Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Prognozes / 2007.gada Decembra prognozes

PROGNOZES

27. NOV

2007.gada Decembra prognozes

žurnāla „Taka” decembra numuram

Decembris – pēdējais rudens un pirmais ziemas mēnesis. Laiks kad beidzas kalendāra gads. Laiks kad tiek kopsavilkti rezultāti (gada atskaites) un tiek kalti nākotnes plāni (nākamā gada budžets) – tas ir Strēlnieka laiks. Tas ko mēs parasti šai laikā darām ir raksturīgs Strēlnieka simbolismam – apgūt pieredzēto un tiekties perspektīvā. Taču šī gada Strēlnieka laiks būs īpašs. Pirmkārt tādēļ ka šajā zīmē „satiekas” daudz debess ķermeņu, otrkārt, divi no tiem – Plutons ar Jupiteru, ir „reti viesi”.
Decembra astroloģiskā notikumu secība būs tāda: mēneša sākumā Saule izveidos saspringtu (90 grādu) leņķi ar Saturnu, bet saspringts Saturns ir „stingrs profesors”, kas atgādina par visiem nenokārtotajiem parādiem un ieskaitēm. Saturna aspektu periodos mums liekas, ka realitāte „cietē”, liktenis griež  skrūvspīlēs, uzskaita savus loģiskos argumentus un pieprasa atbildes.

Taču ar katru decembra dienu mūsu atbildes kļūs arvien atjautīgākas, jo paralēli pieaugs Saules aspekts ar Urānu – saspringts (90 grādu), kas norāda, ka apskaidrības nenāks viegli, taču risinājumi – būs.

Urāna saspringtu aspektu nepatīkamā puse ir stress, tādēļ šai laikā ir ļoti ieteicami bezalkoholiski antistresa pasākumi. Un vēl nejaukāka izpausme ir avāriju riska pieaugums, jo ik uz soļa sastopas stress, ātrumu pārsniegšana un ielu sastrēgumi. Šai laikā ir ieteicama arī iecietība pret visām ierīcēm (īpaši elektroniskām) ar kurām esam aprīkojuši savu dzīvi, un no kurām tā kļuvusi atkarīga, paturot prātā, ka tās ir daudz trauslākas un tām nepiemīt mūsu varenās pielāgošanās spējas.

Līdz ar Jauno Mēnesi decembrī sāksies nākamā decembra tēma: Saule, kopā ar Merkuru sāks tuvoties Jupitera un Plutona savienojumam – Strēlniekā satiekas četras planētas. Jau pirmā Jauna Mēness diena ir īpaša ar to, ka Strēlniekam ir  pievienojusies piektā planēta, Mēness, turklāt – jauns. Tātad jaunā nedēļa, ar Jaunu Mēnesi Strēlniekā – lietām liks ritēt možāk.

Un te mums vajadzētu pakavēties – gada fināls ir ātro planētu tuvošanās lēnajām. Lēnās – ir Plutons un Jupiters.

Plutons atrodas Strēlniekā no 1995.gada. Viņa pāreja Strēlnieka zīmē bija saistīta ar lielāko ekonomisko krīzi valstī neatkarības gados. Paturot prātā to, ka Strēlnieks ir saistīts ar izglītības lietām – Plutonam ejot pa Strēlnieku, esam pārkārtojuši izglītību pēc Eiropas standartiem un izglītība ir it kā kļuvusi par normālu preci, kuru var pirkt un pārdodot. Šajā ziņā, protams, ir savas problēmas. Tai pat laikā tur, kur izglītība šķiet vēl nav gluži prece – skolās, ir skolotāji padarīti par valsts līmeņa problēmu.

 Plutons Strēlniekā ar savu ekspansiju īstenoja privatizācijas procesu (ar šodienas nekustamā īpašuma cenām). Plutons Strēlniekā, atņēma mūsu valstsvīriem valstiskas domāšanas atliekas, kuras arī līdz tam bija maz, taču tad vēl varēja slēpties aiz Eiropas mērķa, bet, pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, mēŗķu un stratēģijas trūkums sāka kļūt arvien uzkrītošāks (kam jātiek skaidri noformulētam Plutonam tuvojoties Mežāzim).   

Tālāk par Jupiteru. Visu šo gadu tas atrodas Strēlniekā, kas it kā būtu attīstībai ļoti labvēlīgs stāvoklis, taču visu gadu saglabājas Jupitera saspringts (90 grādu) aspekts ar Urānu, kas ienes arvien tveramākus (visiem) attīstības paradoksus: no vienas puses – skan mazsaprotami skaitļi par straujākajiem ekonomikas attīstības tempiem Eiropā, no otras puses labi saprotamie – inflācijas attīstības skaitļi. Arī tas, ka „līksmajā” sacensībā ar inflāciju – vairumam arvien jāzaudē. Lieki teikt, ka politiķi un valstsvīri pie šī vairuma gandrīz nekad nepieder.

