Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Ap Astroloģiju

PROJEKTI

0
Kāpēc mēs neesam Auni, Vērši uc. zīmes (II)

Izlasīju popsīgu tekstiņu par Vēršiem un nolēmu uzrakstīt 

Kāpēc mēs neesam Auni, Vērši uc. zīmes (II) 

Jebkura zīme simbolizē daļu. Zodiaka vai Dzimšanas kartes daļu. Turpretim, veselumu simbolizē aplis. 

Kad saka, ka cilvēks ir Auns, ar Aunu ir domāta tā daļa, kurā, kā saka astrologi - “atrodas Saule”

Bet nav teikts, ka tā ir svarīgākā horoskopa daļa. Biežāk nav.  Un dzīvē - tāpat.

0
Par Palangas astroloģisko konferenci (1990.)

Tā notika tieši Saturna ciklu atpakaļ.

Formāli vēl pastāvēja Padomju Savienība, tādēļ reizēm to sauc par pirmo padomju astroloģisko konferenci.  Taču, stingri runājot, tā nebija pirmā padomju astrologu konference, un tikpat stingri runājot – tā notika nevis Palangā, bet Sventājā pie Palangas. Un vēl, neatslābstot stingrībai, var piemetināt, ka, ja neskaita N.Kalertu un varbūt vēl kādu – konferences dalībnieki, uz to brīdi, nebija astrologi.

[*Attēlā, konferences atpūtas brīdī A. Levickis]

23. APR

Par Venēru un... naudiņu

– Simons Bizuns
0
Par Venēru un... naudiņu

Astroloģijā pastāv ļoti sens stereotips, ka ar naudu saistīta Venēra. Tas varēja rasties tikai tad, kad naudu sāka kalt no cēlmetāliem, un, kā austrumos arī joprojām parasts - sieviete ar to varēja rotāties. Taču vēstures mērogos tas notika diezgan nesen. Naudas forma, kas mums vispierastākā – metāla monētas, pirmkārt, senatnē nebija diez ko ērta, tādēļ, ka maksāšanas vieta bija tālu no mājām [pilsētas tirgus], bet lielākā daļa cilvēces dzīvoja laukos vai mežos, kur to nevar izmantot. Otrkārt, kā nosacīta vērtība, tā nebija pietiekami pašsaprotama, lai to novērtētu ikviens.

0
Kāpēc mēs neesam Auni, Vērši uc. zīmes (I)

Vēl par pop-astroloģijas tipizēšanu pēc saules Zodiaka zīmē - 'es esmu auns ', 'kādā zīmē tu esi dzimis?' 'kas tu esi pēc horskopa?' utt...

Tai ir viegli saprotams vēsturisks pamats: 

13. MAI

Pieredzes grupa

– Simons Bizuns
0

Ir iespēja pievienoies grupai, kura darbojas ar konkrētiem uzdevumiem, dzīvām situācijām un praktiskiem jautājumiem - pieredzes grupai.
Vietu skaits ierobežots liela materiālu daudzuma dēļ [katram grupas dalībniekam].
Interesentiem: lūdzu rakstīt uz e-pastu: astropolis@astropolis.lv    

18. NOV

Valsts svētkos

– Admin
0
Valsts svētkos

Sumināta, valsts! Cieši skaujam Dzimšanas dienā! Novēlam arvien vairak līdzināties cilvēku valstij !

0
Par vaļiem uz kuriem turas šodienas astroloģija...

Par vaļiem uz kuriem turas šodienas astroloģija – uz kurieni šie vaļi peld?
(Mana tēma LASTRAS konferencē, feruārī, 2015.)

Parasti astroloģiju iedomājas, kā kaut ko ļoti senu un tas tā ir, taču, tikai no vienas puses. Bet no otras puses – astroloģija ir ļoti jauna, mēs varam novērot astroloģijā procesu, kas ir raksturīgs dažādām sākuma fāzēm: iesākumā ir Vārds, rodas valoda.
Kā Bībeles Ādams sauca lietas vārdos, kā vecāki iepazīstina bērnu ar lietu nosaukumiem, tā visās zinībās, sākuma fāzē notiek darbs pie terminiem un jēdzieniem,  tiek meklēti nosaukumi, veidota valoda. Mēs mēģinām noteikt vārdu nozīmi, runājam muļķības un bezjēdzības. Mācamies runāt. Veidot saturīgus un jēgpilnus tekstus. Astroloģija ir šajā fāzē.

22. DEC

Astropolis dzimšanas dienai

– Simons Bizuns
0

Astropolis.lv pēc dažām dienām paliek 8 gadiņi un šajā sakarā prasās neliels sentiments un patoss:
Esam laimīgi darīdami to, ko mīlam.
Mūs silda apziņa, ka mūsu darbi sekmē Jūsu panākumus.
Mums patīk, ka kopīgiem pūliņiem mūsu dzīves laiks un telpa kļūst saprotamāki, sakarīgāki un jēdzīgāki.
Paldies visiem!
Suminiet Astropolis.lv!

 

18. NOV

Sveicieni valstij

– Simons Bizuns
0
Sveicieni valstij

Apsveikums valstij (uz Saules-Saturna savienojuma :))
Domāju, ka valsts nav tikai sistēma (Saturns – izkristalizējusies karma), gluži kā cilvēks – nav tikai skelets (ko arī izkristalizē Saturns). Valsts – ir veselums, kas sastāv no daudziem faktoriem – pievilcīgiem un ne visai, pozitīviem un negatīviem.  Dzīvība ir pozitīvajā, negatīvais – prasa darbu. Gribu novēlēt, pēc iespējas pievērsties tam, kas vairo dzīvību, taču nevairīties no darba. Vairāk pievērsties jautājumiem, kuros ir nākotne, taču nebaidīties no pagātnes problēmām.

Ja mūs vairāk nodarbina nākotne – mēs esam jauni. Ja mūs vairāk nodarbina pagātne – mēs esam veci, taču… īstenībā esam ļoti jauni. Lai kā mēs skaitītu šīs valsts mūžu, vēsturei tas ir ļoti mazs termiņš. Tādēļ tomēr vairāk meklēsim to, kam ir nākotne. Pacīnīsimies par to, lai mums nākotnes dimensijā ir vieta. Dievs svētī Latviju!      
 

10. SEP

Astroloģijas kurss

– admin
0

Astropolis skolai ir saknes – esam mantojuši Latvijas brīvvalsts perioda astrologa Nikolaja Kalerta materiālus, un esam nesuši astroloģiju cauri padomju laika pagrīdes periodam, pēc tam cauri deviņdesmitajiem. Tomēr lielākā mērā esam moderna astroloģijas skola – pateicoties mūsdienu tehniskajām iespējām esam daudz produktīvāki, gan par vecāko paaudžu, gan senajiem astrologiem. Ikdienas prakse un darbs ar cilvēkiem mums ļauj mums arvien papildināt datu bāzes, gūt jaunu pieredzi, zināšanas un secinājumus, un, tajā esam gatavi dalīties ar studentiem.  Astropolis skola – tā ir dzīvas astroloģijas skola.
Un mēs uzskatam, ka astroloģijas apguvei ir jāsakās ar sevi, jāatspoguļojas savā dzīvē notiekošajā, jābalstās sava pieredzē. Tāda ir cilvēka apziņas īpatnība – tā ir ģeocentriska tāpat ka astroloģija – lielāko daļu savas dzīves laika esam aizņemti ar savu, un jebko dzīvē mēs apgūstam tikai caur
savu pieredzi.

0
Par diplomēšanu, profanāciju un dzelteno astroloģiju

Laiciņu atpakaļ draugi atsūtīja kādas astroloģijas skolas izsniegtas apliecības kopiju, kurā rakstīts, ka 32 akadēmisko stundu kurss dod zināšanas un prasmes... un turklāt - tiesības stādāt ar klientu. 

Par cik lielākā daļa šādu dokumentu izsniedzēju astroloģijā ienākusi, nu... krietni vēlāk par mani, šķiet man ir pamats kaut ko bilst par šo tēmu.

Un lūk, ko es teikšu:
šāda tipa dokumenti ir kaut kas pa vidu starp muļķību, garīgu neveselību un neētisku rīcību.
Paskaidrošu - kādēļ.

08. MAI

Nacionālo problēmu dimensijas

– Simons Bizuns
0

Nacionālā tēma, tā ir ūdens stihijas tēma. Sievišķo planētu un zīmju tēma. Un visciešāk saistīta ar Neptūnu, Mēnesi, Vēža zīmi.
Bet patlaban
Neptūns atrodas Zivīs, proti, Zodiaka cikla pašā pēdējā zīmē. Un ik pa laikam rodas sajūta, ka nacionālos veselumus (egregorus) moka nemiers par to – vai ir izredzes uz nākamo ciklu. It kā nedzirdami skan jautājums: vai Daba tautai izsniegs biļeti vēl vienam ciklam.

24. DEC

apsveikums

– admin
0

Novēlam priecīgus Ziemassvētkus! Kam šķiet, ka priecīgiem Ziemassvētkiem kaut kas pietrūkst, lai atceras kādu, kuru vēl nav apsveicis un nekavējoties apsveic. Prieks pieaugs - tā darbojas Saules simbolisms.

22. NOV

...

– admin
0

Izsakām līdzjutību visiem, kurus tieši vai netieši skārusi nelaime Zolitūdes veikalā.

notikuma astroloģiska analīze šajā foruma zarā
http://astropolis.lv/forum/index.php/topic,968.msg7135/topicseen.html#msg7135

18. NOV

Valsts svētkos

– Admin
0
Valsts svētkos

Valsts, sveicam tevi dzimšanas dienā!
Gribam novēlēt nākamajā dzīves gadā mazliet vairāk atgādināt dārznieku, kas prāto kā iestādīt un izaudzēt, un mazliet mazāk muitnieku, kas prāto vien to, kā iekasēt. Jo redzi, ja mazliet vairāk atgādināsi dārznieku - tad... vairāk arī iekasēsi. Skaujam tevi dedzīgi un cieši! 

13. JŪL

Jauns astroloģijas sākumkurss

– admin
0
Jauns astroloģijas sākumkurss

Mēs aicinām pieteikties Astropolis astroloģijas sākumkursam, kurš tiek plānots rudenī 

Kursa pamatievirze – Kosmisku ritmu izpratne savā dzīvē; savu dzīves norišu apzināšana,  regulēšana, kontrole un vadība.

