Astropolis Forum

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  
Pages: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34]   Go Down

Author Topic: Politika, sabiedriskā dzīve, ekonomika  (Read 241717 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Re: Politika, sabiedriskā dzīve, ekonomika
« Reply #497 on: 07 April 2020, 21:53:15 »

Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam
https://skaties.lv/zinas/latvija/arkarteja-situacija-latvija-pagarinata-lidz-12-maijam/
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Re: Politika, sabiedriskā dzīve, ekonomika
« Reply #499 on: 21 April 2020, 00:30:12 »

1. Izskatās, ka prāts strādā tikai vienā režīmā - meklē kur dabūt naudu...
2. par mikrouzņēmuma nodokli solīja, ka to neaiztiks.
3. Ne jau šajā situācijā jāceļ nodokļi.

Ainis Dābols: Mikronodokļa režīmus jālikvidē, kopējais nodokļu slogs jāpalielina

https://tavadoma.lv/news/ainis-dabols-mikronodokla-rezimus-jalikvide-kopejais-nodoklu-slogs-japalielina?26658&fbclid=IwAR1tfcYnb2gwyiWWBz1_QmCPs4UgvHxaBxOlR9PXQBJuwgydT7OyxYQmYl4
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Re: Politika, sabiedriskā dzīve, ekonomika
« Reply #500 on: 28 July 2020, 01:19:25 »

ieslietu ministrija (TM) un Valsts zemes dienests (VZD) ir izstrādājis un nodevis publiskajai apspriešanai jauno kadastrālo vērtību projektu, kas daudziem īpašumiem paredz kadastrālo vērtību palielināšanu un varētu stāties spēkā 2022.gada 1.janvārī, intervijā LTV teica tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).
https://puaro.lv/politika/bordans-ipasumu-kadastrala-vertiba-tatad-nin-latvija-dubultosies/
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Re: Politika, sabiedriskā dzīve, ekonomika
« Reply #501 on: 09 December 2020, 08:16:16 »

Šauri skatot - tā ir cilvēkresursu problēma...nu tipa - tādi viņi, šie ļaudis, kas pieņem lēmumus.
Plašāk raugoties - tā ir mūsu veseluma, egregora problēma. Jo galva atbilst ķermenim. 

