Author Topic: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm  (Read 1363 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« on: 19 August 2019, 18:18:04 »
Par "ļaundaru" laimi

Gan jau tas kaut kur jau bija…senajiem astrologiem bija divas laimīgas planētas [Venēra, Jupiters] un divi nelaimīgi ļaundari [Marss, Saturns].
Taču dzīvā astroloģijā mums jāsaprot, ka jebkura planēta saistīta gan ar nepatīkamam, gan patīkamām norisēm. Un pat kādu laimi. Turklāt ne ar vienu vien.

Un lūk, “mazais “nelaimīgais” “ļaundaris” [Marss] ir saistīts ar kustības prieku, kuru sevišķi spilgti izjūtam, ja gadās kādu brīdi pavadīt nekustīgi. Nu katram tak’ ir pazīstams darba prieks. Fiziski normāli cilvēki ar sportu nodarbojas tādēļ, ka tas dod prieku. Ir patīkami just muskuļaudos spēku. Laime, just, ka kaut ko vari. Es teiktu, ka Marss saistīts ar mazo varas laimi – varēšanu. Un vēl ir tak’ patīkami cīnīties un sacensties, un ir izcīnītas uzvaras laime. Nu un visbeidzot: par cik Marss, tāpat kā Venēra ir ļoti piesaistīts dzimuma specifikai, būt vīrietim, kas spēj darīt savu sievieti laimīgu – ir tāda laime.

Lielais “nelaimīgais” “ļaundaris” [Saturns] saistīts ar specifisku latvieša laimi – kad visi liek mieru... :) Bet ir laime, kad redzi, ka viss ir tiešām KĀRTĪBĀ. Ir laime, kad var atbalstīties uz kaut kā stabila un droša. Ir laime, atgriezties normālā ritmā, it sevišķi pēc kāda izrāviena vai kritiena. Ir laime just ka ap tevi ir nevis bezmugurkaulnieki, bet cilvēki uz kuriem var paļauties, cilvēki, kas tur vārdu, ja sola, vai, cilvēki ar principiem. Un vēl: ir tāda Vecās Derības cilvēka laime – apzināšanās, ka Dievs izpaudies caur likumu…
« Last Edit: 21 August 2019, 21:28:12 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #1 on: 21 August 2019, 21:21:52 »
Loģiskais turpinājums – par nelaimīgiem “labdariem”

Mazais "labdaris"

Ja salīdzinām “mazo ļaundari”[Marsu] ar “mazo labdari"[Venēru], tad Venēras “teritorija” ir lielāka un sarežģītāka. Nu kaut vai tādēļ, ka lielākais cilvēka orgāns ir āda, taču Venēra organismā atbild ne tikai par ādu, bet arī par venozajām asinīm, nierēm, kaklu, reproduktīvo sistēmu.
Tālāk: Venēra ir cieši saistīta ar jutekļiem, un attiecīgi, sajūtu gammu no baudas līdz riebumam.
Tālāk: Venērai ir plaša pārstāvniecība jūtu līmenī saistībā ar atbilstības-neatbilstības pārdzīvojumiem un izvēles brīvību.

Visbeidzot : uz Venēras turas visa sociālā komunikācija un dzīves dizains.
Tādēļ Venēras problēmu ir daudz, tās ir dārgas un sarežģītas. Atšķirībā no Marsa, kuram problēmu nav, bet  ir vieglāki vai grūtāki uzdevumi,  uzvaras vai sakāves… Marss ir vienkāršs puika, ar vienkāršiem, kā āmurs, risinājumiem.  Neērtu situāciju – emociju, izjūtu, pārdzīvojumu līmenī, viņš parasti piedāvā atslēgt kā kontaktvadu, un tā vietā tikpat vienkārši ieslēgt sportisku mundrumu: “eeeei, neņem galvā!” [Marss saistīts ar galvu] un labsirdīgu dunku…piemēram pusaudzei, kurai šoks, ka viņai pumpa naktī uzmetusies uz lūpas un pēc brīža jāuzstājas; vai, meitenei, kas rij asaras no tā zēns tai nepievērš uzmanību; vai sievietei, kuru vīrs pametis un aizgājis pie viņas labākās draudzenes...kaut kā tā.