Kursa īpatnības:
– Katrs students astroloģijas apguvi sāk ar precizētu (rektificētu) savu horoskopu,
 kas atspoguļo viņa dzīves norises.
– Individuāla pieeja, praktiska ievirze - dzīva astroloģija.
– Laba teorētiska bāze 
– Liela astroloģisku piemēru bāze, kura radusies, ilgā konsultāciju praksē (no pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem), kas ļauj pārskatīt daudzus spekulatīvus priekšstatus astroloģijā.
– Iespējas redzēt astroloģijas teorijas “darbojamies“ reālā dzīvē un savā horoskopā; 
– Autora metodes darbā ar savu karti.
– Inovācijas.
– Autora pieredze pasniedzot dažādās astroloģijas skolās (“Rīgas astroloģijas skola“, “Paracelss”, “Baltijas astroloģijas skola”, “Selēna Plus”, “Apolonija”, “Astroselēna”, “Saskarsme”)

21. JŪN

Saulgriežos

– admin
0

Šajās dienās ap saulgriežiem, kurās Saule savienojas ar Lilitu, mēs visiem un ikvienam novēlam: pirmkārt, pabūt ar savējiem, un otrkart, gūt no tā pēc iespējas pozitīvus iespaidus. :)

0

Autoriem, kuri raksta par astroloģijas tēmām piedāvājam publicēties Astropolis mājas lapā (ja tēma mūs ieinteresēs). Uzreiz varam piebilst, ka priekšroku dodam pētnieciskiem dabiem, taču uzmanības vērtas ir arī vienkārši interesantas idejas, hipotēzes vai teorijas.
Rakstiet mums uz e-pasta adresi: astropolis@astropolis.lv un mēs apspriedīsim tēmu un honorāra iespējas. 
 

04. MAI

apsveikums

– admin
0

Visus apsveicam Neatkarbas Atjaunošanas Svētkos! Un protams novēlam, lai visiem tik svarīgā neatkarības ideja arvien vairāk iemiesojas
gan valsts un sabiedriskajā dzīvē, gan katra darbībā un domāšanā! 

01. JAN

2013

– Simons Bizuns
0

Pirmkārt, paldies, ka pagājušajā gadā bijām kopā, un lūk - Jauns Gads, kurā gribu novēlēt:
lai dienā pietiek saules un naktī zvaigžņu gaismas, lai arvien dzimst idejas un prāts ir možs, lai sarežģītās situācijās netrūkst atjautības un nepieviļ izvēle. Lai neapsīkst Mīlestība un netrūkst drauga tuvuma. Lai maziem un lieliem darbiem pietiek spēku un līdzekļu. Lai katram Jaunajā Gadā īstenojas kāda īsta, patiesa vēlēšanās. Harmonisku, laimīgu Jauno Gadu!  

0

28. decembrī Astropolis.lv svin dzimšanas dienu. Sešus gadus atpakaļ radās iecere izveidot visai neprastu  projektu, kurā astroloģija tiek ne vien izmantota un ekspluatēta, bet arī pētīta un attīstīta – šī iecere ir īstenojusies un dzīvo. Mēs centāmies kalpot labai lietai un esmu gandarīts, ka mūsu zināšanas daudziem izrādījušās noderīgas. Patīkami apzināties arī to, ka laika gaitā pieaug, nevis mazinās to cilvēku skaits, kuriem vajadzīga īsta astroloģija (nevis vulgāri senatnes atgremojumi, „meinstrīma” tukšums vai „pop-astroloģiski” suragāti) . Šiem cilvēkiem mums jāpateicas ne vien par šī projekta atbalstu, bet arī par to, ka palīdzējuši astroloģijai ieņemt jēgpilnu vietu mūsdienu realitātē, un palīdzējuši arī mums saskatīt astroloģijas nākotnes attīstības virzienus. Paldies visiem! 

 

24. DEC

Ziemassvētkos

– admin
0

Ziemassvētkos katram novēlam mirkli klusuma, mirkli skaistuma, mirkli mīlestības...
Visiem priecīgus Ziemasvētkus!  

22. DEC

Maiju kalendārs

– admin
0

Ne tik vien tiem, kas dzīvo pēc maiju kalendāra...
visiem novēlam laimīgu nākamo
baktunu!

18. NOV

Apsveikums valstij!

– Simons Bizuns
0
Apsveikums valstij!

Sveicam valsti Dzimšanas Dienā! Un šajā priecīgajā dienā
mēs gribētu novēlēt valstij, lai tās amatpersonu prātos mazliet mazāk vietas aizņemu kombinācijas un vairāk vietas paliktu nākotnes dimensijai – cilvekiem mazliet  trūkst sajūtas, ka (valsts) nākotnes vīzija varas pārstāvjiem ir. 
Gribētos novēlēt, lai cilvēki mūsu valstī mazliet vairāk justu, ka sistēma pastāv ne tikai pati priekš sevis, bet arī priekš viņiem, un ka valsts simpatizē ne tikai lielkapitālam.
Mēs novēlam valstij, lai lielāks cilvēku skaits gribētu iziet no ēnas un maksāt tai nodokļus, un lai tie, kas samaksā
var savilkt galus.
Novēlam, lai cilvēkos pieaug entuziasms kaut ko uzsākt, un tiem, kas uzsāk – nešķiet, ka viņu panākumi ir par spīti, nevis pateicoties apstākļiem, kurus radījusi mūsu valsts.
Valsts
mēs tevi sveicam dzimšanas dienā!   

04. OKT

Latvijas astroloģijas atdzimšana

– Zane Pudule
0
Latvijas astroloģijas atdzimšana

                                          materiāls no žurnāla "Praktiskā Astroloģija"    

Latvijas astroloģijas atdzimšana

(Latvijas astroloģijas jauno laiku vēstures aizsākumi)

Ja jūs interneta meklētājā ierakstīsiet frāzi „Latvijas astroloģijas vēsture”, tad rezultāts būs tuvs nullei. Šur tur pa marginālai piezīmei, pāris uzvārdiem; minēts kāds gads vai fakts. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka tādas vēstures nemaz nav. Tas arī nenozīmē, ka tas ir kāds briesmīgs noslēpums. Nē, šķiet, vienkārši Latvijas jauno laiku astroloģijas vēsture ir visai „neaiztikta” joma, kas šobrīd pārsvarā dzīvo katra konkrētā šīs vēstures dalībnieka un nosacītā skatītāja atmiņās un sarunās. Patiesībā mums jābūt lepniem, jo Latvijas astroloģijas vēsturi, arī jaunlaiku vēsturi, veidojušas interesantas un arī visai izcilas personības.
Paies ilgs laiks, daudz interviju un pētījumu, skatu no malas un „no alas”, pirms mozaīka būs skatāma visā krāšņumā. Bet varbūt arī to nemaz nav iespējams izdarīt, ja nu vienīgi, kā patiktu rakstniekam Horhem Luisam Borhesam – bezgalīgā laika nogrieznī, kad iespējams ir viss – un jebkādās kombinācijās.
Taču ķerties pie pašu brīvi izvēlēta sākuma neviens neliedz. Jo jebkura vēsture, arī Latvijas jaunlaiku astroloģijas vēsture, protams, ir subjektīva, ar īpaši izteiktu cilvēcisko faktoru. Tādēļ, lai izvairītos no dažādām spekulācijām, apstrīdējumiem, pārpratumiem un pārmetumiem, uzreiz jāteic, ka šeit atspoguļoti divu cilvēku – astrologu Ērika Simona Bizuna un Didža Šķilas tīri personiski viedokļi, atmiņas, redzējumi. Un jebkurš ir brīvs tos papildināt!
    Latvijas jaunlaiku astroloģijas vēstures kontekstā šajā stāstā iezīmējas arī divu interesantu, savdabīgu un spilgtu (kaut katru – citādā veidā), personību ceļš uz astroloģiju, vai, varbūt pareizāk būtu teikt – astroloģijā. No kopēja sākumceļa, nezaudējot kopsasaisti, katrs aizgājis savu īpašo ceļu, un iezīmējis spilgtu lappusi Latvijas astroloģijas atdzimšanā, tagadnē un nākotnē.

16. JŪN

Gatavojam A.Levicka semināru

– Admin
0
Gatavojam A.Levicka semināru

Astropolis aicina
uz A.Levicka semināru astropsiholoģijā
„Mikrokosms”


 (4 nodarbības)


1.    Kādēļ projekts saucas „Mikrokosms”?
 Holistiska pieeja, no Jana Smetsa līdz Kenam Vilberam. Izkropļojumu neizbēgamība.  Astroloģijas iespējas.
Prakse. Darbs ar problēmu.

2. Gurdžijeva-Uspenska Radīšanas Stars. Dažādu līmeņu pasaules un astroloģijas krīze. Virzīšanās pa Radīšanas Staru un dažāda līmeņa valodu rašanās astroloģijā. Zīmes, planētas, aspekti un nami. 
Prakse. Darbs ar problēmu.

3. Psiholoģijas strauja izaugsme un krīze 20.gadsimtā.
Bābeles torņa radīšana un valodu jukas.
Prakse. Darbs ar problēmu. 

4. Astroloģiskā Personības teorija. Horoskops – kā Mikrokosma darba rasējums. Divi principiāli atšķirīgi kartes izmantošanas piemēri:
1) Lai saorientētos psiholoģiskās prakses daudzveidībā un lai rastu dotajam gadījumam atbilstošu metodi.
2) Attīstībai un kustībai Mikrokosma virzienā .

Prakse. Darbs ar problēmu. 

Darba valoda – krievu
………………………………………………….

Nodarbības notiks ceturtdienās
Jūlijā: 12.07., 19.07., 26.07.  
Augustā: 02.08. 
Plkst: 18:00

Nodarbību vieta: Raiņa Bulvāris 4 ,   401. auditorija
 
…………………………………

Pieteikties var rakstot uz e-pastu:
astropolis@astropolis.lv
vai pa tālruņa numuru: 29809976

Cena: 36 ls, vai  9 ls par vienu nodarbību.


p.s. tiem, kuriem dzimšanas kartes nav rektificētas - var pieteikties un mēs to paveiksim semināra gatavošanas procesā.


Novēlam, lai, tāpat kā pagājušogad, arī šis ir personīgo attīstību sekmējošs pasākums!