Uldis Vilks
7. decembris plkst. 14:37  ·

Es parasti neesmu tas cilvēks, kas iesaistās politiskās diskusijās. Nesaku, ka neesmu to darījis, bet jau vairākus gadus esmu izlēmis, ka nedarīsu to vairs, jo vienkārši ir kļuvis vienalga un es dzīvoju pēc principa, ka tas lielā mērā mani neskar - man no valsts neko nevajag un lieciet man mieru. Bet pēdējā gada notikumi ir likuši uzdot bezgalīgi daudz jautājumus un pēdējās nedēļas valdības lēmumi tomēr liek uzdot kaudzi jautājumus publiski. Tad nu lūk, es labprāt vērstos pie Krišjānis Kariņš kunga un Ilze Vinkele, lai atbild tomēr ar loģiku visā šajā. Cerība maza, ka  tas reāli notiktu, bet vismaz tie, kas šo lasīs un klaji tic, ka mūsu valsti vada specialisti un zin ko darīt, varbūt paši aizdomāsies. Jo šobrīd sabiedrība ir sadalījusies divās nometnēs – sazvērestības teoriju piekritēji un “šis viss ir viens plāns kā atmazgāt miljardus” un visiem pārējiem “atmiņas ūdens lējējiem” un tie, kas bez jautājumiem tic valdība, tās noteiktajiem mediķiem un prasībām, izpilda tās bez jautājumiem un uzskata, ka oficiālās preses viedoklis ir vienīgais pareizais. Tad nu lūk, pavēstīšu, ka patiesība ir mērenībā un kaut kur pa vidu.
MASKAS
Es netaisos atvērt diskusiju par medicīnisko nepieciešamību maskām un skaidrot škidrumu un gaisa atšķirības tiem, kas publicē bildītes kur puisītis piečurā bikses un salīdzina to ar masku darbību. Lai jau jūsu pasaules izpratne būtu tieši tik primitīva. Bet par to, ka mēs elpojam savu izpūsto ogļskābo gāzi un nelaižam cauri pietiekami daudz skābekļa kā normālā elpošanas procesā, vajadzētu saprast jebkuram, kurš fiziku skolā ir mācijies vismaz uz četrinieku. Lai arī pieaugušam cilvēkam īslaicīgā periodā tas nekādu būtisku ļaunumu nenodarīs, bet ir pietiekami daudz grupas, kas riskam ir pakļautas – visi elpceļu slimnieki, astmātiķi, vecāka gadu gājuma cilvēki, smēķētāji un bērni, kuru pareizai attīstībai skābeklis ir vitāli nepieciešams. Un nesāksim runāt par tiem, kuriem maskas ir jānēsā visu laiku atrodoties darbā, astoņas, varbūt desmit, dažu profesiju pārstāvjiem 12 un vairāk stundas. Un te sākas nākamais jautājums par to, kā mēs, tie kuriem it kā maskas nekādu ļaunumu nenodara, viņas nēsājam? Vai viņās vienmēr ir svaigas un tīras? Vai izmazgājot mēs tiekam vaļā no visiem netīrumiem un mikrobiem viņas? Cik stundas drīkst lietot medicīniskās maskas?
Un smagākais jautājums – pensionāriem, gados vecākiem cilvēkiem, cilvēkiem ar zemu ienākumi līmeni, kuriem nauda pietiek maizei un lētākajai desai reizi mēnesī – kā jums liekas no kurienes viņi šīs maskas ņems? Ja neesat aizdomājušies, tad es paskaidrošu – daļai tās ir Jūsu izlietotās un izmestās maskas, kuras viņi atrod miskastē. Būtībā viņi elpo Jūsu izpūstos mikrobus un netīrumus, kas maskā ir saķērušies. Par to valdība ir aizdomājusies? Vai šīm grupām ir pieejamas tīras maskas kaut kur? Es pat nerunāju par “bomžiem”, kuriem tās tiek dalītas (itkā), bet par omītēm, kuras neiet uz zupas virtuvēm un cenšas iztikt ar savu pensiju... Vai tiešam elpot caur netīru, svešu masku, ir labak nekā staigāt bez viņas un vienkārši ieturēt distanci?
Bērni, kuriem it kā būtu jāiet uz skolu maskās tagad – kā ar tiem? Mainīšanās savā starpā, iespējams, nav īsti lielakā problēma, bet skābekļa nepietiekamība veselīgai organisma augšanai IR! Un nestāstiet, ka skābeklis ir pietiekams, pat es, kas neslimo ar plaušu slimībam un problēmām, iznākot no veikala, kurā maska valkāta minūtes 15, jūtu, ka man nepieciešamas minūtes 5, lai es atelpotos un dabūtu savu nepieciešamo skābekļa daudzumu.
VEIKALI UN AIZLIEGUMI...