Jupītera-Urāna gada kvadrāts radīja apstākļus vērtību, prioritāšu un stratēģijas pārvērtējumam. Un nu šis gads noslēdzas Jupiteram nonākot savienojumā ar Plutonu, tātad – transformāciju vadības jautājumos ar izrietošajiem lēmumiem, jo Jupiters pāriet Mežāzī (19.12) un tam pievienosies Saule (22.12), abiem atrodoties savienojumā ar Plutonu – visi trīs debess ķermeņi ir saistīti ar varas un vadības lietām. Tātad te gaidāmas loģiskas vadības izmaiņas.

Īpašu, iekšēju fonu radīs Venēra, kas tuvosies Melnajam Mēnesim (no 15.12. līdz 24.12) un no šī savienojuma pamazām pāries kvadrātā ar Neptūnu (no 17.12 līdz 27.12. ) – ir iespējama lielāka uzņēmība pret infekcijām un emocionāla nestabilitāte, šai laikā ieteicama paaugstināta emociju kontrole.

Gada beigās lēmumu īstenošanu var kavēt atpakaļejošs Marss, kas, kā konkrētas rīcības planēta, atrodas Vēža zīmē, un ir mazliet pavājā stāvoklī, no otras puses Marss atradīsies pretstatā (180 grādos) planētām, kas pāriet Mežāzī – kas var dod, brīžiem pārmērīgu aktivitātes atkarību no noskaņojuma. Savukārt neizlēmību, brīžiem var nomainīt agresijas uzplaiksnījumi.

Un jau pavisam no trešās puses – pēc Saules pārejas Mežāzī, visi ir tā noilgojušies pēc elementāra siltuma, ka Salavecis parasti kļūst par galveno notikumu diriģentu. Un arī baznīcā nonākot, sejas izteiksmes visiem kļūst lēnprātīgas, klausoties par piedzimušo Dieva bērnu, un atceroties sevi mazu un jauku varenās tēva rokās... Līdz, cilvēki neattapsies, ka viņi ir jau Jaunā Gadā...

(Bet tas ir cits stāsts par Plutona pāreju Mežāzī opozīcijā ar Marsu)

 
 P.s.

(20.03.2008) par 2007. gadu. No DB raksta „Inflācija sasniegusi pēdējos 10 gados augstāko rādītāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.” http://www.db.lv/Default2.aspx?ArticleID=99a355f3-6b6f-41bf-b82a-674c75f45490

„Vidējais pārtikas preču cenu līmenis gada laikā paaugstinājās par 19,9%, un tas ir tuvu Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) iepriekš izteiktajām prognozēm. Pērn strauji pieauga maizes - par 38%, graudaugu izstrādājumu - par 37,4%, konditorejas izstrādājumu - par 19,4%, piena produktu - par 27,8%, siera - par 42,9%, olu - par 24,6%, gaļas un gaļas izstrādājumu - par 15,1%, eļļas un tauku - par 18,5%, augļu - par 28,7% un bezalkoholisko atspirdzinošo dzērienu - par 14,9% cenas.

Mazāk cenas pieauga zivīm un zivju izstrādājumiem - par 8,8%, saldumiem - par 10,6%, cukuram - par 9,9%, tējai un kafijai - par 9,2%. Lētāki gada laikā kļuvuši kartupeļi, kuru cenas samazinājušās par 13,9%. LTVC direktore Ingūna Gulbe iepriekš prognozēja, ka cenas pārtikai mazākas nekļūs, jo pasaulē pieaug pārtikas produktu patēriņš, kā arī sadārdzinās izejvielas. Jāpiebilst, ka arī LTVC dati liecina, ka galveno pārtikas preču cenas veikalos gada laikā vidēji palielinājušās par teju 19 % (2007. gada novembris pret 2006. gada novembri - skat. ilustrāciju), kas ir straujāk nekā gadu iepriekš, kad kāpums bija par 10 % mazāks - 8,64 %.

Dārgāki pakalpojumi

Pērn turpināja sadārdzināties visi ar mājokli saistītie pakalpojumi un preces, tostarp dārgāka kļuva siltumenerģija - par 27,4%, ūdens apgāde - par 29,3%, kanalizācijas pakalpojumi - par 28,9%, atkritumu savākšana - par 19,6%, īres maksa - par 21,5% un mājokļa apsaimniekošanas pakalpojumi - par 33,3%, kas arī ietekmēja kopējos inflācijas rādītājus. Pagājušajā gadā cenas strauji pieaugušas lielākai daļai pakalpojumu, tostarp mājas aprūpes, izglītības, apdrošināšanas, apģērbu tīrīšanas un apavu labošanas, frizētavu, ēdināšanas, medicīnas, transporta uzturēšanas un remonta, pasažieru pārvadājumu, atpūtas un kultūras pakalpojumiem. ”