Astropolis Forum

LV => Par visu ko => Topic started by: Simon on 02 April 2013, 23:48:51

Title: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 02 April 2013, 23:48:51
Atsūtīja ...

J. Jaunsudrabiņš


Jaunsaimnieks un velns (1933. g. publicēts).

"Vēl nebij sen, kopš nodibinājās valsts. Ļaužu apziņā snauda vēl viss vecais, un dzīves tiešamība ļaudīm likās kā sapnis. Vieniem bij ko gausties pagājušo labo laiku dēļ, kad Tēvija bij visa plašā Krievija. Otrie nespēja iedomāties, ka Latvija varētu pastāvēt sava mazā iedzīvotāju skaita un kapitāla trūkuma dēļ. Trešiem gribējās valdīt un dot likumus. Viņi vairāk paļāvās Eiropas lēmumiem nekā saviem spēkiem. Maz bija tādu valstsvīru, kas patiesi kalpoja valstij. Lielākajai daļai valsts bija slaucama govs. Tikuši pie varas, tie raudzīja sev personīgi kaut ko nodrošināt, uzsākt izdevīgus veikalus, izmantojot valsts galvojumus un muitu savā labā. Vajadzēja ņemt, cik valsts to ļāva.
Rakstnieki, mūziķi, dziedātāji, gleznotāji, ārsti, advokāti, notāri un augstskolu mācību spēki raudzīja tikt pie muižu centriem un vasarnīcām. Daudzi nekautrējās izlietot pazīšanos un sakarus, lai izbīdītu no vietām nevēlamos,
Un tā zagļu nu būs pilna pasaule. Gan jau valdība pati zina, ko viņa audzē.
Straujākie šādu pazemojumu nevarēja paciest un atstāja naidīgo zemi, lai kaut kur Vācijā kalpotu par restorānu sulaiņiem vai viesnīcu istabenēm. Šiem dzimteni un visu rocību zaudējušajiem likās, ka viņu pusē vajadzētu stāvēt visai Eiropai. Viņi savā stulbumā neredzēja, ka Eiropa atradās gluži tādu pašu reformu priekšā.
Vai tas nebija noziegums, ja gadu no gada imports pārsniedza eksportu? Vai valsts budžeta sastādītāji un finansisti dzīvoja ar aizsietām acīm? Vai viņi bija tik naivi, ka atbalstīja labības ievešanu no ārzemēm? Dažas personas tā nopelnīja miljonus. Dažkārt pacēlās balsis par to, ka Latvija tiek pārdota. Tā vien liekas, ka tur augšā neviens vairs nerēķinās ar atklātības domu.
 Aug bezdarbs. Bet vai kāds nopietni rauga atrast ļaunuma sakni? Lai gādā tikai darbu - bezdarbnieku nebūs. Bet vai kādam tur augšā ir laika padomāt par liela apjoma pasākumiem? Pietiek, ka tiek reģistrēti bezdarbnieki. Viņu liktenis tiek atvieglots ar lētām un brīvām pusdienām, kas tomēr prasa no valsts kases prāvas summas. Un tas, savukārt, ir izaudzējis labu tiesu profesionālu bezdarbnieku, kam pietiek izsniegtā
mazuma.
Mēs gudri runājam par izglītības lielo nozīmi, bet vai mūsu skolas jau nav devušas veselu armiju inteliģento bezdarbnieku.
Paši lēmēji jau ir tie vainīgie. Lielie peļņas amati, kurus vairākus vienlaicīgi spēj veikt viens cilvēks. Vairums dzīvo šodienai, bet ne rītdienai, it kā aiz kultūras slāpēm Rīgā. Bet kāpēc tik maz īstu mākslas un kultūras draugu? Tagad, kad viss ielikts klēpī, pirmā vietā izvirzās baudītāja tips. Tagad vajag tikai pildīt savas kules. Viņi neko nav maksājuši par Latviju. Tad kāpēc viņiem to turēt dārgu. Viņi to vērtē tikai pēc tā, par cik viņi ieguvuši savu stāvokli sabiedrībā. Graudi iejaukti pelavās, ilgi būs jāvētī. Tehniskā ziņā daudz kas ir veikts, bet kultūras ziņā cilvēce ir atsviesta tālu atpakaļ. Esam traukusies pakaļ Eiropai dzīves greznības ziņā."šis-tas skan diezgan aktuāli...
 :scr_head:
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 25 April 2013, 13:39:16
Labs ->

Inga Spriņģe, Gunita Gailāne, Ilze Vēbere
Mazo algu cilpā

Latvijā katrs sestais iedzīvotājs darbspējīgā vecumā nevar atrast darbu, tomēr uzņēmēji sūdzas par darbinieku trūkumu. Latvieši esot pieraduši dzīvot no pabalstiem, tāpēc strādnieki jāieved. Re:Baltica izmēģina uz savas ādas, ko nozīmē strādāt mazkvalificētu darbu, lai saprastu, kā Latvijā īsti trūkst — čaklu darbinieku vai labu darbavietu?

Galvenais ir nezaudēt ritmu, domās atkārtoju saltā janvāra rītā, sēžot zivju cehā pie šprotu fasēšanas lentas. Acu plakstiņi vēl nedaudz smagi no celšanās pussešos. Ārā temperatūra nedaudz zem nulles, cehā ap 15 grādiem. Man ir biezā sporta jaka ar kapuci, tomēr aukstums no galošām lēnām kāpj pa ķermeni augšup, līdz gavilējoši kulminē roku pirkstgalos. Tie ir mitri no saldētajām zivīm un eļļas.

tālāk -> http://www.rebaltica.lv/lv/petijumi/mazas_algas/a/917/mazo_algu_cilpa.html
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 May 2013, 15:56:02
Kirils Kobrins: Nepanesamā bagātības nasta

... Stabilākās valstīs (tajās, no kurienes miljonāri aiztransportē savu naudu tālāk no vietējiem sociālistiem) bagātniekiem draud ar īpašiem nodokļiem; daži no viņiem meklē sev jaunas, eksotiskākas vietas, kur varētu paslēpt naudu. Tā, bēgot no franču sociālisma, aktieris Depardjē konvertējies par Krievijas pilsoni, nopelniem bagātu mordvieti un atbaidošā Kadirova draugu. Ko tikai nedarīsi, lai saglabātu lieku nullīti kontā...

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/kirils-kobrins-nepanesama-bagatibas-nasta.d?id=43331153
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 07 June 2013, 10:06:36
Intervija, kurā daudz sakarīga  :Goubls: Krievija sabruks pēc 20 gadiem


Citāts:

"...Domāju, ka Krievijas Federācija nākamo 20 gadu laikā izirs. Iziršanas process atspoguļo faktu, ka KF vienkārši nav kopīga dabiska satvara vai vērtību, kas saturētu to kopā. Gaidāmā izjukšana būs neglīta, turklāt to veicinās ne tik daudz nekrievi Ziemeļkaukāzā, kam vairākums cilvēku pievērš lielāko vērību, bet gan drīzāk krievi Sibīrijā, Tālajos Austrumos, Ziemeļrietumos, kuri nav apmierināti, ka maksā nodokļus, bet pretī saņem visai maz no Maskavas.

Vai vara Maskavā, to apzinādamās, nemēģinās šādu lietu stāvokli manīt?

