LV > Par visu ko

Nedauz par gēniem... piemeram, latviešu

(1/1)

Simon:
Latvijā dominē trīs no Eiropā atrodamām haplogrupām, un kopsummā to gēni ir piederīgi 90% no visiem iedzīvotājiem:
• R1a – 40%;
• N1c1 – 38%;
• R1b – 12%.
Visvairāk (40%) latviešos ir haplogrupa R1a , kas ir izcēlusies Indijā un Irānā un attīstījusies senajā Grieķijā, Maķedonijā, senslāvu un baltu tautās.
Bez Latvijas pašreizējā Eiropā haplogrupa R1a vēl ir izplatīta Polijā (57%), Ukrainā (50%), Baltkrievijā (49%), Krievijas rietumos (46%), Slovākijā (40%), Lietuvā (38%), Čehijā (34%), Ungārijā (33%), Horvātijā (29%), Norvēģijā (28%), Austrijā (26%), Zviedrijā (24%), Ziemeļvācijā (23%), Rumānijā (22%).

http://neogeo.lv/?p=5133
http://www.eupedia.com/europe/origins_haplogroups_europe.shtml

Aleksandra:
Latvietis ar latvisko dzīvesziņu - Žulijennuhums Kuļibaļi

--- Quote ---Lai arī daudziem viņš nemaz neasociējas ar latvieti, 20 gadus vecais franču filoloģijas students Žulijennuhums Kuļibaļi sevi pārsvarā izjūt tieši tā. Sarunā ar portālu "Delfi" puisis stāsta par savu izcelsmi un dzīvi Latvijā – bērnību kopā ar Ķengaraga bērniem, brīvības sajūtu laukos un latvisko dzīvesziņu, kas atradusi īpašu vietu viņā pašā.
--- End quote ---

--- Quote ---Man ļoti patīk franču revolucionāri. Cilvēkos man patīk revolucionārs gars. Man ļoti patīk Francija. Tā ir tik miermīlīga, bet tajā pašā laikā tik trauksmaina. Tur visu laiku kaut kas notiek! Burbuļo! Nekad neviens ar notiekošo nav apmierināts, bet cilvēki tāpat dzer vīnu un mīlējas. (Smejas.)
--- End quote ---

--- Quote ---Sev pašam es ļoti asociējos ar latvisko dzīvesziņu, piemēram, līdzīgi kā uz to skatījās Imants Ziedonis. Tomēr es uzskatu, ka esmu visnotaļ priviliģēts - pat, ja tas kādreiz mani grauza mans tautību un ādas krāsu sajaukums, citiem cilvēkiem nav tāda pacilājuma sajūtas, piemēram, dziedot Latvijas himnu.
--- End quote ---

--- Quote ---Manuprāt, lauki ir vieta, kur var vienkārši būt. Tur latviskā dzīvesziņa izpaužas visspilgtāk, ar uzsvaru uz indivīdu. Ja padomā - ir taču "Ziedonis un Visums", ne "Ziedonis Visumā". Mēs katrs esam mazais visums, nevis kolektīvā saime.

Lauki ir lieliska telpa, gan fiziski, gan emocionāli. Telpa pašam sev.
--- End quote ---

Avots: www.delfi.lv

Ž.Kuļibaļi bērniem (kad tie būs) Latvija būs tēvzeme. Un esmu pārliecināta, ka šīs jauns vīrietis nav pirmais Āfrikas izcelsmes latvietis, kas atstās latviešos savus gēnus un līdz ar to garu, noskaņu utt.

Un pēc 300 gadiem, bet varbūt arī ātrāk, ne visi viņa pēcteči atcerēsies par senča ādas krāsu. Arī ne visi dzīvos Latvijā un ne visi no tiem sauks sevi par latviešiem...

Gēni ceļo un mainās, tā pat kā valodas, jo pasaulē dzīvo. Tomēr vismaz par savu senču gēniem labāk zināt, nekā nezināt, lai pēc tam nebrīnīties par to, kas un kāpēc notiek.  :th_g:

Navigation

[0] Message Index

Go to full version