LV > Par visu ko

Pasaulē

<< < (2/9) > >>

Simon:
No 1.jūlija, Horvātija kļūst par Eiropas Savienības 28.dalībvalsti.

http://www.delfi.lv/news/world/other/es-lideri-apsveic-horvatijas-premjerministru-ar-vesturisko-bridi.d?id=43443441

Aleksandra:
Vispārēja tendence: ja kaut ko dod par brīvu, to prasa vēl un vēl vairāk, pārtraucot paši ko darīt, lai strādāt un pelnīt...

Arī tē:
"101 miljons amerikāņu prasa valsts palīdzību pārtikas iegādei "

Citati:

--- Quote ---Saskaņā ar ASV Lauksaimniecības ministrijas aprēķiniem 101 miljons jeb gandrīz trešā daļa ASV iedzīvotāju saņem valdības palīdzību pārtikas iegādei.
--- End quote ---


--- Quote ---ASV raidsabiedrība “CNS News” atzīme, ka palīdzības lūdzēju skaits pārsniedzis valsts privātajā sektorā strādājošo iedzīvotāju skaitu.
--- End quote ---


--- Quote ---Savienoto Valstu apskatnieki vairākkārt norādījuši uz tendenci, ka aizvien pieaug to cilvēku skaits, kuri, saņēmuši kaut nelielu finansiālu palīdzību no valsts kases, turpina gadu no gada saņemt dāsnos pabalstus, un nemaz nepūlas atrast darbu.
--- End quote ---

Avots: la.lv

Aleksandra:
Jaunietis izgudro unikālu ierīci, kas var glābt pasaules okeānus:


--- Quote ---Kāds 19 gadus vecs holandiešu jaunietis izgudrojis ierīci, kas, pēc viņa teiktā, varētu attīrīt no plastmasas atkritumiem visus pasaules okeānus, vēsta ārvalstu mediji.
--- End quote ---


Avots: www.apollo.lv

Lai tik izdodās!

Simon:

...jocīgi daudzi noreaģēja uz Rompeja runu
http://www.ir.lv/blogi/politika/eiropas-padomes-prezidents-tadiem-jedzieniem-ka-tauta-un-dzimtene-ir-laiks-doties-uz-vestures-meslaini

Autors tiešām nepadomāja par izteiksmes līdzekļiem, vai, varbūt bērnībā tētis ar mammu nodarīja pāri…
Bet šķiet, ka viņš gribēja pateikt to, pirmo reizi vēsturē ir radusies brīvprātīga savienība (nevis impērija), kas nodrošinājusi mieru veselā kontinentā (gandrīz), un apvienojās pateicoties pār-nacionālai idejai un tas notika uzreiz pēc ļoti nacionāli motivēta II Pasaules kara.

Visu vēsturi cilvēki vadījās no instinkta, kurā sakņojas arī nacionāla ideja : savs ir savs, bet svešs ir svešs un cilvēki karojuši PAR savu un PRET svešu .

Mūsu (tāpat kā citi ) senči bija piesieti pie sava kakta ne tikai tādēļ, ka to vēlējās, bet arī tāpēc, ka „kur tu liksies” – jo visapkārt naidīgas ciltis, vai tāpēc ka viņi bija dzimtcilvēki, vai tāpēc ka bija Dzelzs aizkars …

Bet tagad, kad radi dzīvo visur, kad cilvēks balso pret mežu izciršanu Amazonē, lauvu apšaušanu Āfrikā vai naftas ieguvi Arktikā, un tas var viņu uztraukt vairāk nekā vietējos, kuri var būt gatavi pārdot visus savus mežus ar lauvām, jo nevar izdomāt citu veidu, lai iegūtu līdzekļus.

Neizbēgami mainīsies domāšanas mērogi, savas piederības izjūtas mērogi – cilvēki pamazām kļūs par šīs planētas iezemiešiem - tas ir vienīgais ceļš, kā nesaplosīt planētu.
Lielākai daļai tautu nacionālais patoss bija varens spēks 19.gadsimtā. Un tam sekoja divi pasaules kari 20. gadsimtā.

Aleksandra:
Francijas prezidents atlaiž valdību


--- Quote ---Jau ziņots, ka vēl nepieredzēti spožus panākumus vietvaru vēlēšanās Francijā guvusi galēji labējā Nacionālā fronte. Tādējādi Olandam nācies veikt politiskas izmaiņas un atlaist sev tuvu stāvošā Ero vadīto valdību.
--- End quote ---

Avots: www.delfi.lv

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version