Iespējas saturēt valsti kopā samazinās. Turklāt, jo vairāk apdraudēti jūtas Krievijas līderi, jo lielākas iespējas, ka var iesaistīties kādās kompensējošās darbībās ārzemēs, piemēram, izspēlēdami atbalstu līdzpilsoņiem. Pēdējos 20 gadus redzam, kā Krievijas Federācija kļūst arvien vājāka. Tā ražo galvenoties izejvielas un riskē zaudēt lielu daļu ieņēmumu, jo šo izejvielu cenas krītas. Diezin vai jelkad atkal pieredzēsim 150 dolārus par barelu naftas, ja vien nebūs kara Tuvajos Austrumos. Tas diemžēl var mudināt dažus Maskavā veicināt tieši šādu krīzi. Un valstis, kuras piedzīvo norietu, mēdz mēģināt pierādīt, ka tām arvien ir svars."


Viss teksts:  http://www.ir.lv/2013/6/6/goubls-krievija-sabruks-pec-20-gadiem
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 July 2013, 15:09:57
Tā ir paša tēma, kuras apzīmēšanai izmanto ļoti nepatīkamu vārdu "Kolaboracionisms"...

Vita Matīsa
Kolaboracionisms, kapitālisms un kultūra

«...līnija starp labu un ļaunu pāršķeļ nevis vienu valsti no otras, šī līnija neiet caur atsevišķām šķirām vai politiskām partijām – bet caur katra individuāla cilvēka sirdi»

->    http://www.diena.lv/sabiedriba/politika/matisa-kolaboracionisms-kapitalisms-un-kultura-671279
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 06 December 2013, 21:00:25

Labs gabals
Iveta Kažoka "Spēlējoties ar Kreiso ideju"
http://politika.lv/article/spelejoties-ar-kreiso-ideju (http://politika.lv/article/spelejoties-ar-kreiso-ideju)
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 11 December 2013, 16:10:57
Jānis Stradiņš: "Nevis šī valsts, bet mūsu Latvijas valsts"

(Piezīmes par nacionālo identitāti, Satversmes preambulas projektu un Latvijas vērtībām)

http://m.la.lv/nevis-si-valsts-bet-musu-latvijas-valsts%E2%80%A9/

Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 04 January 2014, 10:58:39
Rakstā ir labas vietas:

Pēteris Apinis: Naudas reforma, jeb latvietis ar saņurcītu eirorublīti paziņo: ne jau naudā ir laime

http://www.delfi.lv/news/comment/comment/peteris-apinis-naudas-reforma-jeb-latvietis-ar-sanurcitu-eirorubliti-pazino-ne-jau-nauda-ir-laime.d?id=43998394#ixzz2pQ0Ccb5l
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 19 January 2014, 18:33:18
Mazs pētījums par dzīves līmeni pašvaldībās 2013.gadā

http://ritvars.wordpress.com/2014/01/17/dzives-limenis-pasvaldibu-griezuma-2013-g/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 28 January 2014, 09:05:08
Viens no mūsdienu domātājiem Naoms Čomskis (kā izrādās tiek tulkots arī latviski...)
 
Citāts: Jau 25 gadus notiek mērķtiecīgs uzbrukums solidaritātei, demokrātijai un labklājībai – visam, kas traucē privātām struktūrām, un šim uzbrukumam ir vairākas frontes. Viena no tādām nepārprotami ir izglītības sistēma. Jau apmēram divus gadus lielās investīciju korporācijas, tādas kā „Lehman Brothers” un tai līdzīgas, izsūta saviem klientiem bukletus, kuru satura būtība ir sekojoša: „Lūk, veselības aprūpes sistēma ir mūsu rokās, cietumi arī ir mūsu kontrolē, tagad ir pienākusi izglītības kārta. Drīz privatizēsim arī šo sistēmu, gatavojiet savas kabatas.”

http://publikai.lv/2013/03/05/izglitibas-privatizesana-solidaritates-grausana/  (http://publikai.lv/2013/03/05/izglitibas-privatizesana-solidaritates-grausana/)
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 28 January 2014, 10:01:32
Kad ik pa brīdim nākas konstatēt, ka kāds domā - sāc justies kā sapiens...
Ilmārs Šlāpins
"Kas slēpjas partijas vārdā"

citāts:
Tie, kas pieredzējuši padomju ideoloģisko fonu, noteikti atcerēsies vienu no spožākajām politiskā mārketinga devīzēm: “Sakām – partija, domājam – Ļeņins. Sakām – Ļeņins, domājam – partija.”

http://www.rigaslaiks.lv/Raksts.aspx?year=2011&month=2&article=2
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 09 February 2014, 19:24:58
Šis materiāls drīzāk skatāms nevis lasāms, tātad par ko ir runa, pastāv priekšstats par tumšajiem viduslaikiem, kuros ļaudīm bija poblēmas ar mazgāšanos 
 
Ka gupas "Pērkons" dziesmā "Vidus Laiki", atceraties?
(Brēc dvēsele pēc ziepēm, grīda smird un slīd, niez kāja
zābakā un putu prasa, Jān.
Ar alus grēmām drēbes, ziepju vajag man, ir mute melna,
ar akmeni velns kasās, lācis berž gar paksi muguru.
Jāj ķēniņdēls un sola par vienu unci ziepju pusi valsts,
ei, Jān, ei, Jān.
Stieg vircā stallis, pleci sāli svīst, ik priedē nīkstu,
vindā, sijā smoku, Jān.
Es kunga bruņas cērtu, cērtu kalpa kreklus, utis mani
ēd un akmens neputo, ei, Jān.
Stāv baltos kalnos Rīga, mušas san un sīva tērce tek
Daugavā, un mokās nosprāgst zivs, ei Jān.
Kāpj saule zilumā, jau vienpadsmit sit zvani Vāczemē,
ir vidū laiks un ziepes meklē bende.
Pie kāķa mani velk, bēg uts no bārdas, Jān)

Nu lūk, šis raksts un galvenais - bildes vēsta, ka neesot bijis tik traki...
 
http://gunter-spb.livejournal.com/1396328.html   
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 31 March 2014, 17:36:12
Pauls Bankovskis: Hitlers ir dzīvs

Hitlers ir kļuvis par vienu no iecienītākajiem salīdzinājumiem, kas ticis izmantots, komentējot Krimas pussalas atņemšanu Ukrainai un pievienošanu Krievijai. Vladimirs Putins tiek pielīdzināts Hitleram gan dažādos komentāros, gan demonstrantu plakātos, Krimas "savākšanā" tiek saskatītas līdzības ar nacistiskās Vācijas iebrukumu Polijā 1939. gadā u.tml. Un lai gan vēsturnieki (un ne tikai) ir iebilduši, ka šādi salīdzinājumi ir virspusīgi un tiem ir drīzāk emocionāla nozīme, bet maza jēga, abiem šiem, atvainojos, gadījumiem tomēr ir kaut kas acīmredzami kopīgs. Tāpat kā tas nebija vienpersoniski Hitlers, kurš steidza pagrābt gabalu Polijas, tāpat arī tas nav viens pats Putins vai "Kremlis", kam ne no šā, ne no tā savajadzējies atjaunot savas iztēlotās pasaules kārtību, pārbīdot Krievijas robežu.

http://www.satori.lv/raksts/7050/Pauls_Bankovskis/Hitlers_ir_dzivs
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 05 April 2014, 17:35:45
Uldis Bluķis  (Jaunā Gaita nr. 229, jūnijs 2002)

Polītiskas, reliģiskas, vēsturiskas un epistemoloģiskas pārdomas par Kārļa Račevska rakstu "Cilvēki būrī"
Kārļa Račevska raksts rosināja pārdomāt kolonizāciju, racionālismu un šo jēdzienu kontekstus. Pārdomās izmantota pieredze un informācija, kas gūta darbojoties baltiešu organizācijā BATUN un Latvijas pārstāvniecībā ANO, kā ari mācot zinātnes vēsturi. Tās ir pārdomu takas, kas varbūt šķērso vai ari apriņķo Račevska pārdomu takas.

