LV > Saules personību kalendārs

Saule Zivīs

(1/6) > >>

Simon:


Saule 0° Zivju bija Luidži Bokerini [Luigi Boccherini] - bija klasicisma laika itāļu komponists, čellists. Ietekmējis stīgu kvinteta žanra attīstību. Radījis pirmos stīgu kvintetus, kā arī kvintetus stīgām un klavierēm. Apmēram 500 darbu vidū ir garīgā mūzika, simfonijas un koncerti.
[dzimis: 1743,gada 19.febr.]karte<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 0° Zivju ir Solvitai Āboltiņai [dzimusi Solvita Martinova, vēlāk Mellupe] - latviešu juristei, politiķei, vairāku Saeimu deputātei [pārstāvējusi partiju "Vienotība" un "Jaunais laiks"], bijušai tieslietu ministrei un Saeimas priekšsēdētājai, kopš 2018. gada Latvijas vēstniecei Itālijā.
[dzimusi:1963. gada 19. febr]kosmogramma

Simon:


Saule 1°Zivju ir Jānim Balodim - Latvijas armijas ģenerālim, visu šķiru Lāčplēša Kara ordeņa kavalierim, no 1931. līdz 1940. gadam Latvijas kara ministram, 1934. gadā aptuveni divus mēnešus Latvijas tieslietu ministram. Balodis ir viens no galvenajiem 15. maija valsts apvērsuma organizētājiem, Valsts un Ministru prezidenta biedrs, oficiāli otrā persona valstī aiz Kārļa Ulmaņa līdz aiziešanai no amatiem 1940. gada 5. aprīlī.
[dzimis:1881. gada 20. febr.]Kosmgrmma<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 1°Zivju ir Riannai [Robyn Rihanna Fenty] - barbadosiešu dziedātājai, aktrisei, mūzikas producentei, modes māksliniecei un filantropei. Rianna tiek uzskatīta par vienu no lielākajām popmūzikas zvaigznēm pasaulē.
[dzimusi: 1988. gada 20. febr.]karte

Simon:


Saule 2°Zivju ir Nīnai Simounai [Nina Simone] - amerikāņu dziedātājai, dziesmu autorei, pianistei, aranžētājai, aktīvistei. Viņa lielākoties pieturējās džeza tradīcijās, taču sevi pauda arī soul, pop, gospela mūzikā un blūzā, ierakstīja dziesmas ar lielo orķestri.
[dzimusi: 1933. gada 21. febr.]karte<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 2°Zivju ir Baibai Sipeniecei-Gavarei - latviešu humoristei, kino aktrisei, televīzijas un radio raidījumu un pasākumu vadītājai.
[dzimusi:1970. gada 21. febr]kosmogramma

Simon:


Saule 3°Zivju ir Jānim Endzelīnam - latviešu valodniekam, latviešu valodas un citu baltu valodu pētniekam.
[dzimis:1873. gada 22. febr.]Kosmogramma<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 3°Zivju ir Džuljetai Mazīnai [it.Giulietta Masina] - itāļu teatra un kino aktrisei un Federiko Fellini sievai. Viņa aizgāja no dzīves pusgadu pēc Fellini nāves.
[dzimusi:1921.gada 22. febr.]radix


Simon:


Saule 4°Zivju ir Jorģim Zemitānam - Latvijas armijas pulkvedim. Viņš piedalījies 1. pasaules karā. Ņēmis dalību Latvijas pagaidu vadības bruņoto spēku formēšanā. 1919.10.I iecelts par Pagaidu valdības militāro pilnvaroto Igaunijā, no 2.II Ziemeļlatvijas brigādes komandieris. Pēc uzvaras Cēsu kaujās, 6.VII J. Zemitāna Ziemeļlatvijas brigāde ienāca Rīgā. 1919.15.VI-12.X bija Vidzemes divīzijas komandieris. Pēc tam darbojies kara likumprojektu un reglamentu komisijās un karatiesā. Atvaļināts no armijas 1922. Apbalvots ar Lāčplēša kara ordeni.
[dzimis: 1873. gada 23. febr.]Kosmogramma<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Saule 4°Zivju ir Laimdotai Straujumai - Latvijas ekonomistei un politiķei, kas pārstāv partiju "Vienotība". zemkopības ministrei, pirmā sievietei Latvijas Ministru prezidenta amatā.
[dzimusi:1951. gada 24. febr]kosmogramma

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version