Marsa vide ar tās asumu un rupjību vienmēr  ir vienkāršāka par Venēras vidi, ar tās “galma intrigām”. Marsa traumas, lielākoties, ir vienkāršāk ārstēt, nekā Venēras traumas. Ar Marsa kariem parasti ir vieglāk tikt galā nekā ar Venēras iekārēm .
« Last Edit: 21 August 2019, 22:05:18 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #2 on: 21 August 2019, 21:32:48 »

lielais "labdaris" un tā problēmas

Jupiters, kas pēc senajiem priekšstatiem atradās visaugstāk topā [Olimpā], ir saistīts ar sākotni, kas liek augt, tiekties un sniegties. Pēc kā? Pēc tā, ko saprotam kā labumu un pēc tā, ko interpretējam kā labāku dzīvi [nav svarīgi šai saulē, citā inkarnācijā vai nākamajā dzīvē].

Un parasti, pat ne mēs, bet tie, ko sociālajās zinātnēs sauc par “referento grupu” - uz  viņu labās dzīves interpretāciju mēs paļaujamies, uz viņiem orientējamies un viņu autoritātei sekojam. Un te nav principiālas atšķirības no dzīvnieku pasaules: aitu barā autoritatīvākie auni ved ganāmpulku uz leknajam ganībām. Vilku barā autoritatīvākie vilki ved baru medīt treknos aunus utt., utt.

Taču arī organisma šūnas interpretē izaugsmi - laika gaitā audzējot lieko svaru, kas mums parasti ne visai patīk, bet ar gadiem mums arvien vairāk gribas būt svarīgām personām...
Nu un visbeidzot, tāda izaugsmes interpretācija [šūnu līmenī] kas nevienam nepatīk  - audzēji.     

Jupiters pasauli uzlūko caur vertikālu skalu. No šejienes, teiksim nicinājums vai augstprātība [raugoties no augšas], vai skaudība [raugoties no apakšas], Jebkurā gadījumā - draudzība vai partnerattiecības [kas prasa es-tu līdzsvaru], tā ir problēma. Tādēļ, lai kur kāptu - jo augstāk uzkāp, jo mazāk draugu.   

Olimpa virsotnē var sēdēt tikai viens Jupiters, tādēļ jebkura ticība vai ideoloģija [nu gandrīz] sevi uzskata par vienīgo pareizo, un dažreiz, tā arī saucas:  pareizticība - cita ticība var būt tikai nepareizticība. Respektīvi, iecietība pret citu ideoloģiju - tā ir Jupitera problēma.

Ar katru no "labdariem" [Venēru un Jupiteru] saistīts tāds nepatīkams stāvoklis kā vilšanās. Cilvēks tajā piezemējas pēc jebkuras eksaltētas aizraušanās - simpātiju līmenī [Venēra],  autoritātes vai ticības ziņā [Jupiters] - tās ir kā paģiras pēc skurbuma. Un zīmīgi, ka gan Venera, gan Jupiters saistīti ar asinīm - ļoti iespējams, ka šajos skurbuma stāvokļos tiešām rodas kaut kādi toksīni.

Un beidzot:   
agrajā kristietībā tika noformulēti 7 [dažreiz tek saukti 8] nāvīge grēki, proti tādi, kas ir vissliktākie. Un lūk, lielākā daļa no tiem ir saistīta tieši ar “labvēļiem”, nevis “ļaundariem”:
Augstprātība (Jupiters), Alkatība (Jupiters), Skaudība (Jupiters), Rijība(Jupiters), Netiklība (Venēra).
« Last Edit: 09 June 2021, 10:10:57 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #3 on: 24 August 2019, 16:45:56 »
Ok.
Tālāk par Jupiteru [un tā problēmām]. Tiklīdz mēs gribam īstenot ideju dzīvē, vai sekot kādai mācībai, vai, likt lietā kādu teoriju - ir ļoti svarīgs jautājums par metodēm ar kurām tas ir paveicams. Ja idejas nav sajūgtas ar metodēm, vai, metodes ir neatbilstošas, tad
ideja netiks īstenota, vai, teorija tā arī paliks teorija, lozungi tā arī paliks lozungi.
Pastāv teorijas, kuras radītas tikai priekš tam, lai pastāvētu teoriju veidā. Piemēram, priekš tam, lai par tām varētu domāt, runāt, iedvesmoties.
« Last Edit: 02 September 2019, 04:57:44 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #4 on: 26 August 2019, 09:08:22 »
Cilvēks ir saliktenis. Cilvēks nav solists, bet orķestris (psiholoģijā šīs cilvēka daļas sauc par subpersonām)

