LV > Saules personību kalendārs

Saule Dvīņos

(1/6) > >>

Simon:


Saule 0°Dvīņu ir Inesei Jaunzemei - latviešu vieglatlētei, šķēpa metējai, pēc sportistes karjeras beigām - ārstei, medicīnas zinātņu doktorei. 1956. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Melburnā viņa izcīnīja zelta medaļu šķēpa mešanas sacensībās, kas bija pirmais olimpiskais zelts Latvijas sporta vēsturē.
Laika posmā no 1999. gada līdz nāvei viņa bija Latvijas Olimpiešu kluba prezidente. Viņa bija viena no ikgadējās Latvijas sakopšanas talkas idejas autorēm, 2002. gadā aizsākot lielās talkas tradīciju.
[1932. gada 21. maijs]kosmogramma<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 0°Dvīņu ir Šarlam Aznavūram [fr.Charles Aznavour] - armēņu izcelsmes franču dziedātājam, dziesmu autoram, aktierim, sabiedriskajam aktīvistam. Vienam no Francijas un pasaules ilglaicīgākajiem, populārākajiem dziedātājiem.
[dzimis:1924. gada 22. maijā]karte

Simon:


Saule 1°Dvīņu ir Gunāram Cilinskim - latviešu aktierim, režisoram un scenāristam.
[dzimis: 1931. gada 23. maijā]Kosmogramma


Simon:


Saule 2°Dvīņu ir Kālim Linnejam [Carl von Linné] - zviedru botāniķim, ārstam un zoologam, kas izveidoja organismu klasificēšanas sistēmu, kura [ar vairākām izmaiņām] tiek lietota vēl joprojām.
[dzimis: 1707. gada 23. maijā]karte

Simon:


Saule 3° ir Bobam Dilanam [angļu Bob Dylan] - amerikāņu dziedātājam, dzejniekam, dziesmu autoram, māksliniekam, aktierim, producentiem. Bibs Dilans ir viena no ietekmīgākajām personībām 20.gs mūzikā. Viņš ir saņēmis divpadsmit "Grammy" balvas, "Oskaru" un "Zelta globusu". Viņš tika iekļauts Rokenrola slavas zālē un Dziesmu tekstu autoru slavas zālē. Viņš ir "Pulicera" balvas laureāts un Nobela laureāts literatūrā.
 [dzimis: 1941. gada 24. maijā]karte

Simon:


Saule 4°Dvīņu ir Eiženam Laubem - vācbaltu izcelsmes latviešu arhitektam un arhitektūras profesoram.
Viņš bija Rīgas Politehniskā institūta, Baltijas Tehniskās augstskolas, Latvijas Universitātes un Baltijas Universitātes mācībspēks. Baltijas hercogistes Reģentu padomes loceklis (1918). Latvijas Augstskolas rektors (1922), LU Goda doktors (1930). Viens no 1944. gada 17. marta Latvijas Centrālās padomes memoranda parakstītājiem.
(dzimis 1880. gada 25. maijā)Kosmogramma<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 4°Dvīņu ir Imantam Kalniņam  - latviešu komponistam, kura daiļrade ir izpaudusies plašā amplitūdā - no akadēmiskās mūzikas līdz rokmūzikai. Sacerējis sešas simfonijas, vairākas operas (ieskaitot pirmo rokoperu PSRS "Ei, jūs tur!"), trīs oratorijas, piecas kantātes, ap 60 koru dziesmas, filmu un teātra mūziku. Latvijas kultūras kanonā ierakstīta viņa "Ceturtā simfonija" (1973). Plašāk pazīstamas ir viņa roka dziesmas (ap 400), tostarp Liepājas oficiālā himna "Pilsētā, kurā piedzimst vējš"
[dzimis: 1941. gada 26. maijā]Kosmogramma

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version