Astropolis Forum

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Aviokompāniju dibinašanas un lidmašīnu dzimšanas dienas  (Read 1601 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Simon

• www.astropolis.lv

Interesanti, vai ne: abi Boingi - gan tas, kurš sabruka Ukrainā (17.07.), gan tas, kurš pazuda pavasarī (8.03.), un, kuru ilgi meklēja Indijas okeānā, piederēja Malaizijas aviokompānijai (Malaysian Airline System).
Abi negadjumi notiek dažu mēnešu laikā - nu aviokompānijai ļoti neveicas. (Nu ļoti prasās avokompanijas dibināšanas karte, vai ne)
Ja salīdzinām ar, piemēram, austrāliešu aviokompāniju „Qantas” - tai pēc II Pasaules kara neviens cilvēks nav gājis bojā...

Šeit slēpjas viena ļoti noderīga tēma - aviokompānijas vai vēl kaut kādu citu rādītāju, izvēle. Cik nu tas ir iespējams. Es nolēmu spert dažus soļus šajā virzienā.

Es sameklēju "Malaysian Airline" datus - tur ir dažādas restrukturizacijas, dažādi laika periodi, un visi kaut kādi neparliecinoši. Un es atstaju to - varbūt kaut kas tiek slēpts...

Un es paņēmu franču kompānijas  "Air France" datus - tie ir publiski pieejami. Un izskatīju publiski pieejamus 10 negadījumus, ar ļoti labiem - precīziem datiem. Un pirmie rezultāti ļoti apmierinoši.

Pēc tam, par atskaites punktu paņēmu avarējušo lidmašīnu pirmā lidojuma dienu. Izskatīju, kā virsū klājas avārijas diena - arī 10 gab. Arī šeit pirmie rezultāti ļoti apmierinoši.

Pages: [1]   Go Up

Since 07.11.2011 16:04
free counters
Since 07.11.2011 16:04