03. MAI

Aicinajums uz Semināru

– Simons Bizuns
0

Astropolis uzsācis projektu, kura mērķis atbalstīt pētījumus, vispār, pamatotu zināšanu veidošanos – mēs to nosaucām par „Astropētījumu Fondu”.  Un mēs aicinām visus, kam šī ideja šķiet vērtīga, uz pirmo semināru.

03. MAI

Par Astropētījumu Fonda projektu

– Simons Bizuns
0

Informācijas laukā, kas saistīts ar astroloģiju, ir vairāki slāņi:
– ir daļa informācijas, kas nākusi no dziļas senatnes. Tā nonākusi līdz mums pateicoties senajiem autoriem, kuri citē iepriekšejo paaudžu astrologus (tāpat arī viduslaiku zinātnieki citēja Aristoteli un Svētos Rakstus), piešķir kosmiskām norisēm morālus vērtējumus (planētas, piemēram, ir labas un sliktas), un viņu darbos, apbrīnojama gudrība, brīžiem, fantastiski savijas ar sava laika pasaules priekšstata aprobežotību.   

0

Mēs apsveicam visus ar pavasara sākumu un... Starptautisko astroloģijas dienu!

0
Divi tūkstoši divpadsmitais gads. Skaitļa 2012. vibrācijas

Senatnē skaitļus uzskatīja par dievišķās kārtības principiem, par maģiskām atslēgām kosmosa harmonijas izzināšanai. Lielākie senatnes matemātiķi un filozofi uzskatīja, ka skaitļi ļauj parādīt pasaules (kosmosa) uzbūves principus un izsaka laika un telpas likumus. Pāra un nepāra skaitļu mijiedarbībā sengrieķu filozofs Pitagors saskatīja kosmosa universālo vienības principu. Viņš deklarēja, ka pasaulē visas lietas ir izsakāmas skaitļos. Sengrieķu dzejnieks Eshils poēmā „Prometejs” saka: „Es (Prometejs) iemācīju cilvēkiem pirmo no visām zinībām – mācību par skaitļiem”.

25. DEC

Jaungada apsveikums

– Admin
0

Jaunā gada priekšvakarā, sākumā gribu pateikties par iepriekšējo (gadu). Tas nebija viegls, taču nebija slikts gads - daudzas ieceres izdevās.
Jaunajā gadā sev un citiem gribu novēlēt dažas labas lietas...
Pirmkārt, lai ir vairāk dzīvības spēku – ja to trūkst, tad jāklibo pa dzīvi kā slimniekam pa slimnīcu un domas tik’ par kaitēm, trūkumiem, trūkumu utt.  
Pēc tam, gribas novēlēt mīlestību. Mīlestību, kas ir dabiska kā elpošana – ieelpa un izelpa. Kas piepilda un izstaro. Tāda mīlestība aizpilda daudzas dzīves „plaisas”. Tā spēj „saeļļot” dažādu dzīves procesu „zobratus”. Ar to daudz kas rodas pats no sevis, bet bez tās – viss sāk „čīkstēt”.
Vēl gribas novēlēt laiku. Lai tā pietiek. Lai ir sajūta, ka normāli iekļaujamies. Un nav sajūtas, ka dzīve joņo garām kā nokavēts vilciens.  
Gribas novēlēt iekšēju mieru, jo stress ir kā vējš, kas rada nervu „vados” pārrāvumus. Un prātā sāk trūkt gaismas, līdzīgi, kā mājā, kas palikusi bez elektrības.
Gribas novēlēt vairāk saprašanas – lai to, kas notiek var saprast un jaunumi, kas rodas – nebiedē. Lai var saprast citus un saprasties (nav Latvija nekāds Bābeles tornis – zināt trīs valodas, tik daudz pirms padomju varas Latvijā daudzi prata).
Gribas novēlēt darbu. Kam vispār nav, lai ir tāds, ka, var iztikt. Pēc tam – lai tāds, kas dod ne tikai līdzekļus, bet arī gandarījumu un piepildījumu.  
Vēl gribas novēlēt vēlmi mācīties un apgūt. Jo, ja nemācamies, nav attīstības. Un ja nav attīstības, sāksies atkārtošanās, apnikums, rutīna...
Gribas novēlēt vairāk radošuma un iedvesmas. Ja to nav, tad vai nu nerodas it nekas, vai arī rodas, bet, to rada citi. Kas varbūt nav slikti, taču, „importa” neizbēgami kļūst vairāk nekā „eksporta”. :) Lai mums Jaunais gads ir labāks!  

                            

17. NOV

Valsts svētkos

– Admin
2
Astropolis sveic Valsti dzimšanas dienā un grib novēlēt gaviļniecei nevis kaut ko tik neaptverami lielu (kā Laime), nē, lai ir kaut kas mazs, bet konkrēts. Lai ir mazi solīši, bet – dzīvībai draudzīgākā virzienā. Pateicoties kuriem bērni grib dzimt, un jaunieši sapņo nevis aizbraukt, bet kaut ko radīt šeit. Kļūst mazliet vairāk pieaugušo, kas var samaksāt nodokļus un savilkt galus kopā. Mazliet mazāk pensionāru jūtas vīlušies un mazliet mazāk valstsvīru domā - ko vēl var uz Jubilāres rēķina... tad arī Laimei kāds stūrītis atradīsies.
01. AUG

Saruna ar astrologu

– Kristaps Baņķis, Simons Bzuns
0
Saruna ar astrologu

Fragments no Kristapa Baņķa grāmatas “TAVS ASTROLOGS”

1. Marsela Prusta anketa :

Kādas īpašības cilvēkos Jūs vērtējat visaugstāk?
Šķiet , ka tās īpašības, kas tiešām ir Cilvēka īpašības, ja protam tās atšķirt no “cilvēkveidīga masu produkta”, “mehānisma” uc. īpašībām.

Īpašības, kuras visvairāk apbrīnojat vīriešos.
Iespējams, radošu garu, spēju oriģināli domāt.  

Īpašības, kuras visvairāk cienāt sievietēs.
Spēju parūpēties (astroloģijā – Mēness), spēju smalkāk just nekā es (Venēra).

04. JŪN

Astropolis semināri

– Admin
1
Astropolis semināri Arkādija Levicka (Maskava) seminārs

"Astroloģijas metodes praktiskā psiholoģijā"

(Aktuālā stāvokļa diagnostika, problēmas formulējums, problēmas pārvēršana uzdevumā, resursu atrašana ar natālās kartes (horoskopa) palīdzību)
                                      
valoda – krievu 
4 nodarbības – reizi nedēļā (ceturtdienās), pa 3 stundām (kopējais stundu skaits - 12)

Dalībai seminārā nepieciešams
1) pieteikties izmantojot e-pastu astropolis@astropolis.lv vai tālruni      29809976      
2) atsūtīt savus dzimšanas datus – dzimšanas laiku (gadu, mēnesi, dienu, stundu, minūtes) un vietu. Un dažu spilgtu dzīves notikumu datus (dzimšanas laika precizēšanai).
 *Skaidrojums: precīzs horoskops ir nepieciešams praktiskajai semināra daļai.

nodarbību
Datumi un laiks: 14.07.,21.07, 28.07., 4.08.  sākums: 18:30
Vieta: pulkveža Brieža 6, pirmais stāvs.
Cena: 36 Ls

Uzziņām izmantojiet e-pastu astropolis@astropolis.lv un tālruni   29809976      

---------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------

1
Par dzimšanas dienu un Saules atgriešanos Kā zināms, kalendāra Jauno gadu, mēs svinam janvārī, bet astronomisko gada sākumu  atzīmējam 22.martā. Taču pastāv personīgais jaunais gads – runa ir par brīdi, kad Saule nostājas precīzi tajā pat grādā, minūtē un sekundē, kurā tā atradās tad, kad cilvēks piedzima.
12. APR

Astropolis Astroloģijas sākumkurss

– Simons Bizuns
2
Astropolis Astroloģijas sākumkurss Interesenti tiek aicināti pieteikties Astropolis astroloģijas sākumkursam.  

Kursa galvenā ideja – Kosmisku ritmu izpratne un savu dzīves norišu vadība

Kursa īpatnības:

– Katrs students astroloģijas apguvi sāks ar precizētu (rektificētu) savu horoskopu,
 kas atspoguļo viņa dzīves norises.

– Individuāla pieeja un praktiska ievirze
– Laba teorētiska bāze 
– Liela astroloģisku piemēru bāze, kas radusies, ilgā konsultāciju praksē (kopš pagājušā gadsimta astoņdesmitajiem gadiem).

1
Par (elektīvo) astroloģiju un dzīves norišu plānošanu Nereti nākas iet pa ielu un redzēt jaunu veikalu vai kaut ko citu, un apzināties, ka tas ir nācis pasaulē visai nepiemērotā brīdī (prātā ir planētu kopaina). Varētu domāt: „Kas man par daļu?”, taču, reizēm ir skaidri redzams, ka autoriem vai saimniekiem, ir bijušas interesantas idejas un labi nodomi, ieguldīts liels darbs un līdzekļi...Gadās, ka tie ir tuvi cilvēki. Pat ja "tāli"...žēl. Es teiktu tā - gan personīgā, gan tautsaimniecības, gan valsts līmenī mums pietrūkst savlaicības.

 

01. JAN

Laimīgu Jauno gadu

– admin
0

Jaunajā gadā ikvienam gribas novēlēt, lai nedzistu idejas un nekas, ka daļa no tām nerealizējas - idejas ir domāšanas barība, tās dara prātu možu.
Gribas novēlēt vairāk mīlestības, jo mīlestība - ir "eļļa", bez kuras dzīve sāk čīkstēt.
Un gribas novēlēt, lai gadā būtu vairāk dienu, kad atgriežoties vakarā ir gandarījums par dienā padarīto. 

30. DEC

Astropolis seminārs - Latvija

– Simons Bizuns
5
Astropolis seminārs - Latvija Rektificētā Latvijas karte (21.08.91.) - atskati un prognozes

- Direkcijas
- Tranzīti
- Progresijas

Norises laiks: 14.janvārī plkst. 17:00-20:00
vieta: Brīvības iela 57, 2.st., 9. ofiss
cena: 10 ls

Semināru vada Simons Bizuns
Lūgums pieteikties iepriekš (pa e-pastu astropolis@astropolis.lv)
jo katram dalībniekam individuāli
tiks sagatavoti materiāli.
0

28.decembrī ir Astropolis Dzimšanas Diena.
Četru gadu laikā mēs centāmies astroloģijas jomā un interneta vidē radīt dzīvu, skaistu, gudru un jēgpilnu vietni. Un darīsim to arī tupmāk.
Paldies visiem!    