Paskaidrojiet man kāds marazmu par preču grupām. Nedēļu nogalēs nav iespējams iegādāties nekādus dzīvnieku produktus, izņemot pārtiku. Tad nu lūk, manas mīļotās meitenes grauzējam ir beigusies barība. Tā kā pēc pārtikas uz Rimi jādodas, tad ieejam Zoo veikalā. Nopērkam barību. Tieši metra attālumā atrodas pakaiši, kuri būtu nepieciešami, bet nopirkt nevaram, jo lūk šī preču grupa netiek pārdota. Tas ir viens mans rokas stiepiens. Aizņem mazāk par 10 sekundēm. Tagad atjautības jautājums mūsu vladības idiotiem – vai sabiedrībai, pat pieļaujot varbūtību, ka es esmu slims (jo ja es esmu vesels, tad tas draudus nerada, vai ne?) ir labāk, ka es uz veikalu aizeju vienreiz, pastiepju roku un nopērku man nepieciešamo preci uzreiz, vai es iešu uz veikalu atkārtoti, tērēšu daudz vairāk laika, lai izietu cauri zooveikalam un tirdzniecības telpām, satikšu atkal citus cilvēkus un atrastu pakaišus dienā, kad tos var tirgot un iegādāšos tos tad? Kur tieši ir loģika?
Un pie visa tā, pardevēja pastāsta, ka dienu iepriekš (sestdienā) ir viektas pārbaudes ar diktofonu no Policijas puses (tēlojot slepenos pircējus), lai pārliecinātos, ka netiek pārdotas šīs aizliegtās pārtikas grupas. Vai tiešām mums nav vērtīgākas iespejas izmantot policijas resursus, piemēram, pārbaudot un apsekojot narkomānu pritonus, kuros, tiek barotas bezpalīdzīgiem cilvēkiem “ripas” un “kristāli”, jo jau vairs nav spēka atteikt. Nē, skalot smadzenes pārdevējam, kas nejauši pārdos pakaišus manai žurkai, noteikti ir vērtīgāk. Bet pie šī stāsta atgriezīsimies vēlāk, pie sadaļas “Darbs”.
Situācija – degvielas uzpildes stacijā ieskrien sieviete prasot, vai arī te netiek tirgotas cigaretes. Aizjožas garām cilvēkiem, tuvu, neievērojot distanci. Visi paskaidro, ka nekur nedabūs un netiek tirgotas. Viņa nobļaujas, ka tā jā, visur apskrējusi jau. Bet vistcamāk tomēr meklēs vēl, kamēr atradīs kādu kontrabandas ūķi. Kā, cienījamie valdības idioti, Jūsuprāt ir labāk vīrusa izplatībai – kad cilvēks ieiet un nopērk preci, vai skrien pa, piemēram piecām tirdzniecības vietām, kamēr atrod kādu, kurš pārdod nelegāli, savā ceļā sastopot daudz vairāk cilvēku?
Un par visu pārējo tieši tas pats stāsts. Vai tiešām labāks risinājums ir piektdienas vakarā masveidā cilvēkiem spiesties rindās lielveikalā pēc alkahola un cigaretēm, nekā to izdarīt kā ierasts? Jums ir sapratne par to, ka ja vienu un to pašu cilveku daudzumu jāapkalpo ar vienu un to pašu preču daudzumu, bet iespiestu daudz īsākā laikā (piektdienas vakarā), tad tam pašam vīrusam ir daudz lielakas iespējas izplatīties, jo ir daudz lielāks cilveku skaits veikalā? Vai gadījuma tas nav tas, no kā tieši bēg visa pārējā pasaule, jo ne jau ir problēma pašā saslimšanā ar vīrusu, bet tajā, ka visiem vienlaicīgi saslimstot mediķi nespēs sniegt palīdzību, bet izvelkot to garākā laika periodā, tomēr, šī palīdzība būs iespējama un varēs palīdzēt visiem, mirstība būs mazāka un izveseļošanās straujaka? Bet nē, mēs visus sadzenam čupā, lai vairāk civlēku vienlaicīgi. LOĢIKA! Un nē, cilvēki nemainīs savus paradumus, es varu derēt, ka pārdotā alkahola skaits uz vienu cilvēku nav mainījies šajā nedēļas nogalē. Oficiāli – iespējams, bet melno tirgu diez vai kāds ņem vērā...
Un es apbrīnoju un paspiežu rokas tiem kreatīvajiem cilvekiem, bāru īpašniekiem un pārējiem, kuriem ir izdevies atrast kā apiet sistēmu. Vienmēr būs tie, kas izdomās. Vai tā būs alkahola “noma” vai zvans tur pat pie letes uz blakus esošu telefonu, lai vienotos par “piegādi”, vai jebkuri citi risinājumi – visi vēlas izdzīvot. Es applaudēju jums par pretošanos šim marazmam un par kreativitāti un iespēju meklēšanu.
DARBS