http://jaunagaita.net/jg229/JG229_Blukis.htm
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 22 April 2014, 20:31:20
ROBERTS MILBERGS
Atceroties barikādes
http://lpra.vip.lv/milbergs.htm
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 April 2014, 00:00:35
Skumīgas pārdomas, bet ir interesantas vietas..
Nakts pārdomas. Par Zolitūdi, valsti, korupciju, nepotismu un pierasto sistēmu
http://www.focus.lv/latvija/viedokli/nakts-pardomas-par-zolitudi-valsti-korupciju-nepotismu-un-pierasto-sistemu
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 30 April 2014, 09:38:56
Par attiecībām starp Latvijas valsti un latviešu diasporu - Nila Muižnieka pētījums.
Ir interesantas detaļas. 
Atbildīgums Latvijas attiecībās ar diasporu
http://www.barikadopedija.lv/raksti/144625
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 May 2014, 00:11:44
Eksperts: Lietuva Krievijas propagandas spēlē
http://www.delfi.lv/news/world/baltics/eksperts-lietuva-jau-ierauta-krievijas-propagandas-spele.d?id=44464464
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 11 June 2014, 10:25:42
Pētījums:
Nepilsoņi Latvijā: nostiprinājusies vai izzūdoša tradīcija?
Quote
13% iedzīvotāju nav maz, un jebkurai sabiedrībai nav vēlama tik liela nepilsoņu - no valsts un pilsoniskās līdzdalības noteiktā veidā nošķirtas grupas,- pastāvēšana.
Quote
...nepilsoņu skaits strauji samazinās un divdesmit gadu laikā, nemainoties šī brīža tendencēm, nepilsoņu jau tikpat kā nebūs.
http://politika.lv/article/nepilsoni-latvija-nostiprinajusies-vai-izzudosa-tradicija
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 July 2014, 11:14:25
Pētījums:
ĢIMENE:IDEĀLS UN REALITĀTE
Latvijas iedzīvotāju aptauja
 
Quote
  ...2012.gadā 650 šķirtas laulības uz katrām 1000 noslēgtajām (CSP dati)
    2012.gadā 45% no visiem jaundzimušajiem bija dzimuši ārpus laulības (CSP dati).
http://media.wix.com/ugd/5e1eac_a27e01ba51ba4878b03be88c5bcde7b3.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 July 2014, 11:21:07
Divdesmit pieci sašķeltības gadi
Ukrainas konflikts un okupācijas konteksts kaitinoši atgādina, ka izpratne par padomju periodu vēl aizvien šķeļ Latvijas sabiedrību.

Quote
Apzinoties katras postkomunistiskās sabiedrības specifiku, es tomēr uzskatu, ka etnolingvistiski sašķelta sociālā atmiņa, kāda tā ir Latvijā, daudz vairāk nekā ideoloģiskās nesaskaņas apdraud sabiedrības saliedētību. Augstāku apdraudējumu nosaka ne tik daudz latviešu un krievvalodīgo atšķirīgās pagātnes interpretācijas, cik ārējā spēka – Krievijas – interese izmantot šo sašķelto sociālo atmiņu tautiešu politikas interesēs. Un šeit atkal jāpiemin Ukrainas konflikts, kurā prosovietiskā vēstures shēma tika un tiek mērķtiecīgi izmantota no Krievijas puses, lai leģitimētu savu rīcību un diskreditētu uz Eiropu orientēto Ukrainas politisko eliti
http://politika.lv/article/divdesmit-pieci-saskeltibas-gadi
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 22 July 2014, 12:18:27
Pētījuma rezultāti:
Amerikāņi uztraukušies - Latvijas pusaudžiem labākas finanšu prasmes
http://www.delfi.lv/bizness/pasaule/amerikani-uztraukusies-latvijas-pusaudziem-labakas-finansu-prasmes.d?id=44752824#ixzz38BfkonI3
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 22 July 2014, 22:42:18
Te interesanti par HES
Vai rīkojamies savās nacionālajās un ES interesēs?
Quote
Daudzus stratēģiskus un nozīmīgus iepirkumus Latvijā pavada aizdomu ēna. Bieži aizdomas saistītas ar iespējamo korupciju, kas vairākos lielos iepirkumos apstiprinājusies vietējās vai starptautiskās izmeklēšanās. Tomēr šodien nākušas klāt bažas par to, no kuras valsts un kādai varai uzticīgs ir iepirkumu konkursu uzvarētājs.
http://www.focus.lv/latvija/viedokli/vai-rikojamies-savas-nacionalajas-un-es-intereses
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 24 July 2014, 10:45:14
Laba lasamviela - pamācoša. Taču jautri paturēt prātā, ka to rakstījis cilvēks, kurš pie varas bija lielako daļu savas dzīves - nekādu alternatīvu. Skaidrs, ka demokrātija (kā gaisa stihijas modelis) ir pilna ar blēdībām, taču tik ilgi pie varas var nosēdēt tikai bandīts, un es joprojām esmu pārliecinats, ka bandīti ir sliktāki par blēžiem... :wink:

Muammārs Kadafi
ZAĻĀ GRĀMATA
http://www.tautasforums.lv/wp-content/uploads/2008/04/Kadafi_ZalaGramata.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 04 August 2014, 16:43:53

Latvieša gēns
Quote
NeoGeo piedāvā jums iepazīties ar pētījumu, kas veikts 21. gadsimta sākumā un kurā tika noskaidrotas Eiropas tautu haplogrupas. Katrā valstī tika ņemti ģenētiskie paraugi pamatiedzīvotājiem, kas vismaz 4 paaudzēs jau dzīvo šajā zemē. Katrā valstī ņemto paraugu skaits nav mazāks par 100.
http://neogeo.lv/?p=5133
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 04 August 2014, 16:50:24
Latvija pēc 10 gadiem Eiropas Savienībā
Quote
Pirms 10 gadiem Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Lai varētu noteikt, vai pārmaiņas bijušas uz labu, uz sliktu vai pārmaiņu vispār nav bijis, pētījumā “Latvija pēc 10 gadiem Eiropas Savienībā – cita Latvija?” salīdzināti dati 10 dažādās nozarēs, sākot no ārlietām un beidzot ar vidi un enerģētiku. Pētījumā piedalījušies eksperti no PROVIDUS, Baltijas Starptautiskā Ekonomikas Politikas Studiju Centra, Latvijas Ārpolitikas institūta, Biedrības „Zemnieku Saeima” un vairāki neatkarīgi eksperti.
http://neogeo.lv/?p=19641
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 August 2014, 15:43:46
Kaspars Zellis
Griežot dzelzs priekškaru
Quote
Iznākusī literatūrzinātnieces Evas Eglājas-Kristsones grāmata Dzelzsgriezēji. Latvijas un Rietumu trimdas rakstnieku kontakti tapusi uz 2007. gadā aizstāvētā promocijas darba bāzes. Darba virsraksts ir alūzija par Valža Grēviņa dzejoli Dzelzsgriezējs, kurā autore saskata metaforiskas līdzības ar Aukstā kara „dzelzs priekškaru”, kuram cauri mēģinājuši „izgriezties” padomju Latvijā un trimdā rietumos dzīvojošie latviešu literāti.
http://www.punctummagazine.lv/2014/08/18/griezot-dzelzs-priekskaru/?fb_action_ids=1468159946767419&fb_action_types=og.comments
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 09 November 2014, 23:38:07
Vismaz reizēm katrs droši vien ir apsvēris šādu ideju
Jaunieši pamet Rīgu un pārvācas uz dzīvi dziļi mežā. Kāpēc?
(Kam jānotiek, lai divi mūsdienīgi, labi izglītoti jaunieši, kuri nedēļas nogalēs liek uz ausīm Vecrīgas klubiņus, pēkšņi pārvāktos uz dzīvi dziļi mežā – sēnei līdzīgā dažu kvadrātmetru mājiņā bez elektrības?)
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/170315/jauniesi-pamet-rigu-un-parvacas-uz-dzivi-dzili-meza-kapec?fb_action_ids=649523395168413&fb_action_types=og.likes
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 13 November 2014, 14:46:31
Tāds pētījums..
IA: Pētījums par homoseksuālās „ģimenēs” uzaugušiem bērniem
Quote
Kādi izaug bērni, kurus uzaudzina homoseksuālisti? Atbilde uz šo jautājumu jau vairākus gadus interesē visus.  Viendzimuma attiecību piekritēji kvēli apgalvo, ka bērniem ir pilnīgi vienalga vai viņiem ir mamma un tētis vai arī viņus audzina divi vīrieši (vai divas sievietes).
http://www.diena.lv/blogi/ia-petijums-par-homoseksualas-gimenes-uzaugusiem-berniem-14002089
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 November 2014, 01:52:11
Rudīte Spakovska, Sanita Jemberga,
Aija Krūtaine, Inga Spriņģe