23. DEC

Priecīgus Ziemassvētkus!

– Astropolis
0

Ziemassvētki ir unikāls laiks, kad drīkst iemirdzēties un dāvāt viens otram labu. Pat ja nav nekā ko dāvināt - tikai mazs impulss, prieka signāls. Gribu novēlēt citiem un arī sev, neaizmirst, ka arī citkārt to drīkst. Tā radīsies labo impulsu vide, kas lietas pamazām vērsīs uz labu, un pat, sāks piepildīties tas, ko mēs viens otram vēlam. :)

08. NOV

Astropolis Seminārs

– admins
1

Uzmanību izmaiņas semināra datumos!

"Darba metodes ar savu horoskopu"

- rektifikācija
- laika panorāmas veidošana lielo savas dzīves norišu kontrolei (gada direkcijas) 
- konkrēta notikuma tranzīti  

Vada Simons Bizuns
Seminārā tiek izmantotas autora metodes.  

Grupas dalībnieku skaits ierobežots.
Iepriekšēja pieteikšanās un datu iesniegšana sava horoskopa rektifikācijai
pa e-pastu: astropolis@astropolis.lv

datumi: 26.novembris un 10.decembris
sākums:  17:00        
vieta:  Brīvības 57 (Brīvības-Ģertrūdes krustojums) 2 stāvs 9.ofiss    
katras nodarbības ilgums - 3 stundas
maksa - 10 ls

(darba  valoda – latviešu)

12. OKT

Tatvas - pieci ritmi mūsu dzīvē

– Tatjana Mitjajeva
0
Tatvas - pieci ritmi mūsu dzīvē Senās Indijas viedie, kas pētīja pasaules uzbūvi, konstatēja piecas pamatmatērijas, no kurām ir veidota visa apkārtējā pasaule - ne tikai fiziskā, bet arī mūsu sajūtu un jūtu pasaule. Pat cilvēka doma ir materiāla. Šīs piecas matērijas izpaužas arī kā pieci sajūtu orgāni un piecas prānas - piecu veidu elpošana, kā arī pieci cits pēc cita sekojoši periodi - piecas tatvas.
Sanskrita vārdam tattva ir ļoti daudz nozīmju - matērija, pamats, princips, periods, bet visplašākajā nozīmē tas ir pamats, uz kura balstās pasaule. Turklāt tā ir arī universālā ētera kustība, kas saistīta ar enerģijas dabisko cirkulāciju. Astroloģija pēta tatvu izpausmi laikā.
Ik divās stundās piecas tatvas veic pilnu ciklu. Katra tatva ilgst 24 minūtes. Cikls sākas saullēkta brīdī, kad Saules disks šķērso matemātisko apvārsni. Ikvienai tatvai ir savs vārds, sava krāsa un pārvaldnieki.
0
Enerģijas un informācijas apmaiņa ģimenē (No redakcijas: autore brīžiem pauž no astroloģijas viedokļa dīvainas idejas, taču rakstā neapšaubāmi ielikts daudz labestības) 

Enerģijas un informācijas apmaiņa ģimenē un prenatālā perioda specifika

Manai mātei ļoti patika rokām darināti paklāji. Viņas guļamistabā karājās paklājs, kas bija izgatavots Indijā. Tas bija neparasti skaists, un tā zīmējumus un ornamentu man patika pētīt stundām ilgi. Klīstot pa neaprakstāmi skaisto krāsu un to smalko salikumu un līniju labirintiem, mani pārņēma sajūsma, un es brīnījos, kā iespējams radīt tādu skaistumu tikai ar rokām vien.

06. OKT

Astroloģija kā sapratnes valoda

– Arkādijs Levickis
1
Astroloģija kā sapratnes valoda
"Mans un tavs vārds,
īstenie Saules, strauta
un vel nedzimuša bērna vardi
ir tikai viena dižena vārda skaņas, kuru ļoti lēni - ar zvaigzņu starojumu
- izruna Visums. Nekādas citas enerģijas nepastāv."
Ursula Le Gvina ("Viduszemes burvis")


Ar vārdu astroloģija nereti tiek saistīti divu veidu teksti - "globāli" dramatisku notikumu pareģojumi un "prognozes katrai dienai" ar ieteikumiem, kad un ko labāk darīt vai nedarīt, kad droši riskēt un kad ne tik droši... No televizoru ekrāniem un laikrakstu slejām nopietni vai nenopietni tiek atgādināts, ka ir kāds, kas par jums rūpējas un brīdina par briesmām.
30. SEP

Normālā cilvēka psiholoģija

– Avesaloms Podvodnijs
0
Normālā cilvēka psiholoģija

Astrologa piezīmes

Psiholoģija - kas tā īsti ir? Vai jauna zinātne, kurai pagaidām nav pamatatribūtu - attīstītas valodas, instrumentu arsenāla, skaidri nodalītas teorijas un prakses, pēc būtības skaidri nodalītu virzienu utt. Sanāk tā, ka jebkurš nozīmīgs psihologs vai psihoterapeits ar noslieci rakstiski izklāstīt pieredzi kļūst par savdabīgas psiholoģiskas teorijas aizsācēju, un tā parasti nes viņa vārdu. Šīs teorijas mūsdienās ir raibu raibās, un tās slikti savā stari saskaņojas.
Tādēļ ikviens, kas raksta par psiholoģiskām tēmām, gribot negribot ir spiests ieviest savu terminoloģiju un valodu un cerēt, ka lasītājs viņu pareizi sapratīs, vai arī izmantot ikdienā lietojamus valodas līdzekļus, kam var būt vieta populārā literatūrā, bet kas ved pie daudziem pārpratumiem, jo pieeja ir profesionāla. Ikviena zinātne sākas no terminoloģijas, kas to izceļ no naiva empīrisma purva un ļauj teorētiski apkopot praktisko materiālu, kurš ir vērtīgs tikai tieša vērotāja acīs.

30. SEP

Zodiaka zīmju evolucionārie līmeņi

– Kirils Stoičevs
1
Zodiaka zīmju evolucionārie līmeņi Daudzi viļas astroloģijā, lasot Zodiaka zīmju aprakstus presē, viņi saka. ka viss, kas tur tiek rakstīts, uz viņiem neattiecas. Citi mēģina pārvērst astroloģiju par kultu, uzskatot, ka visu nosaka zvaigznes un, lai ko cilvēks uzsāktu, notiks tas, kas „zvaigznēs rakstīts”. Bet kāda tad īstenībā ir zvaigžņu „ietekme”?
Cilvēka likteni un raksturu nosaka ne tikai Zodiaka zīme, kurā viņš ir „dzimis" (zīme, kurā atradusies Saule).
Dzimšanas brīdī mūs iespaido gan Saule, gan Mēness, gan Saules sistēmas planētas, gan Zodiaka zīmes. Katra cilvēka horoskopā ir visas divpadsmit Zodiaka zīmes un tās izpaužas neatkarīgi no tā, vai tajās atrodas kāda planēta.
29. JŪL

Dvēseles aspekti

– Ivars Ozoliņš
4
Dvēseles aspekti Latviešu valodā vārds dvēsele ir analogs tādiem vārdiem kā psihe, gars, iekšējā būtība, sirds, sirdsapziņa, balsts, instinkts un intuīcija. Sakarā ar šī vārda daudzpusību rodas dažādas neskaidrības un pārpratumi, tai skaitā, definīcijā. Turpinot sarunu par dvēseli, ir jābūt pilnīgai skaidrībai par cilvēka individuālās būtības uzbūves principiem un sadalījumiem. Šie dalījumi var būt dažādi: 2, 3, 4, 7, 9, 12 utt. Par pamatu izmantosim tradicionālo (tai skaitā kristiešu) trīskāršo cilvēka dalījumu: miesa, dvēsele, gars; kr.тело (плоть), душа, дух; lat.corpus (carne), anima, spiritus; gr.σώμα, ψυχή, νούς. Šo sadalījumu var definēt arī kā: forma, saturs, jēga, proti, cilvēka miesa ir viņa forma, dvēsele ir viņa saturs un gars ir viņa jēga. Praktiskajā piemērā tas teicami parādās olas simbolā, kur miesa ir olas ārējais apvalks (čaumala), dvēsele ir olas baltums un gars ir olas dzeltenums.
01. JAN

Jaunajā Gadā

– Astropolis
0
Jaunajā Gadā

Ir kāda mīlestības īpatnība - mazo mīlēt ir vieglāk nekā lielo... Un lūk, jaunajā gadā gribētos novēlēt, lai reizēm atceramies, ka dzīvojam uz ļoti mazas un ļoti skaistas planētas.
Un mēs tiešām varam uz šīs planētas dzīvot labāk. Un nevajg daudz, bet,  mazliet vairāk varētu šajā gadā izdarīt, lai ap mums nebūtu nelaimīgu cilvēku (arī dzīvnieku un augu). Laimīgāku Jauno gadu! 

 

Simons Bizuns 

19. OKT

Laika nervs

– Simons Bizuns
3
Laika nervs

 10.2009

Šodien šķiet, ka nepatīkamākais politikā ir tas, ka par to nevar nelikties ne zinis -
tai ir jāseko. Tai jāseko, kā seko izrādei.
Tai jāseko, kā seko naudas makam, kuru nevar izlaist no uzmanības, lai kabatas zagļi to neizvelk.
Taču piemēram es - neesmu vēlējies redzēt šos cilvēkus uz skatuves. Un piemēram man, nepatīk visu laiku čamdīt kabatu (vai maks tajā vēl ir?).
Ne par vienu (!) no šiem cilvēkiem es neesmu atdevis balsi. Un man šobrīd šī demokrātija šķiet kā tāds, bezgaumīgs teatris, kur tā vietā, lai strādātu krīzes pārvarēšanai, visiem tiek atņemts laiks.

