Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Prognozes / Noraugoties Plutona pārejā Mežāzī...

PROGNOZES

31. JAN

Noraugoties Plutona pārejā Mežāzī...

Noraugoties Plutona pārejā Mežāzī...

Raksturīga Plutona iezīme šajā ciklā, jo īpaši 20.gs otrajā pusē ir tā, ka Plutons kļuva arvien konstruktīvāks, varētu domāt, ka tas saistīts ar Plutona ātruma pieaugumu (skat. Plutona periodu un ātruma grafiku ), taču arī citos ciklos Plutonam bija tāds pat ātruma pieaugums tuvojoties Skorpionam. Tā kā acīmredzot nevar neņemt vērā šī, Ūdensvīra laikmeta, iezīmes.

(izmantots Andreja Klačkova grafiks)

...Un lūk, Plutons tikko pārgāja Mežāzī. Mežāža simbolisms ir saistīts ar kristalizēšanos. Varam iedomāties, ka ikviena planēta savā gaitā, sāk ciklu no Auna zīmes un nonākot līdz Mežāzim sasniedz virsotni sava cikla tēmās. Mežāzis ir kalngals, kronis, robeža – Stop! Tālāk (augstāk) ir tikai gaiss, debesis (Ūdensvīrs).

Nepatīkamais:  ikvienai planētai nonākot Mežāzī, vairojas dažnedažādas egoisma izpausmes, jo Mežāža patstāvības idejas interpretācijās tam gandrīz noteikti jāparādās. Egoisms ir augstākais stāvoklis involūcijas virziena attīstības gaitā. Tas rada rīcību, kas ved uz šķelšanos, dalīšanos vai sadrumstalošanos. Un neizbēgami egoisma dvēseles stāvokļi ir vientulība, noslēgšanās sevī, atsvešinātība un pamestība...

Vēl: Mežāzis ir saistīts ar cēloņsecības loģiku, atsevišķi procesi līdz ar Plutona nonākšanu Mežāzī loģiski noslēgsies – jo tālāk vairs nevar.

Pozitīvais: tas ir jāmeklē, piemēram, pilnības idejā, ko nes Mežāzis, un tās pat patstāvības un neatkarības idejas labās interpretācijās. Planētas tēmās (kura nonāk Mežāzī) cilvēki kļūst pieaugušāki un arī procesi nonāk nobriedušākā fāzē.

...Kad Urāns un Neptūns gāja pa Mežāzi deviņdesmitajos – pie mums bija Atmodas un neatkarības atjaunošanās laiks. Urāns nesa sabiedriskas, bet Neptūns – nacionālas neatkarības idejas. Urāns radīja tautas fronti, Neptūns dziesmoto revolūciju..

Taču nedaudzi, gan toreiz un vēlāk, prātoja par to, ka nekas nekļūst neatkarīgs tikai intelektuāli (Urāns) un emocionāli (Neptūns) vien. Savā dzīvē, taču, katram ir skaidrs, ka neatkarīgi mēs kļūstam kad sākam sevi nodrošināt un izveidojam patstāvīgu energosistēmu. Un tas arī mēdz būt dažādā līmenī un veidā organizēts, jo sevi nodrošināt var, piemēram, sevi pārdodot, kā tas mēdza notikt senatnē (un arī tagad taču notiek). Ar tādiem jēdzieniem kā „neatkarība” ir vienmēr vajadzīgs konkrēti noskaidrot: kāda ir šī neatkarība un no kā, tieši – neatkarība. Plutons ir planēta, kas veido energosistēmas. Ejot pa Mežāzi Plutons stimulēs neatkarīgāku energosistēmu veidošanos, taču neatkarību katrs interpretēs atbilstoši savam līmenim.

Un ir skaidrs, ka enerģētikas jautājums tuvāko sešpadsmit gadu laikā (kuros Plutons būs Mežāzī) pasaulē būs viens no svarīgākajiem.

...Deviņdesmitajos gados mēs neradījām savu (valsts) enerģētikas attīstības programmu. Mēs joprojām sēžam pie tās pašas Krievijas naftas caurules, pie kuras sēdējām padomju laikā. Savu naftu, mēs tak, nesākām pumpēt; savu jūras piekrasti neapbūvējām ar vēja ģeneratoriem; savu māju jumtus neaplipinājām ar saules baterijām, nesākām izmantot jūras viļņu, zemes griešanās vai kādu citu enerģiju. Likteņa ironija ir tāda, ka tieši cīņa ar vēl vienas Daugavas spēkstacijas projektu savulaik kļuva par vienu no Atmodas dzinuļiem. No pragmātiska viedokļa, kāpēc nevarēja sākumā uzbūvēt spēkstaciju, un tad „mosties” uz visām četrām debess pusēm – projām no PSRS? Taču nē – tas bija cits laiks... Un tagad acīmredzot sāksies jauna neatkarības tēma un jādomā, tā būs mazliet pilnīgāka nekā tad, kad pa Mežāzi gāja citas neredzamās planētas, kad sākumā drupa lieli gabali (tika deklarētas valstu neatkarības), pēc tam mazāki – tika radīta divkopienu sabiedrība, pēc tam viss sabira sīkās vienībās...latvieši nodziedāja visas dziesmas un izklīda pa saviem kaktiem, spriežot, ka savs kakts latvietim tomēr tuvākais, bet procesa stūrmaņi apmierināti berzēja rokas īstenojot seno romiešu principu „skaldi un valdi”...