Baltijas mediju finanšu un auditorijas analīze
(2008-2014)
http://www.rebaltica.lv/media/Vai%20ir%20dz%C4%ABve%20p%C4%93c%20kr%C4%ABzes/dzive_pec_krizes_rebaltica.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 04 December 2014, 10:32:19
Jā, man pazīstama krievu žurnāliste saka, ka no viņas kursa (viņa mācījusies Sankt-Pēterburgā) vesels pulks aizbraucis uz Kijevu darboties Krievijas propagandas mašīnā (algu maksā protams no Krievijas budžeta)
 
Kremļa jaunvaloda
(Kā Kremlis lingvistiski programmē sabiedrību)
 http://www.ir.lv/2014/12/3/kremla-jaunvaloda
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 December 2014, 15:05:19
Par pieaugumu no Latvijas es biju pārsteigts, hmm, esam gudrāki nekā biju domājis...

Lejā ir Tops, kas zināmā mērā raksturo tautu-valstu intelektuālo kreativitāti - tas iegūts no patentu pieteikumu skaita attiecības pret iedzīvotaju skaitu. Tajā esam 23 vietā, tas ir apmeram pa vidu pasaulē.

2013. gadā Eiropas Patentu iestādē iesniegts rekordliels patentu pieteikumu skaits
Quote
Latvijas pieteicēji iesnieguši 92 Eiropas patentu pieteikumus, kas ir par 67,3% vairāk, salīdzinot ar 2012. gadu, kad no Latvijas tika iesniegti 55 Eiropas patenta pieteikumi.
Statistikas dati liecina, ka Latvija ar šo Eiropas patenta pieteikumu skaita pieaugumu ir apsteigusi kaimiņvalstis – 2013. gadā no Lietuvas tika iesniegti 74, bet no Igaunijas 42 Eiropas patenta pieteikumi.
http://www.lrpv.gov.lv/lv/patentu-valde/aktualitates/nozares-zinas/2013-gada-eiropas-patentu-iestade-iesniegts-rekordliels


(http://astropolis.lv/i/patentu_pieteikumi_1.jpg)

(http://astropolis.lv/i/patentu_pieteikumi_2.jpg)
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 December 2014, 23:42:16
Ilmārs Šlāpins: Nepieciešamība kritiski domāt
http://www.satori.lv/raksts/7626/Nepieciesamiba_kritiski_domat
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 December 2014, 15:57:00
Ļoti noderīga interneta vietne ar dažādu valstu statistikas rādītājiem (ērti salīdzināt)
http://statinfo.biz/Geomap.aspx?region=world&act=1884&lang=1

Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 12 January 2015, 23:32:41
Skats, ta teikt, no iekšienes...
Nikolā Ozano: Paplašināt brīvības iespējas
Quote
Lai izprastu to emocionālo triecienu, ko Francijā izraisīja 2015. gada 7. janvārī Parīzē pret nedēļas izdevumu "Charlie Hebdo" redakciju vērstais atentāts, ir jāiedziļinās sava veida intīmā Francijas vēsturē, kas Latvijā varbūt ir mazāk pazīstama. Lai to pastāsītu, es izvēlēšos subjektīvu pieeju. Tātad esmu 1972. gadā dzimis Francijas pilsonis, kas kopš 1996. gada interesējas par Francijas un Latvijas attiecībām. Kāpēc šis notikums mani skar tik dziļi? Un kādus atskaites punktus es varētu piedāvāt Tev, latvieti, ja Tu vēlies izprast to, kas ar mums ir noticis? Daudz kas no tā Tev noteikti ir svešs.
http://satori.lv/raksts/8510/Paplasinat_brivibas_iespejas
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 January 2015, 01:34:58
Dmitrijs Golubevs
Kam pieder valsts: Padomju sapnis
http://www.irir.lv/blogi/politika/kam-pieder-valsts-padomju-sapnis
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 24 January 2015, 23:24:22
Biedu tehnoloģijas. Kā pasargāt apziņu no manipulācijām
http://www.la.lv/biedu-tehnologijas-ka-pasargat-apzinu-no-manipulacijam/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 12 February 2015, 17:49:31
Nav lasams, bet pētāms gabals
Kurš labāks: krāna ūdens vai pudelēs fasētais? EKSPERIMENTS
http://spoki.tvnet.lv/tribine/Kurs-labaks-krana-udens-vai-pudeles/741528
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 March 2015, 01:43:18
Par kinozinātnieci Valentīnu Freimani
Ingvilda Strautmane: Valentīna. Leipciga. Atlantīda
http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/ingvilda-strautmane-valentina.-leipciga.-atlantida.a121886/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 26 March 2015, 14:21:44
SKAUDRĀ VĒSTURE: 25. marta mācība tiem, kas stāsta anekdotes
http://nra.lv/latvija/137164-skaudra-vesture-25-marta-maciba-tiem-kas-stasta-anekdotes.htm
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 21 May 2015, 02:24:30
Citāts no „Latvijas statistikas atlasa” (M.Skujenieks, Rīga 1938)

Nodarbinātība un bezdarbs
http://www.csb.gov.lv/statistikas-temas/nodarbinatiba-un-bezdarbs-tema-32573.html
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 05 June 2015, 08:36:33
Nepilnīgi, bet nu vismaz argumentēti.
Dr.Jēkabs Raipulis
Homoseksuālisms biologa skatījumā
http://www.atjaunotne.lv/articles/homoseksualisms-biologa-skatijuma?page=1
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 09 June 2015, 14:20:27
Es pazīstu Ludmilu Kartunovu ļoti sen. Pēc viņas teorijas Baltijas jūras rietumkrasts ceļas, bet austrumkrasts laižas lejup ar ātrumu, šķiet 1 cm gadā. Jebkurā gadījumā, uzsakt vērienīgu un dārgu projektu bez šīs teorijas pārbaudes nebūtu gudri.