03. SEP

Dižķibeles cēloņi

– Ivars Ozoliņš
2
Dižķibeles cēloņi
numerologs@inbox.lv


„Patiesības noklusēšana ir tieša melu atbalstīšana.”
Flendions

Latvijas sauszemes platība aizņem aptuveni 63 tūkstošus kvadrātkilometru jeb 0,04% no pasaules sauszemes kopplatības vai 1,5% no Eiropas Savienības (zemāk ES) sauszemes kopplatības. Latvijā dzīvo aptuveni 2,2 miljoni iedzīvotāju, kas sastāda 0,036% no pasaules iedzīvotāju skaita vai 0,4% no ES iedzīvotāju skaita. Mēs, latvieši, esam aptuveni 1,5 miljona cilvēku.
 Valsts, kura vienmēr ir bijusi slavena ar savu darba tikumu, valsts, kura var lepoties ar saviem sasniegumiem zinātnē, medicīnā un inženieri tehniskajās nozarēs, valsts, kurai ir pašai savi Dziesmu un deju svētki, valsts, kurai pieder ap 3 miljoniem Dainu, - 21. gadsimta pirmajā desmitgadē ir nonākusi pie šādiem rezultātiem:

03. JŪL

Krīzes astroloģiskās un citas saknes II

– Simons Bizuns
3
Krīzes astroloģiskās un citas saknes II Astroloģiskās
1. Šī ir pasaules krīze, tas nozīmē, ka tā ir saistīta ar tālo planētu stāvokļa izmaiņu (Plutona pāreju Mežāzī), kas dara krīzes vispār diezgan viegli prognozējamas. Un jūtamāk, uz šo krīzi jāreaģē valstīm, kuru horoskopos spēcīgi darbojas zīmju robežas - mums tā ir ar 4.05.1990. horoskopu, kurā III-IX taktikas-stratēģijas, jeb, vadības ass ir 0 grādu Mēžāža-Vēža .
2. Latvijas-1918 horoskops ir pakļauts tiem pašiem planētu cikliem, kuriem pakļautas visas valstis, kas radās pēc Pirmā pasaules kara sabrūkot lielajām impērijām - tas ir loģiski. Te īpaši izceļams Saturna un Urāna cikls (un 7 gadu periodi, kad vajadzīgas reformas).
Latvija ir šīs Saturna-Urāna opozīcijas "bērns" (šī opozīcija ir Latvijas-1918 kartē), kas ir debesīs patlaban, šī opozīcija ir viena no šis krīzes izraisītājām un tā izklīdīs oktobra beigās, kas, pats par sevi nozīmē tikai vienas krīzes fāzes beigas. Pēc tam sāksies apņēmīgāks etaps, saistīts ar  Saturna-Plutona 90 grādu aspektu.
3. Ok, daudziem neiet viegli, taču mēs kaut kā īpaši izceļamies.
Kas ir tas, īpašais Latvijas horoskopos?
Pēc Latvijas horoskopu analīzes skaidri iezīmējas virkne problēmu, kuras bija-ir-būs jārisina. Saspringts Saturns vienmēr iezīmē problēmas ar valstiskuma, tiesiskuma, likumības izpratni. Tā ir arī valstiskas domāšanas problēma. Arī tāda, dīvaina likuma izpratne, kas rada, nevis attīstību sekmējošus likumus, bet bremzējošus.  
14. MAI

Krīzes astroloģiskas un citas saknes

– Simons Bizuns
2
Krīzes astroloģiskas un citas saknes Krīzes astroloģiskā bilde šobrīd un "patinot" atpakaļ

Ikviens pieaudzis cilvēks, gluži tāpat kā astrologs saprot, ka viss pasaulē un viņa dzīvē ir saistīts - sākums, vidus, beigas, atkal sākums. Turklāt no astroloģijas skatpunkta mēs varam aptvert to, ka ikviena pasākuma attīstības gaita un etapi ir saistīti ar kaut kādu planētu cikliem. Patreizējā krīze – ar Urāna-Saturna ciklu. Un šo planētu opozīciju, 2008., 2009.gadā (Pavisam šobrīd ir apzināti 4 astroloģiski krīzes faktori: Saules aktivitātes pazemināšanās, Plutona savienojums ar Eltamina-Betelgeizes asi, un, tā kā ikviena Plutona zīmes maiņa vienmēr ir saistīta ar ekonomisku krīzi, tā arī patreizējā Plutona pāreja Mežāzī). No Urāna-Saturna cikla viedokļa, šodienas Latvijas problēmu sākumus jāmeklē tad, kad abas planētas bija savienojumā – 1987-1989. Katrs, kas mazliet padzīvojis šai saulē zina, ka pie mums tas bija Atmodas laiks, plašākā mērogā tas bija PSRS sabrukšanas laiks, bet pavisam plašā – beidzās Aukstais karš un pasaule izmainījās.
22. JAN

Krīzes laikā noderīgi citāti

– Simons Bizuns
0
Krīzes laikā noderīgi citāti

Ir liela starpība - pārdot savus ražojumus (un pakalpojumus) vai pārdot sevi. 
Nezināms latviešu autors 

Neviena ekonomiskā sistēma nedara cilvēku labāku, un kapitālisms nav izņēmums.
Margarita Tečere (1925) Lielbritānijas premjerministre

20. JAN

Veselības avoti

– Beinsa Duno
3
Veselības avoti

Šis ir pirmais Beinsa Duno tulkojums latviski pēc trīsdesmito gadu izdevumiem. Un pirmais mans tulkojums, ko veicu 1994.-95.gados, tādēļ tajā ir nepilnības. 

Tie nav Beinsa Duno rakstu darbi, bet sarunu fragmenti, iestarpinājumi un atkāpes viņa lekcijās. Tādēļ tie ir loģiski nesaistīti, taču katrs ir kā atslēga savām durvīm.

Un kas šķiet svarīgi mūsdienās, tāpat kā divdesmit gadu atpakaļ, kad es pirmo reizi ar šiem tekstiem saskāros, gan simts gadus atpakaļ, kad tos klausījās skolnieki - šie principi un idejas, ja tiek likti lietā - ļauj dzīvi dzīvot bez ārstiem un zālēm.

11. OKT

Par Magu Zvaigzni

– Gaļina Svedberga
1
Par Magu Zvaigzni Bētlemes zvaigzne, Austrumu gudro zvaigzne, Kristus dzimšanas zvaigzne, visbeidzot, Magu zvaigzne (visbiežāk lietotais nosaukums) ir visai sens un loti svarīgs simbols. Tiek uzskatīts, ka tieši par šo zvaigzni vēsta Mateja evaņģēlijs: "Kad Jēzus bija piedzimis Betlēmē jūdu zemē ķēniņa Hēroda laikā, redzi, gudri vīri no austrumu zemes atnāca uz Jeruzalemi un sacīja: "Kur ir jaunpiedzimušais jūdu ķēniņš? Jo mēs viņa zvaigzni redzējām austrumu zemē un atnācām viņu pielūgt."" (Mt. 2:1, 2)
05. OKT

Tomazo Kampanella

– Aleksandra Jakovļeva
5
Tomazo Kampanella Tommazo Kampanella, itāļu filozofs, dzejnieks, politisks darbinieks, slavens dabas pētnieks, mistiķis un astrologs, dzimis Stilo pilsētā Kalabrijā, Dienviditālijā 1568. gada 5. septembri kurpnieka ģimenē. Vecāki viņam deva vārdus Džiāns Domeniko, bet vārdu Tommazo viņš pieņēma pats jau vēlāk klosterī. Daži dati liecina, ka viņa iespējamais dzimšanas laiks ir pulksten 6.20 (GT), citi - ka pulksten 21.09 (GT). Bet, ja balstāmies uz biogrāfijas aprakstu, tad, visticamāk, šis laiks ir 6.05 (GT).
04. OKT

Ptolemajs

– Aleksandra Jakovļeva
0
Ptolemajs Ptolemajs (Klaudios Ptolemaios, Claudius Ptolemaeus; ap 90-pēc 161) bija grieķu-ēģiptiešu  astronoms,   astrologs,  matemātiķis,  ģeogrāfs un optiķis. Astrologi  viņa vārdu pazīst pēc slavenā zinātnieka darbiem astronomijā un astroloģijā. Viņa iegūtās un sistematizētās zināšanas ilgu laiku bija kompetentākais uzziņu avots par zvaigžņotajām debesīm un planētu ietekmi.
Laiks mums ir apslēpis sīku Ptolemaja dzīvesstāstu, un mēs varam tikai mēģināt radīt priekšstatu par viņa dzīvi pēc dažām ziņām, kas ir saglabājušās, un, protams, pēc zinātnieka darbiem, kas pauž viņu pašu, viņa domu pasauli un nodarbošanos.
04. OKT

Omars Haijāms

– Aleksandra Jakovļeva
0
Omars Haijāms Astronoms, matemātiķis, fiziķis, dzejnieks un filozofs, kas vēl savas dzīves laikā saņēma goda titulu Patiesības pierādījums, slaveno rubaju autors, dēvēts arī par gadsimta zinātņu vīru, jeb vienkārši, Omārs Haijāms, ir dzīvojis Vidusāzijā 11.-12. gadsimtā. Dzejnieks un matemātiķis vienlaikus - tas ir tik neparasti, ka vēl ne visai sen par dzejnieku Omāru Haijāmu un matemātiķi Omāru al-Haijāmu tika rakstīts kā par diviem dažādiem cilvēkiem. Taču ir saglabājušies dokumenti, kas attiecas uz viduslaikiem, un tajos dzejnieks un zinātnieks Omārs Haijāms ir minēts vienā personā.
03. OKT

Mišels de Nostradams

– Aleksandra Jakovļeva
0
Mišels de Nostradams Cilvēks, kura brīnumainas spējas un zināšanas līdz šim brīdim tirda cilvēku prātus, izraisot pretrunīgas izjūtas, kas viņš bija — liels pravietis vai liels mistiķis?
Mišels de Notrdams (Nostradams) piedzima 1503. gada 14. decembrī apmēram plkst. 12.00 Sanremi Frovansā, Francijā. Viņa māte Reinere de Sanremi bija cēlusies no dižciltīgas ģimenes, kuras vidū bija cilvēki ar izcilām mediķu un matemātiķu spējām. Tēvs, Žoms de Notrdams piederēja pie senas jūdu dzimtas, kurai tika piedēvētas pravietiskas spējas.
02. OKT

Tiho Brahe

– Aleksandra Jakovļeva
1
Tiho Brahe Tiho Brahe - izcils dāņu astronoms un astrologs. Jauni, pilnīgāki astronomiskie instumenti viņam ļāva novērot zvaigznes un daudz precīzāk noteikt zvaigžņu stāvokli. Viņam izdevās noteikt vairāk nekā 777 zvaigžņu koordinātes. Viņa konstruētie astronomiskie instrumenti ļāva izpētīt Saules sistēmu, un tas deva daudz skaidrāku kosmosa uzbūves ainu.
Tiho Brahe piedzima 1546. gada 14.decembri plkst. 14:45 (pēc citām ziņām plkst. 10:47) Knudstrupā (Dānijā, tagad Zviedrijas teritorija) muižnieka ģimenē. Tiho tēvs bija Helsingborgas pils pārvaldnieks.
01. OKT

