Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Astroloģijas pamati / Vērsis

ASTROLOĢIJAS PAMATI

07. FEB

Vērsis

Vērsis
piekļāvies zemes vaigam
klausos
kā sakustas,
aug un veļas
dzīvības spēku
paisums

Entuziasma fāze ir beigusies, otrajā posmā ir jārodas pamatīgākam enerģētiskam nodrošinājumam. Versis rada vērtības un veido bāzi turpmākai attīstībai. Šī zīme ir saistīta ar resursu uzkrāšanu un asimilēšanu. Noteiktā vecumā bernā sāk parādīties privātīpašnieciskas izpausmes: «Mana mamma», «mans tētis», «mana rotaļlieta». Kādēļ bērnam ir tik svarīgi to uzsvērt? Tādēļ, ka viņš veido, audzē, bēvē savu ķermeni un viņam vajag daudz celtniecības materiāla. Viss, ko viņs uzsver, ir viņa līdzekļi, viņa attīstības energētiskā bāze.
Ar Verša zīmi saistīta dzīvības enerģijas (prānas) akumulēšana. Izplatījums ir dāsni piepildīts ar šo enerģiju, un ikviens organisms sev pieejamā veidā to uzņem, uzkrāj un izmanto dzīvības procesos. Palūkojieties uz vērsi, kas guļ pļavā un lēni gremo. Šķiet - kas gan tur sevišķs - «guļ un ēd.» Bet kas tā ir par meditāciju! Lūk, viņš ieklausās, kā lapas šalc un zālē viļņojas prānas okeāns; viņš jūt, cik tas ir garšīgs un sulīgs. Vēl mirklis - un dzīvinošie spēki ielīs viņā un skries pa viņa audiem kā zeltīta lietus straumes...

Senie alķīmiķi teikuši: «Lai iegūtu mazliet zelta, ir jau jābūt kādam mazumiņam zelta.» Šāda gudrība ir saistīta ar Verša zīmi. Ari «bagātība rada bagātību» un «nekas nerodas no nekā». Vērsis veido attieksmi pret dzīves vīrtībām un vērtïbu filozofiju. Tās pamatā ir neapšaubāmas vērtības - veselība un labklājība, auglība un uzplaukums, skaistums un ērtvba, spēks un bagātība. To visu cilvēki cits citam novēl, apsveicot un uzsaucot tostus.

Skatiens caur Vērša prizmu ir skatiens, kas vērtē lietas kvalitāti, materiāla īpašības. Tas ir skatiens, kas vērtē cilvēka īpašības, redzot no kāda «materiāla» viņš veidots un kāda ir viņa attieksme pret lietām - dzīvām un nedzīvām, savām un svešām. Vārdi «savs», «mans» visā to nozīmju spektrā — no rupjas piesavināšanās līdz aizkustinošam maigumam - ir saistīti ar Vērša zīmi. Vai citā diapazonā: no manām kurpēm līdz manai dzīvei... Vērsis ļauj cilvēku saprast pēc tā, ko viņš piesavinās, kā viņš piesavinās un kā jūtas tas viss, ko cilvēks piesavinājies. Piemēram, kā cilvēka iegādātā lieta «jūtas» viņa rokās.

Vai arī - kāpēc šis cilvēks ir tik tievs? Droši vien viņš slikti asimilē to, ko saņem. Vai kāpēc šis cilvēks ir tik resns? Droši vien viņš pārāk daudz vēlas sevī aizturēt. Kāpēc šī cilvēka rokasspiediens ir tik auksts? Iespējams, viņš nespēj tajā neko ielikt - viņam ir pārāk maz enerģijas. Vai arī kāpēc cilvēks tik daudz laika pavada pie zobārsta? Tāpēc, ka viņam ir vāji kauli - trūkst stingrības.
Vērsis dod dzīvu izjūtu - kas, kā un no kā rodas. Viņš liek likt vienādības zīmi starp cilvēka attieksmi un viņa veselību, starp cilvēka veselību un visu, ko viņš var saņemt no dzīves. Veselīgums - tā ir kvalitāte. Veselība ir kapitāls, kas jāprot veidot, saglabāt un vairot.

Tomēr dzīvē ar Vērša izpausmēm mēdz būt mazliet sarežģītāk. Ar Vērsi ir saistīta jebkādas enerģijas akumulēšana. Reāli Vērša zīme darbojas kā enerģijas sablīvēšanas aparāts. Un materializējas jebkas, ko uztver prāts vai sajūtas. Rezultātā rodas visdažādākie priekšmeti, dažādu īpašību un kvalitātes matērija. Tās var būt gan dabai nedraudzīgas lietas, gan dzīvībai bīstami priekšmeti, gan nelabvēlīgi audzēji organismā. Un tad Daba noteiktā brīdī ieslēdz pretējo un papildinošo Skorpiona zīmi, kas saistīta ar matērijas pārveidošanu un atbrīvošanos no liekā, bezjēdzīgā un kaitīgā. Mūsdienu dzīves dinamisms bieži vien atgādina temperatūras celšanos organismā, kad organisms cīnās ar kaitīgiem elementiem un transformē lieko matēriju (Skorpions). Mēs dzīvē esam loti nodarbināti ar Vērša-Skorpiona problēmām: kur ņemt enerģiju un kā to likt lietā, ko iegādāties un kā atbrīvoties no iegādātā, ko dzīvē audzēt un ko - ravēt utt.