Doktore Kartunova: "Rail Baltica" kopā ar visu Rīgu būs zem ūdens
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/196103/doktore-kartunova-rail-baltica-kopa-ar-visu-rigu-bus-zem-udens
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 September 2015, 23:16:13
Latviešu sarkanarmiešu atgriešanās – prieks un rūgtums vienkopus
http://www.la.lv/latviesu-sarkanarmiesu-atgriesanasprieks-rugtums/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 25 September 2015, 09:09:30
Marģers Vestermanis: "Ulmanim nebija bēgļu krīzes"

(Marģers Vestermanis ir muzeja Ebreji Latvijā izveidotājs, 1998. gadā viņš tika iecelts par Latvijas vēsturnieku komisijas locekli. 18. septembrī viņš nosvinēja savu 90 gadu jubileju. Marģers Vestermanis ir pieredzējis un pārdzīvojis to, ko reti kurš, un reti kurš, kas ko tādu ir pieredzējis, vairs ir starp dzīvajiem – baisākās lappuses viņa dzīvē saistās ar karu un holokaustu. Par mūsdienu notikumu paralēlēm ar agrāko laiku notikumiem, par bēgļu krīzi Eiropā šī Neatkarīgās intervija ar Marģeru Vestermani.)

http://nra.lv/latvija/151188-margers-vestermanis-ulmanim-nebija-beglu-krizes.htm
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 31 October 2015, 16:23:20
Par latviešiem PSRS specdienestos

 Tikai vārdi un tikai skaitļi
http://www.diena.lv/arhivs/tikai-vardi-un-tikai-skaitli-13349044
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 09 November 2015, 10:46:20
Andrejs Mežmalis
atv. flotiles admirālis
LATVIJA UN AUSTRUMEIROPA
Vēsturiskais fons
(1939-1991)
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 25 November 2015, 15:33:39
Harijs Tumans: varonība nav kolektīvais fenomens, tas vienmēr ir individuāls gribas akts
http://m.lvportals.lv/visi/viedokli?id=274982
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 03 December 2015, 15:58:12
Jocīgi cilvēks domā, bet pats domāšanas fakts - jau ir vērtība...

Ēriks Jēkabsons: Visa Eiropa ir nopietnu izaicinājumu priekšā
http://spektrs.com/visas-zinas/eriks-jekabsons-visa-eiropa-ir-nopietnu-izaicinajumu-prieksa/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 January 2016, 15:12:34

Dziesminieks Haralds Sīmanis – par jumtiem un brīvības garu
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/213012/dziesminieks-haralds-simanis--par-jumtiem-un-brivibas-garu
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 January 2016, 12:25:48
Par termiņuzturēšanas atļaujām Latvijā dažas ziņas - no kurienes nāk tie, kas kas saņēmuši, cik naudas ieguldījuši, cik ilgi uzturas...

(http://astropolis.lv/i/Tua.jpg)

Kas saņem termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā?
http://www.ir.lv:889/2015/8/3/kas-sanem-terminuzturesanas-atlaujashttp://www.ir.lv:889/2015/8/3/kas-sanem-terminuzturesanas-atlaujas

Par uzturēšanās atļaujām Latvija saņēmusi miljardu eiro
http://lat.mixnews.lv/lv/nekustamais-ipasums/35596_par-uzturesanas-atlaujam-latvija-sanemusi-miljardu-eiro
 
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 February 2016, 14:55:32
Pirmais kriminalkodekss... 
Kuršu tiesības jeb Kuršu un zemgaļu zemnieku tiesības (teksts lejasvācu valodā un tulkojums latviešu valodā)

http://www.historia.lv/dokumenti/kursu-tiesibas-jeb-kursu-un-zemgalu-zemnieku-tiesibas-teksts-lejasvacu-valoda-un-tulkojums
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 February 2016, 15:02:39
Tie ir noderīgi rakstiņi (nu neliela tendence, bet tas nekas), jo tiešām, pagātne vairumam cilvēku - tā ir ticējumu joma.
Astroloģiski, tas ir saprotams, jo kolektīvajā bezapziņā pagātne pieder ūdens zīmei - Vēzim, nevis sausā atlikuma zīmei Mežāzim.

Tādi vienkārši fakti, ka 16.gs vāciešu Livonijā bija tikai 4%, un tas, ka vietējie varēja nēsāt ieročus (ierocis - pēc ģermāņu tradīcijas ir brīva cilvēka aksesuārs) - kaut ko nozīmē, vai ne.

Latvijas vēstures mīti - 1
http://www.laikmetazimes.lv/2010/11/08/latvijas-vestures-miti-1/
Latvijas vēstures mīti - 2
http://www.laikmetazimes.lv/2010/11/15/latvijas-vestures-miti-2/   
Latvijas vēstures mīti - 3
http://www.laikmetazimes.lv/2010/11/22/latvijas-vestures-miti-3/ 
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 14 March 2016, 23:05:05
Liepiņš analizē Latvijas Valsts arhīva fondu «PSRS Iekšlietu Tautas komisariāta pārbaudes un filtrācijas punktos un nometnēs ieslodzīto Latvijas iedzīvotāju personas lietas»

http://www.lu.lv/vdkkomisija/zinas/t/39170/

Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 15 March 2016, 21:59:50
Es priekš sevis atklāju tur dažas interesantas detaļas par lietuviešiem.
Lācis: Pārāk daudz esam karojuši zem svešiem karogiem
http://www.diena.lv/dienas-zurnali/sestdiena/lacis-parak-daudz-esam-karojusi-zem-svesiem-karogiem-14048197
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 March 2016, 22:45:44
Represēti kopš dzimšanas brīža
http://www.la.lv/represeti-kops-dzimsanas-briza/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 14 April 2016, 14:33:53
Tajā laika posmā es piedalījos daudzos VAK pasākumos

Ulme: Neformāļi sāka, pragmatiķi pārņēma
http://www.diena.lv/dienas-projekti/latvijas-tautas-frontei-25/ulme-neformali-saka-pragmatiki-parnema-13989364
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 21 August 2016, 00:01:21
NATO un Krievijas attiecības:
Latvijas intereses formālo ietvaru
un attiecību transformācijas
kontekstā

http://liia.lv/upload/content/nato-krievija-2016.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 29 October 2016, 22:40:24
Man nepatīk, ka politikāņi izmanto to savās interesēs, taču strīdā par to, kas vairāk ieguldīja:
 PSRS Latvijā vai otrādi, skaitļi paliek skaitļi - Latvija ieguldīja vairāk, Latvija bija PSRS donors.
Šis ir darbs, šķiet pieliek punktu tēmai... turklāt šaubos vai var izteikt skaitļos genofondam nodarītos zaudējumus.


Arhīvu dokumenti apgāž mītu par PSRS investīcijām Latvijā
http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/petijums-arhivu-dokumenti-apgaz-mitu-par-psrs-investicijam-latvija.a207642/?utm_source=facebook&utm_

http://www.va.lv/sites/default/files/lv_psrs_2017_final3-1.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 30 August 2017, 01:18:11
Zelta liecības un mācīšanās
http://www.satori.lv/article/zelta-liecibas-un-macisanas
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 September 2017, 23:29:43
Vēturiskie avoti par Cēsu pili
http://pilsvesture.cesis.lv/avoti/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 21 September 2017, 11:15:57
Demogrāfijas skicītes un ainiņas

Latvija 2020
Kas dzīvos un strādās Latvijā?
http://www.delfi.lv/news/latvija2020/latvija-2020-kas-dzivos-un-stradas-latvija.d?id=49121031

Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 October 2017, 00:45:51
Pēteris Apinis
Par smadzeņu nāvi un žurnālistisku ētiku kāda nāves gadījuma aprakstā Austrumu klīniskajā slimnīcā
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/680593-par_smadzenu_navi_un_zurnalistisku_etiku_kada_naves_gadijuma_apraksta_austrumu_kliniskaja_slimnica
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: global93 on 10 October 2017, 12:57:04
ok
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 October 2017, 16:00:35
"Blogs bērniem"
https://usalmins.wordpress.com/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 October 2017, 16:01:03
Vai tautastērps attīstās?
https://pigozne.blogspot.com/2017/10/vai-tautasterps-attistas.html
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 13 October 2017, 15:20:57
«Skaņu meža» dalībniece Anna Ķirse: «Es nemēģinu aizpildīt ēteru»
http://www.tvnet.lv/muzika/intervijas/681345-skanu_meza_dalibniece_anna_kirse_es_nemeginu_aizpildit_eteru?utm_source=tvnet
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 13 October 2017, 21:25:14
Nezināmais par Bolderāju: melnais tirgus, uzņēmīgie zviedri un neparastas celtnes
https://info.riga.lv/lv/news/nezinamais-par-bolderaju-melnais-tirgus-uznemigie-zviedri-un-neparastas-celtnes?8804
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 30 October 2017, 22:59:25
Kompetenču izglītība - "pankūkas divas puses"
https://kompetences.blogspot.com/2017/10/tulkojuma-pazudusi-kritiska-domasana.html
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 30 October 2017, 23:01:04
Rīgas pilsētas galvas Džordža Armitsteda dzimta. Latvijā ir māju sajūta
http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/latvijas-dzimtu-saknes/rigas-pilsetas-galvas-dzordza-armitsteda-dzimta.a94094/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 November 2017, 19:28:43
Uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš par situāciju Latvijā
http://www.runabildes.lv/miljonars-julijs-krumins-skarbi-un-bez-liekulibas-raksturo-situaciju-latvija/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 November 2017, 19:30:29
Intervija ar  politoloģi Vitu Matīsu
Latvija ētiskā kompasa meklējumos
http://www.brivalatvija.lv/aktuala-intervija/latvija-etiska-kompasa-meklejumos?mobile=ok
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 May 2018, 20:06:04
Divi rakstiņi par laikiem [tie bija 19.gs. trīsdesmitie gadi], kad un kā latvieši tika pie uzvārdiem.

VIDZEMES UN KURZEMES LATVIEŠU UZVĀRDI
http://www.latvijasluteranis.lv/2013/12/15/vidzemes-un-kurzemes-latviesu-uzvardi/
Senie suitu uzvārdi
https://www.suitunovads.lv/lv/vesture/senie_uzvardi/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 June 2018, 22:12:22
Pētījums: Patriotisms Latvijas jauniešu vidû un sabiedrîbâ
http://www.naa.mil.lv/~/media/NAA/AZPC/Publikacijas/PETIJUMS_PATRIOTISMS.ashx
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 26 July 2018, 09:02:18

"Ir" par maksātnespējas adminstratoru "ķēķi"
https://irir.lv/2018/07/25/mafija-serojiet-ludzu?utm_source=email+marketing+Mailigen&utm_campaign=Putinam+paroc%C4%ABgais+Tramps%2C+k%C4%81+Gobzems+sh%C4%93moja+ar+Spr%C5%ABdu%2C+sti&utm_medium=email
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 25 August 2018, 10:47:13
Uldis Graudiņš
Likme – nācijas izdzīvošana. Vai ministrija atbalsta koloniālu agrārpolitiku?
http://laukos.la.lv/ministrija-piekopj-kolonialu-politiku-likme-nacijas-izdzivosana/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 26 August 2018, 00:38:23
Intervija ar režisoru Alvi Hermani. Branda stilā
Quote
Apjēdzu, ka būt par pedagogu ir milzonīgs pagrieziens manā dzīvē," saka Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis, kurš uzskata, ka pataisīt jauno kursu par JRT aktieru kloniem būtu senili
https://www.diena.lv/raksts/kd/intervijas/intervija-ar-rezisoru-alvi-hermani.-branda-stila-14203751
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 26 August 2018, 22:36:49

Bernārs Sordē: Kādu enerģiju ražot?
Quote
Sestais no trīspadsmit Bernāra Sordē rakstiem, kuros autors rosina mūs domāt un diskutēt par „Iespējamo Eiropu" – kādu mēs to vēlētos redzēt. Autors rakstos iztirzā pasaulē un sabiedrībā notiekošās izmaiņas jeb sociodinamiku un saskata potenciālu jauna – solidāras autonomijas vitālās enerģijas – laikmeta atnākšanai, kas pieliks punktu pašreizējai, postindustriālās finansializācijas ērai. Raksti iepriekš nekur nav publicēti.
https://www.lsm.lv/raksts/arpus-etera/esejas/bernars-sorde-kadu-energiju-razot.a67236/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 28 September 2018, 22:10:38
Intervija
Mikroķirurgs Libermanis: "Sabiedrība ir pārņemta ar naudas kultu. Jauns ķirurgs ierauga džipu ar atlaidi – nu, kā lai nenopērk?"
http://jauns.lv/raksts/sievietem/298417-mikrokirurgs-libermanis-sabiedriba-ir-parnemta-ar-naudas-kultu-jauns-kirurgs-ierauga-dzipu-ar-atlaidi-nu-ka-lai-nenoperk
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 04 October 2018, 15:04:07
iesturs Kairišs, režisors
Aicinu nesamierināties
https://irir.lv/2018/10/03/aicinu-nesamierinaties
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 October 2018, 00:22:05
Mēs paši uz vēstures ass. Saruna ar Gundegu Repši
http://www.la.lv/mes-pasi-uz-vestures-ass
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 01 November 2018, 18:06:38
Uzņēmīgi un atvērti - latviešu studenti Dānijā: Latvijā vajadzētu mazāk burkšķēt
https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/uznemigi-un-atverti-latviesu-studenti-danija-latvija-vajadzetu-mazak-burksket.a294851/?fbclid=IwAR1swRhq_kIXlOC3LzY6nUNzSwHX-UCsWit2jRhpgM4MkMX6uHtJ5DabIJE
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 01 January 2019, 19:51:32
Mārtiņš Bitāns
Latvijas augstākās izglītības sistēmas raksturojums
https://www.makroekonomika.lv/latvijas-augstakas-izglitibas-sistemas-raksturojums
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 01 January 2019, 19:52:24
Oļegs Krasnopjorovs
Augstākās izglītības kvalitāte Latvijā – atziņas no akreditācijas ziņojumu pirmajiem rezultātiem
https://www.makroekonomika.lv/augstakas-izglitibas-kvalitate-latvija-atzinas-no-akreditacijas-zinojumu-pirmajiem-rezultatiem
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 07 January 2019, 19:06:04
"Re:Baltica" pētījumi
Kā ASV piebeidza Latvijas laundromātu
https://rebaltica.lv/2018/03/ka-asv-piebeidza-latvijas-laundromatu/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 January 2019, 02:32:34
Vēsturnieks Jēkabsons: Daudzi nesaprot, kas tie latvieši tādi ir
https://nra.lv/latvija/269992-vesturnieks-jekabsons-daudzi-nesaprot-kas-tie-latviesi-tadi-ir.htm?fbclid=IwAR3m7vyIkF3-K-jRk6JD-53Z_mztFJ2PpmEtU2j2sbtQh87fr2cYzJSSBfc
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 11 February 2019, 00:11:19

Mārtiņš Mintaurs

Pļaviņu hidroelektrostacijas “kārts” komunistu varas cīņās
http://www.la.lv/plavinu-hidroelektrostacijas-karts-komunistu-varas-cinas?fbclid=IwAR01hrpq-pJl8jhWwucgZuGobPnowb7s5BA3T-BQ2gh5_VK9m00Yv4Izq2c
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 28 March 2019, 18:50:09
Vieta, kur glabājas "maisi"
LPSR VDK dokumentu arhīvs
https://kgb.arhivi.lv/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 19 May 2019, 01:03:45
Jeb kāpēc es vairs nevēlos strādāt par Latvijas korespondentu Vācijā
Quote
Ko nozīmē būt par Latvijas žurnālistu ārvalstīs, un kurš par to patiesībā maksā
http://tomsancitis.mozello.de/page/?fbclid=IwAR290Kh4a0dqK9XbmsgqGYbOmmmfW4fIABCWVOEmYZZnxwJcUEKa0OmMTYk
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 August 2019, 21:06:48
Civilizētā sabiedrībā dzīvot uz bērnu rēķina ir amorāli