Paracelzs

– Aleksandra Jakovļeva
2
Paracelzs Šis cilvēks - ārsts, alķīmiķis, filozofs un astrologs - kardināli mainīja 16. gadsimtā Eiropā pieņemto skatījumu uz medicīnu. Viņš sacēlās pret ārstēšanas metodēm, kas balstītas uz teoriju un uzskatiem, un kritizēja pat vispārpieņemtas autoritātes - Aristoteli, Galēnu un Avicennu. Teorijai viņš pretstatīja praksi, pieredzi un novērojumus. Viņš izveidoja savu pasaules redzējumu, tajā ieviešot makrokosma un mikrokosma jēdzienus. Viņš uzskatīja, ka ārsts nedrīkst ārstēt, ja neizprot astroloģisko spēku ietekmi uz cilvēku, - tieši tāpēc zināšanām par zvaigžņu ietekmi ir jākļūst par pamatu, pēc kura tiek noteikta slimība un izvēlēta tās ārstēšanas metode.
01. OKT

Keplers

– Aleksandra Jakovļeva
1
Keplers Johanness Keplers - izcils vācu astronoms, matemātiķis un astrologs, viens no debesu mehānikas radītājiem - pasaulē nāca 1571. gada 27. decembri pkst. 14:06 Vācijas pilsētiņā Virtembergā. Viņš piedzima trūcīgā protestantu ģimenē, un viņa dzīve bija dažādu šķēršļu un grūtību pilna. Bērnībā Johanness bieži slimoja, vēlāk cieta no acu slimības un turklāt gandrīz nomira ar bakām.
Ar lielām grūtībām viņam izdevās pabeigt klostera skolu un 1589. gadā iestāties Tībingenes Akadēmijas garīgajā seminārā (tagadējā Tībingenes Universitāte), kur viņš studēja matemātiku un astronomiju. Viņa skolotājs profesors Mestlins bija slepens Nikolaja Kopernika sekotājs.
Arī Johanness iepazinās ar heliocentrisko sistēmu un drīzumā pats kļuva par Kopernika sekotāju. 1591. gadā viņš ieguva maģistra grādu.
0
Vai vajag sargāt astroloģiju no profanācijas?

2006.gada žurnāla „Astroloģijas Pasaule” pavasara numurā mēs vēlējāmies uzklausīt astrologu domas jautājumā:

Vai vajag sargāt astroloģiju no profanācijas?

17. JŪL

Laiks, nauda un astroloģija

– Simons Bizuns
0
Laiks, nauda un astroloģija

Laiks ir nauda? – Ja as­troloģija nodarbojas ar laiku (bet laiks ir nauda), tātad... astroloģija nodarbojas ar naudu? Vai tomēr nē?

Jebkurā gadījumā "Astroloģijas Pasaulei" tas bija jānoskaidro.
Un tā, 2005.gada rudens numurā, mēs pamēģinājām skart astroloģijas un tirgus attiecības, uz­klausīt viedokļus, attieksmi un nostāju pret astroloģiju "uz letes". Arī varbūt pretrunas, kas rodas, jebkam pārejot no entuziasma fāzes - profesionālajā, no radīšanas - pie ražošanas, no pētīša­nas pie - pelnīšanas...

10. JŪL

Par astroloģijas perspektīvām

– Simons Bizuns
0
Par astroloģijas perspektīvām Laiks iet, dzīve mainās. Vai dzīves dinamika mai­na cilvēku attieksmi pret astroloģiju?
Vai pati astroloģija mainās? Un kāda tā kļūs, laikam ritot?

Astrologi, kas bija ar mieru kaut ko bilst par šiem jautājumiem, tika iztaujāti „Astroloģijas Pasaules” 2005-06.gada ziemas numurā.
04. JŪL

Vēl par Astroloģiju un Reliģiju

– Simons Bizuns
1
Vēl par Astroloģiju un Reliģiju Žurnāla „Astroloģijas Pasaule” 2005.gada pavasara numurā tika skatīta vēl viena „mūžīga” ar astroloģiju saistīta tēma – par astroloģijas un reliģijas attiecībām.
Lūk, kādu materiālu tad izdevās apkopot, un kā jautājums, tā arī atbildes, ko toreiz publicējām, nezaudē aktualitāti.  

[Tā kā astroloģiskais simbolisms ir univerāls, tas ir sastopams visās reliģijās, protams arī kristietībā. Attēlā: uz sena evanģēlija vāka četru evanģēlistu simboli, kas saistīti ar četrām Zodiaka "fiksētajām" zīmēm - Vērss, Lauva, Ērglis (Skorpions) un Eņģelis (Ūdensvīrs)]
01. JŪL

Astroloģija un cilvēka faktors

– Simons Bizuns
0
Astroloģija un cilvēka faktors Visās sfērās, kuras izpaužas cilvēks pastāv “cilvēka faktors”. Tas ir parādību kopums, kas saistīts ar dzīva cilvēka klā­tieni. Cilvēkam kā būtnei ir virkne īpašību, kuras viņš tā vai citādi ienes tajā, ko dara. Brīžiem tas ir patīkami, piemēram, mājas ievārījums ir garšīgāks nekā pirktais – tajā ir klāt mātes roku sil­tums, un tas ir gatavots ar mīlestību. Bet brīžiem – nepatīkami, kad, piemēram, bērns skolā ir spiests no skolotājas kopā ar zināšanām saņemt arī viņas neatrisi­nātās personīgās dzīves problēmas.

Deviņpadsmitā gadsimtā zinātne "cilvēka faktoru" bieži vien vienkārši ignorēja, divdesmitā gadsimta totalitārismā pastāvēja viedoklis, ka "nav neaizvietojama cilvēka", bet kapi­tālismā sapņoja, ka, attīstoties tehnoloģijām, bērnus auklēs roboti un datori. Tā, lūk. Bet interesanti, kāda ir cilvēka faktora nozīme tādā neparastā darbības jomā kā astroloģija?
Tādu jautājumu mēs uzdevām astrologiem 2005.gadā, gatavojot žurnāla "Astroloģijas Pasaule" vasaras numuru.
19. JŪN

Par Prognozēšanu astroloģijā

– Simons Bizuns
1
Par Prognozēšanu astroloģijā

2004.–2006.gadu periodā notika, no komerciāla viedokļa, „traks” pasākums – latviešu astroloģijas žurnāls „Astroloģijas Pasaule”. Viens no iemesliem, kādēļ tas tika radīts, bija bažas par astroloģijas stāvokli, tās zemo statusu sabiedrības apziņā, vulgāro gaisotni, kas veidojās ap astroloģiju (un tas tupina notikt), taču toreiz mums bija stipra vēlme nest "artavu" stāvokļa uzlabošanā,  mēs vēlējāmies radīt gudru, skaistu un derīgu lietu. "Artavs" izrādījās pasmags, taču laika gaitā redzams, ka tas ir kaut ko paveicis. 

22. FEB

Pašizziņas analītiskās metodes

– Ivars Ozoliņš
0
Pašizziņas analītiskās metodes Sabiedrībā valdošais materiālisms, uz kuru pamatā balstās arī mūsdienu zinātne, tāpat arī ortodoksālā baznīca noliedz un neatzīst senās ezotēriskās zinības un gadsimtiem ir cīnījušies pret tām un tiem, kuri ir vēlējušies izzināt sevi un palīdzēt to darīt arī citiem. Šāda attieksme ir klajā pretrunā ar cilvēka brīvās gribas izpausmi un ir viņa personības - kā Dieva radošā aspekta - ignorēšana. Pirmatnējais cilvēks ēda no abiem Paradīzes kokiem un ja jau tas tika pieļauts, tad tam visam bija kāda jēga. Viena no šīm senajām ezotēriskajām zinībām ir numeroloģija - no grieķu νουμερο + λογος : skaitļa vārds jeb skaitļu valoda. Rietumu pasaulei tās atklāja sengrieķu viedais Pitagors 6.gadsimtā pirms Kristus dzimšanas.
1
Runa Baltijas astroloģijas konferencē (16.02.2008.) Vēsturē dažādās jomās gadījās stāvokļi, kuriem es nerodu labāku apzīmējumu kā ”Svētības zaudēšana”, gluži kā tas brīžiem notiek cilvēka dzīvē.

Urāna līmenī mēs to sajūtam kā gaismas mazināšanos, Neptūna līmenī – kā jēgas mazināšanos, bet Plutona līmenī – kā spēka vai ietekmes mazināšanos.

Lieta, kas zaudē svētību kļūst  arvien blāvāka, kļūst „ne-kāda”. Un uz jautājumiem par šo lietu, cilvēki sāk atbildēt paraustot plecus...
14. OKT

Džjotišs

– Roberts Grīslis
3
Džjotišs Džjotišs mūsdienās ir vissenākā astroloģijas sistēma (1). Džjotišs, tāpat kā hinduisms, ir izveidojies vēl pirms rakstības rašanas - vairāk nekā pirms 5 000 gadiem. Vārds džjotišs nozīmē - gaismas stars jeb tas, kas apgaismo, nes skaidrību un izpratni.

Eiropā astroloģija un Baznīca tika pretstatītas, savukārt džjotišs ir neatņemama Indijas reliģijas sastāvdaļa. Bet bez reliģijas nav iespējams izprast astroloģijas būtību.
Un kas tad būtībā ir Indijas reliģija? Jēdziens hinduisms ir radies nesen. Bet Indijas reliģija radās dažus gadu tūkstošus pirms citām reliģijām, un tai nebija vajadzības pēc īpaša nosaukuma. Tāpat kā visās lielajās pasaules reliģijās, tajā ir absolūta un visuresoša Dieva jēdziens - Brahmans. Bet starp Dievu un cilvēku ir milzumdaudz starpnieku.
14. JŪN

Par brīvību un nolemtību

– Simons Bizuns
3
Par brīvību un nolemtību Ar kādu mūsu draugu jaunībā notika, lūk, kāds atgadījums. Reiz iedams pāri lidlaukam, viņš, pēkšņi paklu­pa. Paklupa tik negaidīti un neveiksmīgi, ka no trieciena uz mirkli zaudēja samaņu. Kad atguvās, pirmais, ko viņš ieraudzīja, bija planieris, kas pa­cēlās pāri galvai. Tieši pāri tai vietai, kur viņš bija gājis. Un tajā mirklī puisis apjēdza: ja viņš nebūtu paklupis, viņa vairs nebūtu starp dzīvajiem.

