Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Prognozes / Klāt pie 2007.g.decembra prognozēm:Jupitera-Plutona savienojums

PROGNOZES

04. DEC

Klāt pie 2007.g.decembra prognozēm:Jupitera-Plutona savienojums

Klāt pie 2007.g.decembra prognozēm:Jupitera-Plutona savienojums

Jupiters pauž attīstības principu.

Senajā astroloģijā, Jupiteru sauca par lielo labdari.
Tik naivi... Varbūt tādēļ, ka viņš ir  vienkārši liels (ļoti spoža zvaigzne, ko senie cilvēki redzēja debesīs), bet liels, tātad – labs. Kā tētis – liels un labs (Jupiters saistīts ar tēva – skolotāja lomu)

Taču mēdz pienākt laiks, kad kaut kas sāk mainīties, piemēram, bērns augot sāk redzēt, ka tētis nav nemaz tik liels, un galu galā, nav runa tēva izmēriem, vienkārši – laiks mainīt nozīmes. Un tad, gan pasaule kopumā, gan dažādi tās lielumi sāk izskatīties citādāk. Raksturīgi, ka augot, labuma (Jupiters) izpratne zaudē viennozīmību, vērtējot apkārtējās pasaules norises. Pasaule sāk izskatīties sarežģīta, proti, sastāvoša no dažādiem un daudzveidīgiem elementiem.

Liels, nav tas pats, kas labs, un arī daudzums, nenozīmē – labumu.
Liels tēvocis taču nav labāks par mazu puisēnu;
lielvalsts – nav labāka par mazu valstiņu;
daudz mantas nav labāk kā nedaudz; bet pilna kabata ar naudu nav labāka par kredītkarti...

(Līdzīgai izpratnes izaugsmei būtu jānotiek arī astroloģijā attiecībā uz Jupitera viennozīmīgo labumu, taču astrologu izpratne pagaidām bremzē...)

Nosauksim pazīstamu vārdu un jēdzienu virkni, kas saistīti ar Jupitera simbolismu: izglītība, apguve, mācīšanās, attīstība, augšana, uzlabošanās, bagātināšanās, cēlums, cildenums, vērtības, gods, prioritātes, nozīmes, vadība, vara, pārliecības, orientieri, autoritātes, filozofija, stratēģija, priekšstati, vērtējumi...

Savukārt Plutons ir transformācijas planēta, tātad nosauktajās lietās notiks transformācijas, izmaiņas.

Atcerēsimies, ka Jupiters pauž papildinošo (komplimentāru) principu Merkuram. Jupiters „valda” pār Strēlnieku, senajā astroloģijā – arī pār Zivīm, bet Merkurs valda pār pretējām zīmēm – Dvīņiem un Jaunavu.

 Visnepatīkamākās (turklāt visiem) Merkura izpausmes ir – meli un zādzība, nejēdzība un stulbums.

Un komlimentāras „mekuriskām”, tik pat nepatīkamas (un arī  visiem) ir arī Jupitera negatīvās izpausmes – augstprātība un nicinājums, kārība un stāvokļa izmantošana savās interesēs.

Un vēl ar Merkuru ir saistīta melošana, bet ar Jupiteru – maldināšana, proti, situācija, kad ceļrādis neatbilst patiesībai; vai kompasa adata rāda nepareizo pusi; vai ciļvedis (vadītājs), kurš ir nostājies priekšgalā, aizved  visus neceļos.

Jupiterisko nozīmju izmaiņu periodi ir saistīti ar Jupitera saspringtiem aspektiem pret neredzamām planētām – Urānu, Neptūnu un Plutonu (savienojumi, kvadrāti, opozīcijas), tāpat Jupitera iešanu caur Skorpiona zīmei, kas ir transformācijas zīme. Un vēl klāt, neredzamo planētu iešana cauri Strēlniekam (Jupitera zīmei), to iepaids gan izkliedējas, tādēļ, ka tas notiek ilgi (piemēram, Plutons joprojām atrodas Strēlniekā, no 1996. līdz 2008.gadam) Un lūk, pašās Strēlnieka beigās notiek Jupitera un Plutona savienošanās.

