LV > Ap astroloģiju

Par Palangas astroloģisko konferenci, kas notika Saturna ciklu atpakaļ (1990)

(1/1)

Simon:
Formāli vēl pastāvēja Padomju Savienība, tādēļ reizēm to sauc par pirmo padomju astroloģisko konferenci.  Taču, stingri runājot, tā nebija pirmā padomju astrologu konference, un tikpat stingri runājot – tā notika nevis Palangā, bet Sventājā pie Palangas. Un vēl , neatslābstot stingrībai var piemetināt, ka, ja neskaita N.Kalertu un varbūt vēl kādu – konferences dalībnieki, uz to brīdi, nebija astrologi.
Un ja par visu pēc kārtas:
patiešām pirmā padomju astrologu konference notika 1929.gadā, taču konferences pusdienlaikā visus dalībniekus sasēdināja autobusos un neviens viņus vairs neredzēja – visi  mīklaini pazuda, tā par to raksta…  Ok, nu tad varam teikt, ka Palangas konference bija pirmā padomju konference no kuras visi astrologi atgriezās. ))) 
Par laikmetu, gaisotni, dalībniekiem un kas tur notika.
...Tas tak’ bija “Atmodas” laiks un “Perestroikas laiks”, kad bija tāda kā pavasara sajūta. Sajuta, ka sakustējies ledus. Gaisotnē bija daudz entuziasma un es domāju, ka daudzi, kas tajā konferencē piedalījās, juta, ka ir vēsturisks brīdis [un tā arī bija ]. Vispār cilvēki bija atvērtāki pārmaiņām un atvērtāki viens pret otru, gatavi  daudz atdot un pat nest upurus, lai kaut ko uzzinātu, noskaidrotu, saprastu, satiktos un iepazītos.
Kaut kādi savstarpēji kontakti bija - konferences organizatoriem, tak’, kaut ka izdevās ar visiem sazināties.
Daudzi [dalībnieki] viens par otru bija dzirdējuši, citi bija pazīstami, citi bija iztulkojuši kādu grāmatu [M.Papušs D. Redjera “Personības astrologiju”],  citi apmeklēja viens otra lekcijas, daži bija pat tuvāki draugi, kas kopā kāpa kalnos, vai, viens pie otra pavadīja atvaļinājumus [kā A. Podvodnijs, kurš Liepājā rakstīja, šķiet, pirmo no savām grāmatām [“Atgūtais okultisms , jeb stāsts par smalko septiņnieku”* ] - ciemos pie draugiem.

Simon:
Minēju, ka ar dažiem izņēmumiem [piemēram N.Kalertu], lielākā daļa dalībnieku, uz to brīdi, nebija astrologi, jo jebkurā lietā par “-logu” mūs dara zināšanas un prasmes. Bet zināšanu trūka, jo informācijas bada laiki vēl nebija beigušies. Prakses,  tās bija vēl mazāk, kāda padomju laikā varēja būt prakse?  – darba biedri, paziņas, ģimenes locekļi, kaut kādu datu uzkrāšana vai sistematizēšana - nekā tāda...   

Taču zināšanu trūkumu kompensēja spožs intelekts un radošs gars. Konferencē skanēja tādas idejas, teorijas vai metodes, uz kurām arī pēc 30 gadiem var atsaukties, jo daudziem dalībniekiem “apakšā”  bija laba izglītība un pat zinātniskie grādi savās jomās, tā, ka cilvēki spēja noturēt labu intelektuālu līmeni, ko nevar teikt par deviņdesmitajiem gadiem astroloģiskajā  informācijas telpā.
 Gaisotne bija atvērta, strāvojoša , radoša un gudra – kā tas mēdz būt jebkur, ja savācas gudri un talantīgi cilvēki. Tādā vidē nekas nenotiek vienkārši sekojot protokolam vai ķeksīša pēc, vai ne? Viss ir interesanti, pat kļūdas. 

Un domāju , ka dalībnieki nevarēja nejust, ka tur dzimst smalks kolektīvs veselums, ko var nosaukt par astrologu egregoru, kaut kas līdzīgs amatnieku brālībai. Tādēļ viņiem bija svarīgi ne tikai paust sevi, bet gūt kolēģu atzinību. Un jā, tiešām, uz šo cilvēku vārdiem arī šodien var atsaukties. Atzīmēšu, ka vēlākās astrologu paaudzēs un arī šodien - tā ir problēma, maigi izsakoties.
Amatnieku cunftei jātur līmeņi un laktiņas, un tas kaut kā puslīdz izdevies. Un vēl, ko svarīgi atzīmēt - konferences dalībnieki atgriežoties mājas sāka dibināt pirmās astrologu organizācijas un skolas post-padomju telpā : Krievijā, Ukrainā, Latvijā uc…     
Negribu neko idealizēt, tas nebija nekāds teiksmains notikums, vai, kā jaunībā - zāle šķiet zaļāka un ūdens slapjāks. Nē Konference notika, kad Lilita savienojās ar Plutonu un tā ir atsevišķa tēma par šī notikuma ēnas pusēm….  Arī astroloģija ir ļoti gājusi uz priekšu. Taču šī konference - tas bija “aunisks” moments, tajā ir patīkams naivums un svaigums, kā jebkuras tēmas entuziasma fāzē.
----------------------------------------------
Konferences materiālus ar atrast internetā, krājums saucas "Aстрология век XX".
 *Авессалом Подводный ”Возвращенный оккультизм, или Повесть о тонкой семерке.”

Navigation

[0] Message Index

Go to full version