LV > Veselība

Par gripas epidēmijam

(1/1)

Aleksandra:
2013. gada 21. janvarī Latvijā jau izziņo gripas epidēmijas sākumu.

Uz šodienas dienu nāk jau tāda informācija:


--- Quote ---Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka aizvadītās nedēļas laikā saslimstība ar gripu sasniegusi epidēmijas līmeni visās monitoringa pilsētās, izņemot Jūrmalu.
--- End quote ---


--- Quote ---Visaugstākā saslimstība tika novērota Jēkabpilī (665,3 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedz.), Daugavpilī (476,9 uz 100 000 iedz.),  Jelgavā (305,6 uz 100 000 iedz.), Gulbenes novadā (287,4 uz 100 000 iedz.), Liepājā (258,2 uz 100 000 iedz.) un Rīgā (211,9 uz 100 000 iedz.). Gripas gadījumi reģistrēti visās vecuma grupās. Visaugstākā saslimstība bijusi bērniem vecuma grupā no 5 līdz 14 gadiem.
--- End quote ---

Dod arī tādas rekomendācijas:

--- Quote ---Lai mazinātu iespēju saslimt, SPKC epidemiologi iesaka gripas epidēmijas laikā pēc iespējas mazāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku – kino, teātri, lielveikalu. Jāatceras, ka gripa viegli un ātri izplatās arī sabiedriskajā transportā. Tādēļ aicinām pēc iespējas biežāk mazgāt rokas. Vecāka gadagājuma cilvēkiem iesakām sabiedrisko transportu izmantot laikā, kad tajā ir mazāk cilvēku un atvēlēt laiku pastaigām svaigā gaisā.

Regulāri vēdiniet telpas, īpaši tur, kur uzturas daudz cilvēku, tādējādi samazinot gripas vīrusa izplatību tajās. Izvēlieties laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Pēc iespējas vairāk uzturā lietojiet šķidrumu – zāļu tējas un svaigas augļu sulas, ūdeni. Iekļaujiet savā ēdienkartē pēc iespējas vairāk veselīgus produktus, kas palīdz organismam cīnīties ar vīrusiem – svaigus kāpostus, ķiplokus, zaļumus, citrusaugļus, kivi.
--- End quote ---

Lasīt no avota: www.diena.lv

Sargiet sevi un esiet veseli!

Navigation

[0] Message Index

Go to full version