Atcerēsimies, ka gandrīz visu 2006.gadu Jupiters gāja cauri Skorpionam. Pēc tam lielāko 2007.gada daļu Jupiters atradās saspringtā aspektā (kvadrātā) ar Urānu. Un kā pēdējā laika Jupitera tēmu virsotne – ir viņa savienošanās ar Plutonu novembrī-decembrī, kam jāienes pārmaiņas gan sabiedrības gan personīgajā dzīvē, jo pie visām citām nozīmēm, mums, ir pirmkārt ļoti svarīga sava nozīme. Kurš gan to vēlas zaudēt?

Plutonam divpadsmit gadus ejot pa Strēlnieku sabiedrības priekšstatos daudz kas mainījās, Latvijā piemēram, nacionālo ideoloģiju nomainīja sabiedriskuma ideoloģija. Cīņas filosofiju (pret komunisma rēgu, vai pret sveštautiešiem) nomainīja inetgrācijas filosofija. Kā gan citādi, ja mēs pievienojāmies Eiropas Savienībai, kuras pamatā ir sabiedriska nevis nacionāla ideja.  Un mazpamazām pieņemas spēkā filosofija, kuru man patikās nosaukt par problēmu risinošas sabiedrības filosofiju.

Vēsturē jupiterisko nozīmju izmaiņu periodi mēdz būt arī tādi, kā, piemēram, 1916.,1917., gados, kad Jupiters bija kvadrātos ar Plutonu un Neptūnu. Tad varas autoritāte tā kritās un attieksme pret varu kļuva tāda, ka zaldāti „nospļāvās” uz virsniekiem un pārstāja pakļauties pavēlēm. Un protama lieta, tā bija atbilde valsts varas un militārās vadības nejēdzībai, kam sekoja mums labi zināmais vēstures periods...a

Par 2007.gada Jupitera kvadrātu ar Urānu: no vienas puses tam bija jārada paaugstināts informatīvs varas pārstāvju, varas filozofijas un stratēģijas (Jupiters) apgaismojums (Urāns). No otras puses, vienās nozarēs un kaut kādos rādītājos bija jānotiek straujai izaugsmei. Savukārt, citos jānotiek tikpat straujam kritumam.

Tiešām premjerministrs mums ne vienreiz vien lasīja priekšā to, kā mēs apdzenam ekonomiskās izaugsmes rādītājos visu Eiropu. Tai pat laikā mēs apdzinām visus dzīvokļu īres cenu izaugsmē, un cik man zināms, mums ir vislielākais Eiropā inflācijas procents. Tai pat laikā algas Vācijā ir par skaitļu līmeni lielākas, bet mūsu, apģēba vai apavu cenas, ir par kādiem 30 procentiem augstākas nekā minētajā Vācijā. Pēc eiropeiskiem kritērijiem, stulba situācija, taču mūsu tauta drūmi dūktu kaut ko sev zem deguna, ja nebūtu šī urāniskā ātruma, kurā ikreiz ieejot veikalā jau atkal citas cenas – tā tēvzeme mums kļūst dārgāka par visu...vismaz Eiropā.

Un radās, laikam, pirmā, kopš dziesmotās revolūcijas, tik vienbalsīga attieksme pret varu. Kļūst arvien acīmredzamāks tas, ka šai politiķu paaudzei, kā nebija tā nav nekādas attīstības filozofijas un stratēģijas (kas raksturo vienkārši normālu Jupiteru). Kaut kādu laiku vēl varēja slēpties aiz iestāšanās idejas Eiropas Savienībā, taču agri vai vēlu beidzas stāvoklis, kad Jupiters (ar Merkuru) var izpausties kā vienkārši neatturama vēlme visus muļķot, visu sagrābt un dzīvot „biezi”.

Nu ja – uz nodokļu maksātāju rēķina...

Tā notiek saspringtos Jupitera aspektos kā arī neredzamo planētu kustībā pa Strēlnieku – mainās attieksme pret varu, tātad izmainīsies varas ideoloģija, ļoti iespējams, pienācis laiks mainīties arī vadītāju paaudzei (drīzāk tas notiks Plutonam ejot pa Mežāzi, kad sāksies struktūru reorganizācija).