Quote
Mēs, bijušie Latvijas mežkopji, kuri savu mūžu esam veltījuši valsts mežiem, tos audzējuši, kopuši un sargājuši un, Latvijai atgūstot neatkarību, nodevuši tai dižākos un vērtīgākos mežus Eiropā, tagad ar nožēlu skatāmies, cik netālredzīgi šobrīd tie tiek apsaimniekoti un cik apzināti sabiedrība tiek maldināta par pašreizējo meža stāvokli.
https://www.ventasbalss.lv/zinas/sabiedriba/39603-civilizeta-sabiedriba-dzivot-uz-bernu-rekina-ir-amorali?fbclid=IwAR2sJ6ufCu17rEoAwRxY8tWxorOXS9c-xwopbLrszcHK1vaWVEvs8zcsvwU
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 27 August 2019, 17:29:25
Ak, šie žurnālistu nosaukumi...daudz atbilstošāki būtu "sabiedrības gudrība vai "kolektīvā gudrība" vai "egregora gudrība", kādēļ pūļa?
Pūļa gudrība, sabiedriskie mediji un valsts attīstība
https://puaro.lv/politika/jurgis-liepnieks-pula-gudriba-sabiedriskie-mediji-un-valsts-attistiba/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 08 September 2019, 15:54:08
Kā cariskā Krievija atbalstīja Tālo Austrumu apgūšanu :
 
Quote
Latviešu karjeras iespējas Baltijas guberņās 20. gadsimta sākumā bija ierobežotas. Daudz labāks stāvoklis šajā ziņā bija Krievijā, sevišķi Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Šeit cariskās Krievijas ierēdņi centās panākt, lai neapdzīvotajos plašumos pārceltos uz dzīvi impērijas Eiropas daļas iedzīvotāji. Ne velti Tālajos Austrumos dzīvojošie cara valdīšanas laikā no centra saņēma lielus pabalstus un ieceļotājiem piešķīra dažas privilēģijas. Zemnieki saimniecības iekārtošanai saņēma no 180 līdz 600 rubļiem. Reģistrētās personas no pierakstīšanas dienas uz 6–10 gadiem tika atbrīvotas no valsts nodokļiem un karaklausības.
Aldis Bergmanis
LATVIEŠI TĀLAJOS AUSTRUMOS
UN ATGRIEŠANĀS DZIMTENĒ
20. GADSIMTA 20.-30. GADOS

https://www.lvi.lu.lv/lv/LVIZ_2010_files/3numurs/A_Bergmanis_Latviesi_LVIZ_2010_3.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 September 2019, 18:07:28
Apbrīnojama sieviete :)
Četras slepenas Annas Brigaderes kaislības
https://www.santa.lv/raksts/ieva/dzivesveids/cetras-slepenas-annas-brigaderes-kaislibas-28747/?fbclid=IwAR0WJPuSIk8AF6EUFeaRMsNN037BFCOEb4lYuE1rjJNc-z4D7_v-_wT9ZbA
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 29 September 2019, 18:49:38
Priekš manis bija jaunums [to gan gribētos pārbaudīt], ka no visām Krievijas politiskajām partijām tikai sarkanie bija par Latvijas neatkarību - runa ir par revolūcijas laikiem, protams.

Par leģendāro sarkanās armijas komandieri Jukunu Vācieti
https://jauns.lv/raksts/9viri/348046-drosmigs-cilveks-kurs-speja-neapjukt-haosa-kads-bija-legendarais-pulkvedis-jukums-vacietis
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 03 October 2019, 01:08:45
ASINIS UZ BRĪVĪBAS KOKA
Quote
Notikumi, kas Baltijas valstīs risinājās no 1990. gada decembra līdz 1991. gada augustam, spilgti rāda, cik plāns bija ledus zem brīvības ceļa gājēju kājām. 1991. gada janvārī šo ledu nikni lauza PSRS milicijas specdienests OMON – ar bandītisku bravūru un cerībā izprovocēt uz sadursmi, lai konfliktā ievilktu arī tankus un zaldātu tūkstošus. Neizdevās. Vairāk nekā 500 tūkstoši cilvēku 13. janvārī sanāca Daugavmalā, lai būtu kopā ar Lietuvu pēc asiņainajiem notikumiem Viļņā un lai apliecinātu gatavību dzīvē iemiesot jēdzienu “tautas fronte”. Rīgā sāka būvēt barikādes. Un trauslo ledu zem Latvijas kājām noturēja.
https://www.delfi.lv/1989-majupcels-briviba/majupcels-briviba-asinis-uz-brivibas-koka.d?id=51493297&fbclid=IwAR0DF3AS-oX9M60MGkMntSUxIQq8Ppg1wvNVvEW2mw0xhiHpd6p5PzlbY8k
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 03 October 2019, 14:28:36
Daudziem tā ir iemīļota žēlabu tēma - mūsu nobeigta rūpniecība. 

Rūpniecība - sāpīgs zaudējums
http://www.la.lv/rupnieciba-sapigs-zaudejums
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 23 October 2019, 21:16:57
Aleksejs Grigorjevs: Krievu nācija ir slima
http://www.la.lv/nemiera-par-krieviju?fbclid=IwAR3aBOHAyyHI4N6kKcw-z-6LPL0uvG9gYTk9pHboKJ_aC2p_ULwHeTFKUCA
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 November 2019, 10:58:56
Agris Liepiņš: Cilvēkus visvairāk aizvaino fakts, ka valdība pat negrasās pildīt likumu
Quote
Plašsaziņas līdzekļos lasāms, ka mediķi, nesagaidījuši likumā noteikto algas pielikumu, grasās doties vienas dienas bezalgas atvaļinājumā, savu protesta akciju raksturojot ar tēlainu salīdzinājumu – nolaid karogu, iededz sveci. Nolaid ticības karogu, iededz kapu sveci. Ja tas nelīdzēs, mediķu arodbiedrība apspriedīs iespēju aicināt atlaist Saeimu. Savukārt premjerministrs Krišjānis Kariņš mudina ārstus “turēt gaišu skatu” un maļ vispārējas frāzes par to, ka nākamnedēļ aicināšot mediķus uz sarunām, kuru gaitā gribot izprast situāciju un atvērt dialogu. Manuprāt, cilvēkus visvairāk aizvaino fakts, ka valdība pat negrasās pildīt likumu.

http://www.la.lv/revolucionara-situacija?fbclid=IwAR3pVztJcTEhngLTZeGQPsOce1PkzjdjZwR5yHkH7lxJG_KFlGFDirCLrUs
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 11 November 2019, 18:08:33
Andris Bernāts
Raiņa intīmā dzīve
https://jauns.lv/raksts/sievietem/357672-raina-intima-dzive-vai-legendarajam-dzejniekam-bija-dels?fbclid=IwAR0FHdpVzkMJy8ZN0mHRScfiuFnqmvkxps5ZJR_qVsBvteFmOPvsuLFbHB4
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 15 November 2019, 00:51:11

Krievijas dezinformācijas apskats: Somiju mēģina “pievienot” Krievijai
http://www.la.lv/somiju-megina-pievienot-krievijai?fbclid=IwAR0KY8qXLvH7Dlz29-aljuJ0uLH_hEO5leqdzqX2DW76R3FYJZwI6y2mgzU
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 November 2019, 20:18:08
Ideoloģiskais diversants AUSTRIS GRASIS. I daļa
https://www.latviesi.com/jaunumi/raksts/ideologiskais-diversants-austris-grasis-i-dala?fbclid=IwAR2mZiJCY-QQNfj1XbTZV1cATSPMh0802apuYYQyNypcALLn1JLS7QprcvE
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 20 November 2019, 23:09:38