Jupitera ziņā: šīm dažādām daļām mēdz būt pavisam dažādas vērtības un attīstības virzieni. Un cilvēks nereti pat neapzinās cik tie ir ir pretrunīgi un viņš brīnās - kādēļ viņam nesokas. Bet nesokas tādēļ, ka viņš ar vienu roku šķiļ uguni, bet ar otru to dzēš.
« Last Edit: 12 February 2020, 13:24:56 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #5 on: 02 September 2019, 05:03:26 »
Dvīņu-Strēlnieka opozīcija pārnesta planēta sistēmā - tā ir abu zīmju "valdnieku" - Merkura un Jupitera opozīcija.
Un lūk:
Ja Merkurs melo, tad Jupiters - maldina, aizved neceļos.
« Last Edit: 12 February 2020, 13:23:35 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #6 on: 02 September 2019, 05:06:41 »
Pastāv kāda Jupitera problēmiņa, ko var saukt par “Jupitera nesaturēšanu”. “Merkura “nesaturēšana” ir kad cilvēks kaut ko uzzin, ko “sagremot” viņš, vai nu nespēj, vai neprot, šī informācija spiež uz viņa nervu sistēmu. Un viņam gribas steidzīgi atbrīvoties no šī spiediena , visādā veidā pavēstot to citiem. Un skaidrs, vai ne, kādēļ, jo mazāk cilvēks sajēdz, [grūtāk “sagremojama” informācija] – jo aktīvāk viņš ar to izpaužas. Lūk,
Tāpat mēdz būt arī Jupitera nesaturēšana (abas planētas ir komplimentāras, jo valda pār pretējām zīmēm). Jupitera gadījumā, cilvēks tver kādu ideju [koncepciju vai vispārinājumu], ko nevar asimilēt, tā spiež, kā gaiss vēderā. Un viņam to gribas kādam sludināt, pamācīt, dot padomu, vai moralizēt.
Starp citu, nu, lielā mērā, agresīva ideoloģiska ekspansija, reliģiju ekspansija vai ticību kari notiek šīs te Jupitera nesaturēšanas dēļ.

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #7 on: 02 September 2019, 05:07:16 »
Jupiters ir saistīts ar vērtējumiem, kuros atšķirībā no Venēras estētiskajiem
[pieklājības vai erotiskajiem, vai simpātijas kritērijiem], Jupitera kritēriji ir saistīti ar jebkādu egregoru vērtību sistēmām – reliģisku, ekonomisku, šķiru, kastu…pat ģimenisku... tādēļ viens no mūsu ikdienišķiem psiholoģiskas slodzes foniem ir “jupiterisks” – mēs visu laiku tiekam vērtēti, mūsu pašvērtība tiek testēta un mēs cenšamies kaut kam atbilst. Šī slodze [kurai parasti viss kas summējas klāt] nevar neatspoguļoties dažādās jupiteriskās slimībās, kas ir visai izplatītas mūsdienās.

Otrs moments: par cik Jupiters pasauli redz caur vertikālu skalu [augstāks-zemāks], arī attiecības viņš arī redz vertikālas, tādēļ kas ir piemēram, draudzība, vai teiksim – mīlestība, to viņš, ja saprot, tad teorētiski, piešķir tiem kaut kādu nozīmi, a var arī nepiešķirt …  :lol:

Trešais: Pašam Jupiteram bremžu nav - viņš izplešas, kamēr neatduras pret kādu Saturna sienu. Šodienas sabiedrības priekšstati ir orientēti uz apetītes karsēšanu un alkatības kultivēšanu – vajag arvien vairāk un vēl vairāk, vai ne…medijiem mīļākā tēma - cik kurš saņēmis. Cilvēki steidzas iegūt…kā bars, kas skrien pakaļ visresnakajiem buļļļiem. Nu un kā nebūs tik daudz liekā svara problēmu, aknu slimību, parazītu organismos?

