LV > Veselība

Mazliet nesenas pieredzes un mazliet vispārinājumu pēc saskarsmes ar medicīnu

(1/2) > >>

Simon:
Tā gadījās, ka tuvs cilvēks ar diezgan smagu mugurkaula trūci nonāca Gaiļezera neiroķirurģijā un nācās tur dienu dienā būt. Par cik man dzīvē ar medicīnu saskarsme bijusi minimāla, man nepietika sagatavotības iespaidiem, izrādījos pārsteigts.  :faint: :lol:

Pirmais , kas pārsteidza – cenas. Rēķins par divām nedēļām Gaiļezerā  - 738 ls  (diennakts neiroloģijas nodaļā maksā 9.50 ls; neiroķirurgijā  37 ls,  operācija 520 ls)

Otrais, kas pārsteidza (pie šīm cenām) – uzturs, kas tiek piedāvāts slimniekiem. Neesmu redzējis neko, kas tik ļoti atgādinātu padomju ēdnīcu - laikam gadus 20.
Maza nianse - tie alumīnija "čaiņiki" ar vārītu ūdeni...laikam trīslitrīgi. Pievērsiet uzmanību atlēgai ar ķēdi    :lol:


Trešais: personāla attieksme: viss jāvelk kā ar stangām, ja nejautāsi - nepateiks. Daži lietpratēji ieteica katram maksāt kabatā. Nu man kaut kā nesaistās kopā, es vēl padomātu, ja oficiāli tā būtu bezmaksas slimnīca.   

Simon:
Kāds var pateikt - kādēļ oficiālo medicīnu sauc par tradicionālu, bet, piemēram ajurvēdisko vai tautas medicīnu sauc par netradicionālu? – vai tad tas, kas pastāv tūkstošus gadu nav daudz tradicionālāks nekā tas, kas pastāv, labi - dažus simtus gadu?

Simon:
Protams, no morāla viedokļa raugoties - nav normāla sistēma, kura dzīvo no cilvēku nelaimēm.
Slimnieks jau tā ir bēdīgā stāvoklī, un kad viņš parēķina - cik viņam jāmaksā par ārstēšanos, viņam var pavisam zust dzīvotgriba. Vai arī viņš velk līdz pēdējam un neārstējas, iet kamēr var paiet.
   
Principā pareizāk būtu tas, ka par slimajiem maksā veselie - veselajiem taču ir (spēki, resursi, līdzekļi) ko maksāt.
Risinājumi var būt 1) valsts līmenī vai 2) sabiedriskā līmenī
1) valsts limenī: teiksim,  obligāts veselības nodoklis. No tīri pragmatiska viedokļa,  ja cilvēks neārstējas, jo  viņam nav priekš tā naudas kā rezultātā kļūst darba nespējīgs, tāpat par viņu visiem būs jāmaksā
- pensiju vai pabalstu veidā, kurus šis cilvēks saņems no budžeta.
Proti savlaicīgas palīdzības sniegšana nodokļu maksātājiem izmaksā lētāk.     

2) sabiedriska limenī -  veselības apdrošināšana vai kaut kas tamlīdzīgs…kad veselie brīvprātīgi maksā par tiem, kam rodas veselības problēmas.   

Aleksandra:

--- Quote from: simon on 15 August 2012, 09:25:17 ---Principā pareizāk būtu tas, ka par slimajiem maksā veselie - veselajiem taču ir (spēki, resursi, līdzekļi) ko maksāt.
Risinājumi var būt 1) valsts līmenī vai 2) sabiedriskā līmenī   

--- End quote ---

Bet tā arī viss notiek (IMHO), ja laicīgi un pilnā apjomā maksāt nodokļus (piemērām, sociālo nodokļi) un/vai veselības apdrošināšanas naudu kādā apdrošināšanas kompānijā. Mūsu laikā apdrošinātāji piedāvā ļoti dažādus produktus, ko un kā var apdrošināt > gan veselību, gan vecumgadus utt. Piemērām> www.if.lv Vajag tikai interesēties  :yes4:

Tikai šī gadījumā cilvēks, kamēr pats ir vesels maksā par sevi PATS, lai apdrošināt nelaimes un/vai saslimšanas gadījumus. Ne katrs ir tik labsirdīgs, lai maksāt par svešiem... Dod Dievs, lai būt labsirdīgām pašam priekš sevis un/vai saviem tuviniekiem. Var maksāt arī par viņem.

Cits variants, ja cilvēkām ir kādas problēmas un viņš pats par sevi arī tad, kad ir vesels nevar samaksāt pilnā mērā ne nodokļus, ne apdrošināšanās naudu... Tad prasa palīdzību citiem... Un arī šīs mehanisms pietiekoši veiksmīgi darbojas. Cilvēki brīvpratīgi (kurš grib) palīdz tām personām, kuras prasa palīdzību, piemērām, ir tāda veidā projekti http://www.ziedot.lv/

Ir arī citi varianti, piemērām, tādi:
1. Savākta nauda, lai Mārtiņam veiktu operāciju. Ģimene saka lielu paldies = www.kasjauns.lv
2. Jauniešu sirsniņām = www.rimi.lv
utt.

Tā kā viss jau darbojas, vajag tikai interesēties  :good:
Cits variants, ja cilvēks grib, lai viņam visu padod gatavu un uz bļodiņas... Tad ir problēma... Bet reizēm arī tādiem veicās, ja atrodās kāda ĻOTI ladsirdīga dvēsele   :rose: un atrod to ... gaidītāju. Bet tādā gadījumā jāgudro: atradīs, neatradīs, atradīs...  :d_guess: 

Katrs izvēlas savu  :th_g:

Aleksandra:

--- Quote from: simon on 15 August 2012, 09:25:17 ---1) valsts limenī: teiksim,  obligāts veselības nodoklis.   

--- End quote ---

Nu, lūdzu, Tev, līdzi tam, ko prasīji un par ko runājām (publiskots šodien):


--- Quote ---Nodokļa nemaksātājiem par vizīti pie ģimenes ārsta būtu jāmaksā, piemēram, septiņi astoņi lati (līdzšinējā lata vietā), pieļāva veselības ministre Ingrīda Circene (Vienotība), otrdien iepazīstinot ar Veselības ministrijas (VM) izstrādāto ieceri, kura ceturtdien sāks ceļu uz valdību. To skatīs valsts sekretāru sanāksmē. [...]

[...] VM priekšlikums arī paredz - no esošā IIN noteikt atsevišķu veselības nodokli, nepalielinot kopējo nodokļu slogu, to novirzot veselības aprūpei. Plānots iezīmēt 5%. Pēc I. Circenes teiktā, Īrijā noteikti 2%, Igaunijā (no sociālā nodokļa) - 13%. Finanšu ministrija (FM) gan iebilst, ka nav veidojami jauni speciālie budžeti, iesakot labāk nodokļu ieņēmumus ieskaitīt kopējā valsts budžetā un pēc tam sadalīt nozarēm.
--- End quote ---

Avots: www.diena.lv

Tā būs labāk?  :JC_think:

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version