Pie pirmā lockdown ļoti daudz radošu profesiju pārstāvju un cilvēku, kas strādāja uz izklaides industriju, zaudēja darbu. Ok, bezdarbnieku pabalsts. Es nerunāšu par ēnu ekonomiku, bet tikai par legālo pusi. Pagāja 3 mēneši, kuros saņēma atblastu tuvu algas apmēram. Pieņemsim, ka atrada uzreiz jaunu darbavietu kā beidzās šie 3 mēneši. Iestājā lockdown nr 2. Jautājums – vai ir pagājis pusgads aktīvās darba attiecībās ar jauno darba devēju, lai būtu iespējas sēdēt uz jau nākamā bezdarbnieku pabalsta? Atbilde uz jautājumu – nē. Ja nav noveicies un izdevies pārkārtot savu darbību tā, lai būtu iespējams strādāt attālināti, tad atbilde ir nē. Valdība, atbildiet uz jautājumu, no kurienes Jūs taisaties kompensēt nodokļu ieņēmumu kritumus, ja legāli tik daudz cilvēkiem ir liegts strādāt? Pie kā tas noeved, jūsu prāt, kombinācijā ar drastiskāku nodokļu politiku un gaidāmajām nodokļu izmaiņām, piemēram, patentmaksātājiem? Pareizi, pie vēl dziļākas un tumšākas ēnu ekonomikas. Un pats galvenais jautājums - ko darīt tiem cilvēkiem, kuri ir palikuši savā profesijā bez iespējām strādat? Tieksiet ka dīkstāves pabalsti? Ha. Lielākajai daļai vienmēr atradīsies iemesli, kādēļ tas nestrādāš un nebūs piemērojams. VID kā vienmēr izdomās neskaitāmus iemeslus tam kā piesieties, bloķēt kontus vai izdarīt visu tā, lai tikai smazinātu iespejas dabūt jebkādus pabalstus. Bet tas jau te būtu galīgi cits stāsts...
Un te mēs atgriezīsimies pie stāsta par narkotikām un policijas darbību. Iedomāsimies šādu situāciju – meitene, kura studē (un pat pieņemsim ka ārzemēs), sakarā ar situāciju, atgriežas Latvijā un cenšas pastrādāt šeit, kamēr mācības nav iespējamas. Tā kā meitene jauna, knapi pilngadīga, tad īpaši daudz pieredzes pa dzīvi tomēr nav. Dara ko var, jo normāli legāli (no pabalstu viedokļa) strādāt nav iespējams. Bet te, kāda cita paziņa pasauc sestdienas vakarā meiteni patusēties, atpūsties. Tusiņš, alkahols, pēkšņi uzrodas nelegālas vielas – ripas, kristāli un citi šņaucami mēsli. Sākumā jautri, jo visi tak saka – pamēģini, būs labāk. Un tā meitene “aiztusējas” uz dienām 5ām. Viss itka “labi”, (nerunasu par to sudu ietekmi uz veselibu, psihi un visu pārējo) bet gribasspēka un pieredzes trūkums liedz aiziet uz darbu. Darba devējs atsakās no meitenes, bet pabalstu viņa nesaņems, jo strādāt legāli nav iespējams. Kas tālāk? Tusiņs turpinās, ripas tak tiek dotas kā konfektes – cienājies! Aa... konfektes beidzās, nākas maksāt, lai tusiņs turpinātos. Nauda beidzas... emm, nu neko, nāksies atpelnīt. Vari konfektes patirgot arī savām draudzenēm! Risinājums? Manuprāt nē. Tikmēr policija skraida pa veikaliem un terorizē ar diktofonu pārdevējas, kuras nedod Dievs pārdos kādam klientam žurkai pakaišus kopā ar barību... Nonsenss.
ATKRITUMI
Vai kāds ir parēķinājies cik izmaksā atkritumu izvešana un pārstrāde no tiem nebeidzamajiem maisiņu un lenšu daudzumiem, kas peliek pāri no slimības “vajag iepakot visu”? Rimi Express, pako krūzītes pelietilena maisiņos! Tiešām nav citu risinājumu? Es esmu pārliecināts, ka pārstrādes procesā izdalītās gāzes dabā kopumā paņems vairāk dzīvības nekā vīruss – jā, ne uz reiz, ne tik uzskatāmi un statistikai nepierādāmi. Šobrīd tiek pakots pilnīgi viss, nebeidzamas maisiņu jūras, izlietotās maskas, aizliegumu lentes lielveikalos, papīra drukāti uzraksti, uzlīmes uz zemes un visur kur vien var, instrumenti, vienreiz lietojamie trauki un viss pārējais marazms bonusā visam līdz šim uzskaitītajam... Vai tiešam nebūtu izdevīgāk un dabai draudzīgāk paņemt papildus cilveku darbā tajos pašos lielveikalos, kas pircēju vietā ar spailēm ieliktu konditorijas izstrādājumus papīra turzā (pārstrādājamā!) nekā katru maizīti fasēt nebeidzamos polietilēna maisos? Tiešām nē?
CILVĒKU TRAUKSMES SAJŪTA
Civlēki kļuvuši neiespējami nervozi. Par visu darud sods un kaut kāda izrēķināšanās no valdības puses. Apkalposi pie kases cilvēku bez maksas – sods. Vakardienas marazmu papildinaja situācija, kur mani nervi vairs neizturēja un bija bļaušana pa visu Rimi – pie kasēm noņemu masku uz dažām sekundēm, lai autorizētu savu telefonu (ar savu seju) apamaksāt pirkumus. Lietoju Apple Pay, tie kas arī lieto – tie zin par ko runa. Pārdevēja, savā likuma paklausībā un marazmā, sāka kliegt, ka kā es atļaujoties masku noņemt, ka viņa mani neapkalpos. Tas jau nekas, ka starp mums ir vismaz tie paši 2 metri, arvien stikls priekšā un viņas maska. Debīlisms un absolūta neizpratne par to, kā strādā vīruss un viss šis. No cilvēciskā nav vairs nekā.