...Atceraties Eriha Forma, kādreiz slaveno grāmatu “Būt vai Piederēt”, retorisks jautājums: kurš no abiem stāvokļiem interesē Jupiteru?
Tradicionāli astroloģijas tekstos Jupiteru parasti raksturo saistībā ar, sauksim tās par brahmaņu kastas vērtībām - morāli, ideoloģiju, reliģiju, izglītību, kultūru...
Bet katrai kastai tak’ ir savi Jupitera kritēriji: kareivju kastai savi, tirgotajiem savi, zemkopjiem savi, proletariātam savi ... kriminālā sabiedrībā - savi.
Bet loģiski, ka pasaulē vispār, mūsu, “tirgus laikmetā”, valda tirgotāju kritēriji. Un, starp citu, tie nav tie sliktākie.
« Last Edit: 12 February 2020, 13:12:44 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #8 on: 02 September 2019, 05:17:26 »
Par Venēru

Senie sauca Veneru par "mazo laimi", kas piemērojams horārai vai lauksamniecības astroloģijai, taču personības astroloģijā tas ir tikpat tāls no realitātes kā “paleolīta venēra” no mūsdienu estētiskiem priekšstatiem.
Jāsaprot ka no subjektīva viedokļa [Venērai jābūt pilnīgi subjektīvai - tas ir pareizi]
neatbilstību ir vairāk nekā atbilstību. Tēlaini runājot: kad ķēniņdēli brauc bildināt princesīti, normālai princesītei – deviņdesmit deviņiem ir jāatsaka, bet jāizvēlas vienu, nevis otrādi – deviņdesmit deviņus jāizvēlas un vienam jāatsaka, vai ne? Jebkurā gadījumā, normāli funkcionējoša Venēra - no daudzuma izvēlas mazumu, nevis otrādi  :mosking:
taču
jo lielāks piedāvājums, jo vairāk izvēles stresa, uz ko mūsdienu cilvēka Venēra reaģē daļēji atslēdzoties ignorēšanas režīmā [ne fiziski , ne psihiski nav iespējams neaģēt uz katru piedāvājumu]. Bet mūsdienu marketings, faktiski, tā ir māksla ieprecināt princesītei... ja ne visus simts, tad pēc iespējas vairāk precinieku. Rezultātā - izvēles stresā un ignorēšanas režīmā Venēra iekrīt tādā, kā letarģiskā miegā, kā princesīte, gaidot princi, kurš to noskūpstīs un atmodinās.  :mosking: 

Tādēļ daudzi vienkārši nezina ko viņi vēlas. Ir vajadzīgi speciāli apstākļi, laiks un pūliņi, lai atbloķētu Venēras funkcijas un sākt kaut ko vēlēties.
Cilvēki neīsteno savas, bet apkārtējo, vai, ārējas sistēmas iedvestās vēlmes. Proti, Venēra pūlas atbilst nevis cilvēka būtībai, bet kaut kam citam, un tas ir drusku nedabīgi, jo Venēra ir iekšēja planēta.

Vēl mūsdienīgais: šodien lielākā daļa cilvēces dzīvo pilsētā, kur dinamikas ir vairāk nekā harmonijas. Harmonija, lielākoties tas nav dotais, bet pūliņu rezultāts. Lai to gūtu - krietni vien jāpiestrādā. “Skaistums”, varbūt neprasa gluži upurus, bet darbu prasa.
4) un vēl, vispār : jo mazāk morāles, un, jo vairāk iekšēja un ārēja piesārņojuma, jo sliktāk darbojas Venēra - vairāk izsitumu uz ādas, vairāk izvēles kļūdu, vairāk sliktu selekcijas eksperimentu utt….
« Last Edit: 01 June 2021, 12:25:34 by Simon »

Offline Simon

 • Posts: 7062
 • Gender: Male
  • www.astropolis.lv
Re: Par "ļaundaru" laimēm un "labdaru" nelaimēm
« Reply #9 on: 09 June 2021, 10:35:32 »
Vēl , kāda "lielā labdara" tēma [noteiktā līmenī] : kad cilvēks kompensē savas pašvērtības
problēmas uz sveša rēķina. Piemēram, viņš nevar sajust savu nozīmi un vērtību citādi, kā atņemot nozīmi un vērtību kādam citam. Vai, lai justos gudram, viņš grib redzēt citu muļķa lomā utt. Tas ir viens no iemesliem kādēļ dažās sabiedrībās rodas tik milzīga plaisa starp bagātiem un nabagiem.