Iespējams, šis atgadījums ir patiess, iespē­jams, - ne, bet kaut kas līdzīgs droši vien ir gadījies daudziem. Tas rosina uz nelielām pārdomām par likteni, nolemtību un arī brīvību, kā nu cienījamie astrologu kungi to saprot un īsteno dzīvē. Tāda tēma tika skatīta Astroloģijas pasaules 2006. gada vasaras numurā, un visai zīmīgi, jo tā bija pēdējā šīs rubrikas tēma - žurnāls beidza pastāvēt.
06. MAI

Par divām zivīm un piecām maizēm

– Beinsa Duno
0
Par divām zivīm un piecām maizēm
 Runa skolniekiem

Kad Jēzus, acis pacēlis, redzēja, ka daudz ļaužu nāk pie viņa, viņš sacīja uz Filipu: “Kur pirksim maizi, lai viņiem būtu ko ēst?” (..)

Filips atbildēja: “Par divisimts sudraba gabaliem maizes nepietiek, lai katram tiktu kāds mazums.”

Tad viens no viņa mācekļiem, Andrejs, Sīmaņa Pētera brālis, viņam saka: “Šeit ir kāds zēns, tam ir piecas miežu maizes un divas zivis; bet kas tas ir tik daudz ļaudīm?”

Jēzus sacīja: “Lieciet, lai ļaudis apsēstas!” Bet tur bija daudz zāles tanī vietā. Tad tie apsēdās – vīriešu vien kādi pieci tūkstoši.
22. APR

Orbitālā grafika

– Planētas
1

Planētu mandalas

Viss, kas tālāk ir attēlots kļuva iespējams datoru laikmetā. Izrādījās, ka planētu orbītu zīmējumiem unikāla estētika. Apļveida zīmējumi atgādina mandalas dažādās pasaules reliģijās. Šī tēma vēl gaida savus pētniekus. 

Lūk, tādu bildi kopā uzzīmē Merkura un Venēras kustību trajektorijas pusotra gada laikā. 

 

02. APR

Astroloģija un reliģija

– Mihails Levins
1
Astroloģija un reliģija

Mēdz būt garīdznieki, kas aizliedz savu draudžu locekļiem vērsties pie astrologa. Gadās, ka garīdznieks šī iemesla dēļ cilvēku nepielaiž pie vakarēdiena. Bet šāda garīdznieka rīcība vēl nenozīmē to, ka kristietības mācībai nav pieņemama astroloģija. Bieži vien mācītājs pēc sava prāta pārsniedz savas kompetences robežas. Ir taču zināmi, piemēram, gadījumi, kad garīdznieks pieprasa šķirties no nekristīta vīra vai arī atsakās kristīt bērnu, ja bērna vecāki nav kristīti, u. tml. Tas viss ir kategoriskā pretrunā ne tikai ar kristietības garu, ber arī ar tās mācību.

Lai par to pārliecinātos, pietiek palasīt apustuļu darbus. Un ko ir vērts apgalvojums, kuru nākas dzirdēt ik uz soļa, ka nedrīkst aizlūgt par citu ticību pārstāvjiem vai arī par aizgājēju tuvinieku dvēseles mieru, ja tie nav bijuši kristieši. Un to saka mācības sekotāji, kuras pamatlicējs teicis: "Mīliet savus ienaidniekus un lūdziet Dievu par tiem, kas jūs vajā." (Mt. 5:44) Tātad, tā vai cita mācītāja personīgais skatījums nebūt nav uzskatāms par absolūto patiesību.

23. JAN

Ievadvārdi dažādu gadu Domām

– Simons Bizuns
1
Ievadvārdi dažādu gadu Domām
no 1996. līdz 2009 gadam iznāca kalnendāri "Domas katrai dienai", kuros izmantotas idejas no Skolotāja Beinsa Duno lekcijām un sarunām.
Šeit esmu kopā savācis savus priekšvārdus šiem izdevumiem (atskaitot 2 pirmos)

1998.gadam

Dzīve ir īsa – visai neliels gadu, dienu un mirkļu daudzums, kurā mums kaut kas ir jāizdara, par kaut ko jākļūst, līdz kaut kam jānonāk. Tas pie kā mēs nonāksim, ir noteikta kvalitāte, bet laiks joņo un pasaule nemitīgi mainās – kad es to pierakstīju, jau ir cita realitāte.

Taču kaut kas ir nemainīgs.

Mēs no vienas puses esam pakļauti ārējo apstākļu spiedienam, no otras – mūsu iekšējo apstākļu spiediens, psihiska slodze, nervu spriegums. Un ir vēl viena puse – iekšējā saikne ar Dzīvības Avotu, kas pārtrūkst un atkal atjaunojas, kas ir tāda, kā mēs to spējam veidot kā saprātīgas būtnes, kā dvēseles.
3
Sliežu pārmijas un plānās vietas likumi Astroloģijai ir nepārprotama vērtība visā, kas saistīts ar termiņu un laika robežu noteikšanu. Astrologam ir salīdzinoši vienkārši noteikt periodu, kurā notiks liels dzīves pagrieziens, jo tas saistīts ar lēno, neredzamo planētu virzīšanos, parasti – namu robežu šķērsošanu.

„Ikdienišķuma” valdnieki ir Saturns un Mēness. Abas planētas uztur „normas robežas”. Kad ļaudis kaut ko saka par „normālu dzīvi” – no astroloģijas simbolisma viedokļa, viņi runā par Saturnu un Mēnesi. Ja mazliet konkrētāk – Saturns ir tas, kas rūpējas par formu un iekārtojumu, bet Mēness – par saturu. Saturns uztur dzīves gultni, bet Mēness – gādā par to, kas šajā gultnē plūst. Un lūk, normāla dzīves gaita iet pa iebrauktām sliedēm, tajā tiek uzturēts noteikts ritms, ir zināmas robežas, ir norišu stabilitāte un notikumu paredzamība. Un plus pie visa, protams, tā ir visādā ziņā nodrošināta.
0
2006.gada Astroloģijas konferencē nenolasīta referāta  fragments ...Mēs zinām, ka Plutons drīz vien atstās Strēlnieka zīmi un zinām, ka, katrā zīmē Plutons veic transformāciju šīs zīmes tēmās. Viena no Strēlnieka tēmām ir izglītība. Astrologus droši vien var interesēt daži novērojumi un secinājumi izglītības jomā – tieši astroloģijā, jo, kopš Plutona pārejas Strēlniekā esmu pasniedzis piecās astroloģijas skolās, neskaitot dažādus kursus.

Strēlnieks ir zīme, kas saistīta ar izaugsmi un attīstību. Taču attiecībā uz Strēlnieku vienmēr ir vietā jautājums: Kādā virzienā notiek attīstība? Kas aug un kas vairojas?
27. DEC

Objektīvais un subjektīvais laiks

– Simons Bizuns
0
Objektīvais un subjektīvais laiks Ikviens ir dzirdējis un arī pats teicis, ka ir “maz laika”, “nav laika”, “neko nevar paspēt”, “laiks skrien”, “laiks aizlidojis” un tamlīdzīgi.

No vienas puses, tā ir objektīva problēma. Tiešām, viena no šī – Ūdensvīra – laikmeta īpatnībām ir ātrums. Kopš divdesmitā gadsimta sākuma tā vien šķiet, ka visās šīs planētas norisēs kāds piespiedis gāzes pedāli. Informācijas apjomi, vispār jebkādi apjomi, ir palielinājušies, piemēram, iedzīvotāju skaits kopš divdesmitā gadsimta sākuma uz planētas ir trīskāršojies.
27. DEC

Indras tīkls astroloģijā

– Simons Bizuns
0
Indras tīkls astroloģijā Pastāv Vienotības pamatprincips, ko noformulēja vēl leģendārais ēgiptes viedais Hermejs Trimegists. Saskaņā ar šo principu visas parādības un norises Dabā  ir saistītas.

Budismā šis princips radis izpausmi ”Indras tīkla” metaforā – neredzams „Indras tīkls” stiepjas cauri Visumam, kā bezgalīgs daudzums pavedienu un mezgliņu. Senā budistu tekstā ir teikts: „Līdzīgi kā mezglu rindas veido tīklu, tapat, viss šai pasaulē ir saistīts  tīklveida „audumā”. Un ja kāds iedomājas, ka kaut viens mezgliņš ir neatkarīgs, viņš dziļi maldās” (Avatamsakasūtra).

Šis princips radis izteiksmi arī mūsdienu kvantu fizikā, kuras, viens no tās pamatlicejiem – Nils Bors teica, ka izolēta mikrodaļiņa, tā ir pilnīga abstrakcija – mikrodaļiņa nevar tikt apskatīta izolēti no mikrodaļiņu kopējā „ansambļa”. Tāpat arī mūsdienu astrologijā, nav iedomājams skatīt planētu atrauti no tās saiknēm ar citām planetām un konfigurācijas, kurā tā iekļauta, vispār, no kartes kopumā. 
26. DEC

Astroloģija garīga skolnieka ceļā

– Nikolajs Kalerts
0
Astroloģija garīga skolnieka ceļā
Redakcijas piezīme: Nikolaju Kalertu var droši uzskatīt par Latvijas astroloģijas patriarhu, kurš plašākai sabiedrībai kļuva pazīstams līdz ar Neatkarību, tad viņam bija jau pāri astoņdesmit un viņš bija, iespējams, vecākais praktizējošs astrologs pasaulē. Viņš astroloģijai veltīja vismaz pusgadsimtu, viņš bija Beinsa Duno skolnieks un, vienkārši, neparasti gaišs cilvēks. 1991-1992.gados, ar viņa  "svētību" tika dibināta Latvijas Astroloģijas Sadraudzība un tās astroloģijas skola, kuru vadīja Anna Levicka. Tā bija pirmā oficiālā un arī vislielākā Latvijā astroloģijas skola deviņdesmitajos gados.
Vispār, daudz kam pozitīvam, kas noticis un turpina notikt Latvijas astroloģijā, esam parādā viņam. 