Vjetnamā kritušie latviešu karavīri
https://www.sargs.lv/lv/musdienu-vesture/2017-04-06/vjetnama-kritusie-latviesu-karaviri
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 09 December 2019, 15:24:26
Teksts, kas palīdz sajust politisko Latviju un Ulmani uz tās fona

Jānis Stradiņš

18. Novembra Kārlis Ulmanis, Latvijas pirmais Ministru prezidents

https://www.vestnesis.lv/ta/id/66006
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 11 January 2020, 01:48:51

Pēteris Apinis: Sadzīves indes un globālais piesārņojums
https://www.delfi.lv/news/versijas/peteris-apinis-sadzives-indes-un-globalais-piesarnojums.d?id=51769617&fbclid=IwAR0WUc_PTix0JdkdH6gOcb5HfQpG6Gm-SxARd1-3D_i-CLZYy53SORInQec
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 January 2020, 22:02:05
“Skrienot pakaļ projektiem un naudai, kļūstam pavirši.”
Saruna ar zinātnieci Ieviņu Stūrīti, kas salīdzina Latviju un Norvēģiju

https://www.la.lv/skrienot-pakal-naudai-klustam-pavirsi
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 01 March 2020, 19:53:34

Pētera Stučkas un citu lielinieku laupījums Latvijā
Quote
Kad Pētera Stučkas vadītā lielinieku valdība 1919. gadā pameta Latviju, tā neaizgāja ar tukšām rokām. Līdzi uz Krieviju latviešu lielinieki paņēma gan salaupītas vērtslietas un naudu, gan arī mājlopus. Uz šo bagātību rēķina latviešu komunisti dzīvoja vēl vairākus gadus.

https://jauns.lv/raksts/9viri/373831-latvijas-noslepumi-petera-stuckas-un-citu-lielinieku-laupijums-latvija?utm_source=nra.lv&utm_medium=widget-include&utm_campaign=Links-in-partner-sites&fbclid=IwAR0q3F0sMOB42VCZ_bG8JgHfVS-OTgxdunRjCA9kLGyFu75LjWUaB6RIhMo
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 21 April 2020, 00:18:21
Itkā zināmas lietas, bet ja kāds kaut ko palaidis garām... 130 gados ASV četras reizes barojusi Krieviju, glābjot no bada neskaitāmus cilvēkus. Un šī melnā nepateicība ir apbrīnojama.

Kā ASV glāba Krieviju no bada
https://spoki.lv/vesture/Ka-ASV-glaba-Krieviju-no-bada/896005
       
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 21 April 2020, 00:22:06
Ēriks Jēkabsons.
Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu attiecības 1918.–1922. gadā.

https://www.lvi.lu.lv/lv/LVIZ_2018_files/3_numurs/V_Berzins_Recenzija_LVIZ_2018_3.pdf
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 28 April 2020, 20:48:44
Par to, kad un kā saņemamas valsts kompensācijas deputātiem

Saeimas kārtības rullis

https://m.likumi.lv/doc.php?id=57517&fbclid=IwAR3yadFV_ovc9QYcicWGtkxCZGeZhYe4amf4hykRm5F2yUS__3n2cw52roc
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 17 May 2020, 00:49:14
Ejam lasīt bruņuzivis jeb zudušo laiku meklējot Līču-Laņģu klintīs

https://www.tvnet.lv/6973960/ejam-lasit-brunuzivis-jeb-zuduso-laiku-meklejot-licu-langu-klintis?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=share-buttons&utm_content=6973960&fbclid=IwAR2cIKLe3yBNiMjhxf-ISyAbARqtTNtLTbGlurK2zKeQHnrCGAG2dW0gYpY
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 May 2020, 13:32:21
Indra Sprance
Preses kastrēšana
(Oligarhu sarunas)
https://ir.lv/2017/06/28/preses-kastresana/?fbclid=IwAR3HSGHBmiUVSNRRX7jPRmUPuqbZ9sQwcUgey9dDq8T2zSUQzP46QTKYrOM
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 18 May 2020, 22:10:07
KAS UZŅĒMĒJDARBĪBĀ IR NOTICIS AR STATUS QUO?

Pārmaiņas un tendences. Kādas pārmaiņas nes šī krīze un kā Jums uz tām reaģēt, izmantojot krīzes sniegtās iespējas?
Uzņēmuma plānošana krīzes laikā. Kā pieņemt lēmumus situācijā, kad pat tuvākā nākotne ir neskaidra?
Uzņēmuma tiešsaistes stratēģija. Kā rīkoties situācijā, kad ļoti strauji pieaug pakalpojumu un preču pārdošana ar interneta starpniecību?
Finansējuma piesaistes stratēģija. Kā piesaistīt valsts, starptautisko un banku finansējumu krīzes apstākļos?


https://emergingsolutions.eu/raksti/85-kas-notiek-uznemejdarbiba?fbclid=IwAR1FdzL5QdfTmAU3OaqK5-qGEQqJYkm-WmzJGDWk3tTElY-FhvsbGOteI70
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 26 May 2020, 12:31:35
Neiecietīgs pret jebkādu nacionālismu. Vācbaltu politiķis, kurš stāvēja pie demokrātiskās Latvijas šūpuļa
Vācbaltu politiķis Pauls Šīmanis ir atzīts par vienu no pirmskara Latvijas politiskās kultūras veidotājiem un parlamentārisma perioda demokrātijas simboliem.
https://www.la.lv/neiecietigs-pret-jebkadu-nacionalismu-vacbaltu-politikis-kurs-staveja-pie-demokratiskas-latvijas-supula?fbclid=IwAR05DTPDOyvaDo_uqlJuO4i8ezMkJSENGspbg0sklBb9xDTQYrYe1wYTWaw
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 07 June 2020, 00:10:46

 Vācijas labējā spārna ekstrēmisti izgājuši apmācību nometnē pie Sanktpēterburgas
https://www.sargs.lv/lv/pasaule/2020-06-05/zurnals-vacijas-labeja-sparna-ekstremisti-izgajusi-apmacibu-nometne-pie?fbclid=IwAR0pi2GlKN2wPJomFJJrHaLp3koEG3KT94RiDp6USr1t5D7ox6tVho1HK_Q
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 10 June 2020, 00:28:11
par Aleksandru Čaku

https://jauns.lv/raksts/sievietem/370548-piesardzigais-aleksandrs-caks-vinam-patika-sievietes-tacu-no-laulibas-dzives-vairijas
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 30 June 2020, 01:28:57
Hipiju dzīve Padomju Latvijā – iznākusi Alfrēda Stinkula autobiogrāfija «Mati sarkanā vējā»
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/literatura/hipiju-dzive-padomju-latvija-iznakusi-alfreda-stinkula-autobiografija-mati-sarkana-veja.a365087/?fbclid=IwAR15MLcJFJQHaBaE1RRi_CQjr_3BWhx6fRvg_ljGDgLLPZlGIafCPevd6Eg
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 30 June 2020, 13:32:47
«Gribējām, bet neizturējām.» Ievas Albertes stāsts par aizbraukšanu no Latvijas bērna dēļ

https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/cilvekstasti/gribejam-bet-neizturejam-ievas-albertes-stasts-par-aizbrauksanu-no-latvijas-berna-del.a365311/
Title: Re: Lasāmie gabali
Post by: Simon on 24 July 2020, 08:47:42
Teksts, kas palīdz veidot priekšstatu

Krišjānis Feldmanis
Demokrātiskais process Latvijā no iesācēja perspektīvas
https://feldmans.lv/2020/07/21/demokratiskais-process-latvija/?fbclid=IwAR0CNh7Vut5CW9sLCbDfYDTrcfLO6aK6Nmm5JUWtAzguVqdUSFAnIGLp9Fw