Vērša zīmei raksturīga nepārprotamība, kas ikdienā vērtējumos izpaužas kā «patīkami» vienādošana ar «labi», «nepatīkami» - ar «slikti» vai ari «dod - labi», «atņem - slikti». Reti var dzirdēt kādu, kā anekdotē, sakām: «Alga man ir laba, tikai - maza...» Ja parādās citas reakcijas, piemēram, «nepatīkami, bet vērtīgi», vai arī brīdī, kad zaudēts kaut kas vērtīgs, rodas arī ieguvuma izjūta - tad skaidrs, ka šai gadījumā darbojas Vērsim pretējā - Skorpiona - zīme.

Vērša nepārprotamība lieliski darbojas tikai loti tīrās situācijās. Piemēram, cilvēks kalnu pārgājienā nokļūst stiprā lietū. Viņš izmirkst un nosalst tā, ka nevar pat iekurt uguni. Un te uz takas parādās tūristi, kas nosalušajam ielej karstu tēju! Cilvēks dzer šo dzīvinošo šķidrumu un ar katru šūnu izjūt dzīvības svētību. Kā viņš šādu situāciju novērtē? Nepārprotami. Un pareizi dara. Bet, ja ikdienas apstākļos pār cilvēku nez no kurienes sāk birt dažādi labumi, tas nebūt nav nepārprotami, bet gan ir saistīts ar daudzām problēmām - kā tos izmantot, kā nosargāt utt.

Ar Vērsi ir cieši saistīta attieksme. Reizēm saka: «Cilvēks vēlēja labu, bet, re, kas iznāca...» Tā gluži nav. Cilvēks novēlējumā vienmēr ieliek kaut ko no sevis, un droši vien viņa «ieguldījumā» nav tādas tīrības, kas dotu labu rezultātu. Kaut gan, protams, nozīme ir ne tikai vēlējumam, bet ari prasmei darīt labu.

Vēlmei Vērša zīmē ir ne vien dabiska, bet ari teju vai sakrāla nozīme. Tas tāpēc, ka vēlmes apmierināšana ir saistīta ar noteiktu dzīvības enerģiju (prānu), pēc kuras cilvēks tiecas. Ir zināms, ka dažādu organismu matērija atšķiras. Visas reliģijas nodarbojas ar matērijas attīrīšanu un vēlmju audzināšanu. Visas tiecas uz noteiktu dzīves kvalitāti, visās ir šķīstības, svētuma un taisnuma izpratne. Ir acīmredzams, ka dažādās evolūcijas pakāpēs dabiskas šķiet dažādas vēlmes un tiek iekārotas dažādas lietas.

Kā jau minēju, ikvienā būtnē ir viss Zodiaks. Katrā cilvēkā kaut kā izpaužas Vērša zīme. Un attīstība nosaka to, kādā pakāpē tā izpaudīsies. Planētas Vērsī, to leņķiskie attālumi pret citām planētām raksturo «mehānisko» pusi (viegli, smagi, saspringti, harmoniski utt.).

Zemākajā līmenī Vērsis dod neveselīgu materiālismu, bailes no nabadzības, «zelta teļa» pielūgsmi, verdzisku kalpošanu savām legribām, pārspīlētu jutekliskumu, savtību, interesi tikai par to, kas «tuvs miesai kā savs krekls». Iespējamas biežas kakla, rīkles, vairogdziedzera slimības - tās ir saistītas ar Vērša zīmi.

Augstākajā izpausmē Vērsis sniedz realizācijas iespējas, nenogurdināmību, pacietību darbā. Vērsis piešķir īpatnēju magnētismu un harmoniskumu, līdz ar to viss kārtojas it kā pats no sevis. Šī zīme dod auglību un auglīgumu, arī spēju gan radīt un saprast vērtības, gan piešķirt vērtību lietām.

Cilvēks ar labu un spēcīgu Vērša zīmes izpausmi ir pilns dzīvinoša spēka, piemēram, vīstošs augs viņa rokās atdzīvojas un sazaļo. Šķiet, priekšmeti šim cilvēkam kalpo ar prieku un pateicību, bet ļaudis viņa klātbūtnē veseļojas. Ap viņu veidojas it kā rezervāts, dzīvības sala, «apsolītā zeme».
Senajā astroloģijā ar Vērša zīmi saistīja planētu Venēru. Taču domāju, ka pār Vērsi valda Prozerpīna.


Fragments rokraksta (1998-2003), kas latviešu valodā iznāca ar nosaukumu  "Dzīves astroloģija", bulgāru tulkojumā - "Dzīva astroloģija" 

 

Citējot, neaizmirstiet atsaukties uz www.astropolis.lv