Tātad Plutonam noslēdzot savu kustību pa Strēlnieku ar Jupitera savienojumu, ir  jāmainās varas ideoloģijai. Skaidrs, ka nākamais attīstības etaps, arī nebūs paradīze – vienkārši cits posms ceļā no krimināli-feodālās sistēmas un mežonīgā kapitālisma, kurā līdzekļi ir tikai dažiem, uz tādu kapitālismu, kurā līdzekļi ir daudziem.

Vai arī no stāvokļa, kurā valsts veido tādu nodokļu sistēmu, lai cilvēka izvēle nav: vai nu samaksāt nodokļus vai nu izdzīvot.

Līdzīgām lietām jānotiek dažādos līmeņos un dažādās cilvēku dzīves jomās.

Planētu savienojuma interpretācijas loģika balstās uz tā, ka abas planētas ”iedarbojas” viena uz otru, dotajā gadījumā: Plutons uz Jupiteru un Jupiters uz Plutonu. Vienkāršiem vārdiem – Plutons „transformē” Jupitera tēmas, bet Jupiters vairo Plutona tēmas (kā raugs).

 Vēl par Jupiteru. Plutona iedarbībā atslābs daudzu lietu nozīme, kas agrāk tika  uztvertas kā izcilas, nozīmīgas, svarīgas. Zaudēs varu pār prātiem kaut kādi priekšstati (paradigmas) vai prestižu kaut kādi statusi, kas tika uzskatīti par „krutiem”.

 Taču „Daba nemīl tukšumu”, ir jānotiek arī pretējam: jāiegūst lielu nozīmi pavisam citiem jēdzieniem un priekšstatiem. Jupitera-Plutona savienojumam jārada pozīciju maiņa dažādās skalās un jāizmaina reitingi.  

Var gaidīt arī pavisam citas Jupitera izpausmes formas. Piemēram, Jupiters vienmēr saistīts ar varu, ikviens vēlas, lai viņam būtu vara, taču pirmais jautājums – pār ko? Vara pār saviem locekļiem, taču arī ir vara. Varas idejas izpratne mainās. Mēs esam pieraduši pie tā, ka šis vārds attiecas uz sev līdzīgiem, bet tā nav cilvēka izpausme, jo principiāli neatšķiras no dzīvnieku pasaules. Proti, pērtiķis vai bullis vēlas varu tādā pašā nozīmē, kādā mūsu politiķi . Taču pastāv varas izpratne un izpausme, kas atbilst tieši cilvēka līmenim, un noteikti ir arī vēl augstāki. Domāju, cilvēciskais sākas no varas – sekot savam Ceļam...

Kas attiecas uz filozofiju, Jupitera-Plutona savienojums var paust kaut kādu filozofiju, kas ir cieši piesaistīta enerģētikai vai arī okultu filosofiju.  

Bez tam Plutons ir dižais sētnieks – kaut kādus novecojušus maldus viņš izmēzīs. Tiesa, to vietā nāks jauni, bet, jaunie tomēr ir svaigāki... :)

Viena no nepatīkamām Jupitera-Plutona izpausmēm – sektantisks fanātisms, cita – mēra zaudēšana alkatībā un augstprātībā, trešā – vērtējuma kritēriju zaudēšana. Fiziskā plānā – onkoloģiska rakstura un aknu problēmas.

Plutons vieno un koncentrē spēkus (ekonomiskus, politiskus vai jebkurus citus). Ar Jupitera "raugu", tie visi centīsies aktīvāk izpausties. Jupitera-Plutona savienojums tas ir Plutona „prezentāciju” laiks. Jupitera raugs var paaugstināt arī dabas stihiju aktivitāti", īpaši tektonisko aktivitāti. Un īpaši Saules-Urāna kvadrāta laikā.

No pozitīvā – Plutona aktivizēšanās dod vienkārši vairāk spēka. Tātad arī dažādiem labajiem darbiem spēka būs vairāk.

Visiem, visiem novēlu daudz, daudz laba (Jupiters) spēka (Plutons)!

14.12.2007