20. FEB

Garīgu domu kalndārs - janvāris

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.janvāris


Jākļūst par celtniekiem. Kā jūs ceļat savas mājas, tā arī celsiet savas domas un jūtas, lai no tām veidojas stingra un noturīga celtne. Kad pabeigsiet darbu, nāks komisija un pārbaudīs to, ko esat uzcēluši... Celtnieks iejauc saistvielu, kas labi satur kopā ķieģeļus. Šai saistvielai ir jāpastāv arī starp cilvēka domām un jūtām. Ja šīs saistvielas nav, mazākais pārbaudījums var cilvēka celtni sagraut. Tai ir jābūt visur. Tā ir Dievišķa un visas dzīvas būtnes uz to tiecas. Tā dod jēgu, ienes prieku un līksmību. 

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - februāris

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.februāris


Mēs saucam par laimi – vēlmju īstenošanos. Bet cilvēka laime var nebūt savā tautā: vācieša laime nav tikai Vācijā un angļa laime nav tikai Anglijā. Redzam bulgārus izkaisītus pa pasauli – tie meklē laimi, redzam amerikāņus Vācijā un angļus Indijā – visi meklē laimi.
Cilvēka laime nav tikai zemē, kuru viņš apstrādā. Daļa apstākļu atrodas augsnē, cita – gaisā, ūdenī, barībā, bet daļa apstākļu atrodas uz Saules, Venēras, Jupītera kā arī citām zvaigznēm un planētām. Ja cilvēks zinātu likumus kā ar tām stāties kontaktā, viņš rastu apstākļus un tos saprātīgi izmantotu. Ja būtu augstāka apziņa, cilvēks telegrafētu draugiem uz Saules, lai viņam sūta apstākļus, kas ir tur. Saņēmuši telegrammu, tie  viņam atsūtītu elementus, kas nepieciešami. 

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - marts

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.marts

Kad cilvēks nevar gūt to, ko vēlas – cilvēks raud. Bieži vien cilvēks raud, lai izietu liekā enerģija. Ja gribat zināt, kādas ir jūsu asaras, no kā tās rodas, savāciet tās trauciņā. Ja jūsu sāpe ir pievērsusi kādas Saprātīgas Būtnes uzmanību, jūsu asarām būs ārstnieciskas īpašības. Kā to uzzināsiet? Uzpiliniet dažas lāses uz tīra, plāna auduma gabaliņa un ja jums ir kāda brūce, uzliekat uz tās. Ja tā kļūst vesela, jūsu asaras ārstē. No šī mēģinājuma var zināt, kāda ir cilvēka sāpe, vai tā nākusi no dvēseles dziļuma – vai tā ir virspusēja. Dažu cilvēku ciešanas neskar pat sirdi.

20. FEB

Garīgu domu kalndārs - aprīlis

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 


1.aprīlis


Daudzi mūsdienu fizionomisti uzskata, ka visvieglāk izmaiņas notiek cilvēka galvaskausā. Galvaskauss var izmainīties pat trīs mēnešu laikā. Tas ir atkarīgs no domas intensitātes. Jo intensīvāka ir cilveka domāšana, jo plānāks veidojas cilvēka galvaskauss. Ja jūs piemēram paņemat cilvēka galvaskausu, kas aizgājis tai pasaulē, un kura domāšana bija intensīva, jūs redzēsiet, ka šī cilvēka galvaskauss daudzās vietās ir plāns – sveces gaisma spīd tam cauri. Un lūk, jo vairāk apstrādātas ir cilvēka smadzenes, jo galvaskauss – plānāks. Tas rāda, ka doma ir dinamisks spēks, kas liek smadzenēm darboties un attīstīties.
  

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - maijs

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008)  1.maijs

1.maijs

Mežu izciršanas un dzīvnieku izkaušanas dēļ, cilvēki rada sev lielas ciešanas un nespēj sev palīdzēt. Viņi nesaprot, ka dzīvnieki un augi pauž dzīvības spēku rezervuāru, kas domāts cilvēka augšanai un attīstībai. Nogalinot dzīvniekus, to dzīvības enerģija izkaisās izplatījumā un tā kā cilvēki neprot enerģijas paņemt no dabas – tieši, tie laupa sev to enerģiju, kuru varētu gūt no dzīvniekiem.

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - jūnijs

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.jūnijs
 
Uztveriet kā simbolus - avotus, mežus, kalnus, ielejas, upes. Šie simboli ir līdzība par garīgo pasauli. Augi, dzīvnieki, gaiss, ūdens, gaisma tie ir ābeces burti. Dzīvnieku pasaule – tā ir simbolu valoda, kurā aprakstīti labumi un bagātības, ko Dievs radījis. Viss, ko Dievs radījis, tie ir – raksti, tās ir vēstules.

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - jūlijs

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.jūlijs

Mūsdienu cilvēki meklē veidus kā vieglāk tikt galā ar grūtībām, bet viņiem nenāk prātā pievērst uzmanību dabai. Cilvēkiem būtu jāapgūst dzīvā, saprātīgā Daba, jāizzin tās simboli. Ja saprastu Dabas valodu, tie izvairītos no daudzām nelaimēm, jo Dabas valoda – ir simbolu valoda...Ja cilvēks ierauga ziedu, kura galva ir nodurta, viņam būtu jāpakavē uzmanība pie tā, ko tas nozīmē. Un ja cilvēka paša stāvoklis ir nošļucis, viņam būtu jāsajūt kaut kas kopējs. Un ja saprot, ka augam ir nepieciešama valgme, būtu jāatnes ūdens un tas jāpalej. Uzsūcot valgmi augs atspirgst un atklāti, ar prieku sāk lūkoties Dieva pasaulē. Ja cilvēks ir saprātīgs, viņš padomās, ka ūdens ir dzīvības simbols, ka ūdens spēj uzmundrināt jebkuru dzīvu būtni, dot impulsu iet tālāk. Proti, kad cilvēks zaudē dūšu, šaubās, svārstās, viņam jāienes sevī Dievišķā dzīvība. Vissīkākā šīs dzīvības urdziņa – atsvaidzina, ceļ, iedvesmo. Tādēļ katram cilvēkam var novēlēt, lai viņā ir absolūta ticība Dievišķajam.   

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - augusts

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

 1.augusts
 
Ārējo cilvēka bagātību nosaka bagātība, kas ir viņa asinīs. Tu būsi tik bagāts, cik zelta ir tavās asinīs. Tu būsi tik gudrs cik slāpekļa ir tavās domās un smadzenēs. Bet šis slāpeklis nav tāds kā ārējais slāpeklis. Jums ir vajadzīgs skābeklis, un pastāv organiskais skābeklis, kas ir cilvēka asinīs. Pastāv organiskais ūdeņŗadis, kas ir asinīs. Pastāv kāds organisks ogleklis, kas ir darbības stāvoklī. Pārējie ir statiski.

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - septembris

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 


1.septembris


Jūs stādaties priekšā viens otram kā zinātnieki un filosofi, bet jūs neesat tie,  par ko uzdodaties. Dažs dižojas, ka ir lielisks matemātiķis, ka zina, kā dabūt kvadrātsakni no skaitļa. Bet ja palūgsiet viņam dabūt kvadrātsakni no mīlestības, viņš teiks ka nezin kā to gūst. Savukārt jūs, pat ja jums pateiks kvadrātsakni no mīlestības, to nesapratīsiet. 

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - oktobris

– Beinsa Duno
0

fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008)

1.oktobris

Kur ir pretrunu cēloņi? – Pretrunu cēloņi ir apslēpti cilvēkā, viņa iekšējās izjūtās, tajā, ko viņš ir sakrājis savā zemapziņā. Lai to saprastu, cilvēkam ir jāizzina sevi. Izprotot sevi, cilvēks izpratīs arī citus. Kā forma katrs cilvēks nes sevī noteikta veida spēkus, kas labi vai ļauni iedarbojas uz citiem. Tādēļ jūs vienu cilvēku mīlat vairāk, citu mazāk. Katrs izjūt mīlestību redzot mazu jēriņu, priecājas, glāsta to. Bet ieraugot čūsku, katrs pasper soli atpakaļ. Kādēļ? – Tādēļ, ka jērs nes sevī viena veida spēkus, bet čūska – pavisam citas. Atbilstoši uzbūvei, katra foma īpatnējā veidā lauž gaismas starus, kā rezultātā izraisa labvēlīgu vai nelabvēlīgu ietekmi uz cilvēku.   

20. FEB

Garīgu domu kalendārs - novembris

– Beinsa Duno
0

(fragmenti no Beinsa Duno sarunām ar skolniekiem, Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.novembris

Jums jākļūst par celtniekiem. Kā jūs ceļat savas mājas, tā arī celsiet savas domas un jūtas, lai no tām veidojas stingra un noturīga celtne. Kad pabeigsiet darbu, nāks komisija un pārbaudīs to, ko esat uzcēluši... Celtnieks iejauc saistvielu, kas labi satur kopā ķieģeļus. Šai saistvielai ir jāpastāv arī starp cilvēka domām un jūtām. Ja šīs saistvielas nav, mazākais pārbaudījums var cilvēka celtni sagraut. Tai ir jābūt visur. Tā ir Dievišķa un visas dzīvas būtnes uz to tiecas. Tā dod jēgu, ienes prieku un līksmību. 

19. FEB

Garīgu domu kalendārs - decembris

– Beinsa Duno
0

Fragmenti no  Beinsa Duno sarunām (Simona Bizuna tulkojumā un sakārtojumā 1995-2008) 

1.decembris

Es jums uzdošu jautājumu: “Kādēļ cilvēkam ir jāmācās?” Daži atbild, ka zinātne cilvēku virza uz priekšu dzīvē. Vai tā ir? Kad jūs braucat automašīnā, vai varat teikt, ka automašīna jūs virza? Tieši tik daudz, cik automašīna, arī zinātne virza cilvēku dzīvē. Pastāv viedoklis, ka bez zinātnes nevar iztikt, un pastāv tieši pretējs viedoklis – ka var. Līdzīgi: var ar automašīnu, bet, arī bez automašīnas – var. 
Zinātne ir cilvēka gara radījums. Bet cilvēka gars stāv pāri jebkādām zinātnēm. Tūkstošiem gadu cilvēka gars ir veidojis un turpina veidot zinātnes. Vienas no tām ir zudušas, citas turpina pastāvēt.
...Jūs sakāt, ka pasaulē ir daudz zinātnieku. Nē, pasaulē ir tikai viens zinātnieks – kosmiskais. Visi pārējie – ir viņa sekretāri.