Un pat bez šī visa, kādēļ man ejot jebkur, būtu jājūtās vainīgam, ar trauksmes sajūtum, papildus nervu stresu, ka, lai arī es visu daru pareizi, vienmēr var būt kāds, kas uzkliegs, kādam kaut kas nepatiks. Es esmu mierīgs cilvēks, nenervozēju ikdienā, daru lietas ar savaldību. Bet parasta ikdienas ieiešana veikalā, vai jebkurā citā vietā, sāk likties par murgu no šausmu filmas, jo visur atradīšies kāds idiots, kuram kaut kas nepatiks, neskatoties uz to ka es jaut tā staigāju maskā un kapucē... Tas nav normāli!
Noteikumam par uzskaiti telpās – visu laiku lielveikalā kāds kliedz pakaļ, lai paņem groziņu – tas ir viņu veids kā skaitīt veikalā ienākuso skaitu. Marazma kalngals – pasta nodaļā atļauts ieiet 2 cilvēkiem. Es ienāku kā trešais – saņemt savu sūtījumu, nevis bezjēdzīgi nopirkt pildspalvu, kā priekšā esošā tante, kurai veikals 20 metrus tālāk nelikāš atbilstošs konkrētajai darbībai. Pasta darbiniece sāk kliegt pāri visam pastam, lai es ejot aiz durvīm. Piebildīšu, ka pastā pat mēs 3 atradāmies ar vismaz 3 metru distanci viens no otra, visi maskās. Darbiniece aiz kases – bez maskas, izredzētā, kura sāka stāstīt, ka viņai maska neesot nepieciešama. Marazms. Jautājums uz atjautību – kā jums liekas labāk ir manis paša veselībai – atrasties pasta telpās un pārkāpt likumu, vai stāvēt aukstumā, vējā, lietū, ārā uz ielas un salt (jo es izkāpis nupat no mašīnas, vienā džemperī) un riskēt saķert kādu saaukstēšanos? Un varat iet smagi dir*t ar visu šo, es darīšu tā, kā ir labāk manai veselībai nevis kā patīk valdībai!
SECINĀJUMI
Es uzskatu, ka šobrīdējais virziens ir vienvirziens – ēnu ekonomikas virzienā, kad katrs cilvēks centīsies izdzīvot pats par sevi, nevis tiks panākts vajadzīgais efekts. Skaitļi runā paši par sevi – ienākumi no nodokļiem krītās, bet cilveki vēlas dzīvot. Un bezjēdzīgums visā šajā situācijā ir tas, ka sabiedrība tāpat jau sen ir sadalījusies divās galvenajās kategorijās – vieni, kuri seko līdz un tāpat sekoja līdzi tam, kur iet un ko dara, gan ar šiem aizliegumiem, gan bez viņiem. Ir piesardzīgi un ietur distanci, domā dubulti, vai vispār no mājām kustēties. Un tiem šie jaunie aizliegumi un “lockdown” dzīvē īsti neko nemaina. Un ir otra kategorija, tie, kuri apzinas, ka viņi ir cilvēkos, var saslimt, bet zin šo risku un tas viņus neuztrauc. Un viņi ies un cīnīsies un atradīs dažādus veidus, kā dzīvot tik pat pilnvērtīgu dzīvi kā līdz šim. Bet arī šai kategorijai nekas īpaši dzīvē nemainās, tikai pieaug naids pret rinķī notiekošo. Man ir žel to mazākumu, kuri ir bezspēcīgi un nākas noskatīties uz valdības murgu, jo ir palikuši bez darba un iztikas iespējām. Iedzīvotāju terors no valdības puses un vēl sliktākas attiecības ar sabiedrību. Un visam tam par pamatu tas, ka valdība nespēj un negrib domāt ar galvām. Galvenais ir virspusēji izlikties, ka kaut kas tiek darīts. Bet nekādu reālu labumu tas nesniedz. Manuprāt, te virziens ir viens – gan tauta gan valdība ir aizmirsusi, ka valdībai ir jāstrādā SABEIDRĪBAS INTERESĒS, nevis otrādi. Un man ir pamats uzskatīt, ka sabiedrības intereses šobrīd ir ļoti otršķirīgas, jo vajag tak atmazgāt pāris miljardus Eiropas naudas. Mēs esam pārāk vārgi un lēnīgi, lai par šo protestētu. Neaicinu uz naidu, bet kā saka – just saying... Man šis marazms ir piegriezies. Amen.
Logged

Simon

 • Offline Offline
 • Gender: Male
 • Posts: 6807
  • www.astropolis.lv
Re: Politika, sabiedriskā dzīve, ekonomika
« Reply #502 on: 15 February 2021, 12:09:10 »

Logged
Pages: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 [34]   Go Up
 Since 07.11.2011 16:04
free counters
Since 07.11.2011 16:04