...Protams Plutonam ejot pa Mežāzi, progresīva būs pāreja uz atjaunojamiem resursiem. Un protams, tajās vietās pasaulē, kur šai tēmai līdz šim tika veltīts cik necik uzmanības un naudas, jeb citiem vārdiem, tiem, kas bija tālredzīgāki – ies vieglāk. Viņi, pakāpeniski, līdzās esošajiem enerģijas veidiem ieviesīs jaunus, līdz jaunie sāks dominēt. Citiem būs jāpiedzīvo gan dzīves dārdzības pieaugums, kas saistīts ar izrakteņu cenu kāpumu, gan droši vien pazemojošos noteikumus, kurus uzstādīs tie, (piemēram, arābi vai krievi) kuriem naftas resursu vairāk. Ir pamats domāt, ka līdz pasaules līmeņa konfliktam neaizies, piemēram tādēļ, ka interneta laikmetā liels cilvēku skaits saprot, ka neatjaunojamais resurss vienkārši nav perspektīvs, tā apsīkums ir tikai laika jautājums, astroloģiski spriežot, tam jānotiek Mežāzī (Vēlākais Zivīs). Vēl arī tas, ka pietiekami liels cilvēku skaits spēj izvērtēt izdevumus, kas saistīti ar militāra rakstura pasākumiem (piemēram, informācija par to, cik izmaksāja ASV nodokļu maksātājiem militārās aktivitātes Tuvajos Austrumos, taču nav noslēpjama).

Plutons Mežāzī noteikti noformulēs ekoloģiskas problēmas, ko radīja viss šis Plutona cikls, kurā zemes resursi tika vienkārši slaukti, ne par ko citu nedomājot. Un viens no nepatīkamākajiem problēmu lokiem ir ekoloģiska rakstura – tās ir izmaiņas zemes garozā resursu izsmelšanas rezultātā, kas varētu sākt aktīvāk sevi manīt tieši Mežāzī, jo Mežāzis zemes zīme. Kā arī siltumefekta izraisītas problēmas, kas radušās kurināmā sadegšanas rezultātā.  

Un protams, Mežāzī Plutons (kā arī jeb kurā citā zīmē, kurā viņš bija) radīs ekonomiskus, politiskus un finansiālus satricinājumus, līdzīgus (dažāda stipruma) zemestrīcēm.

Atgādināsim, ka Mežāzis un Vēzis ir divas zīmes, kas saistītas ar lietām, ko visi mēs vēlamies redzēt stabilas. Plutons transformēs mūsu priekšstatus par stabilitāti, kā rezultātā radīsies savādāka stabilitātes izpratne un risinājumi.

Mežāža zīme pauž struktūru, organizāciju, kārtību – mums jābūt gataviem, ka pakāpeniski pārveidojumi gaida visu līmeņu organizācijas. Labi ja tas sakrīt ar mūsu pašu plāniem un iniciatīvām. Plutons Mežāzī ir laiks, kad jāmainās kārtībai, tas reorganizāciju laiks. Jārēķinās ar valstu pārveidojumiem: konstitūciju, aparāta, robežu, birokrātijas un dažādu citu ar Mežāža zīmi saistītu dzīves pušu pārveidojumiem. Piemēram kāds solis kaulu slimību ārstēšanā, vai kāda principiāli jauna celtniecības materiāla parādīšanās, kas aizvietos betonu...

Gribas cerēt, ka nesāksies jaunas, pasūtītas vēstures pārrakstīšana (ass Vēzis-Mežāzis saistīta ar vēsturi). Ja esam gatavi, nāks jauna politiķu paaudze. Iespējams veidosies augstāka līmeņa pilsoniskuma izpratne un citāda cilvēka un valsts sakabe. Ņemot vērā to, ka Mežāzis ir atbildīga zīme, jācer – pieaugušākā līmenī.

Ūdensvīra laikmetam attīstoties (atšķirībā no iepriekšējā laikmeta) – cilvēka un valsts attiecību veidotājs nebūs patriotisms. Patriotisms pēc būtības sakņojas dzīvnieku pasaulē un saistīts ar savu teritoriju, tātad Vēža zīmi, kas ir dzīvības siltuma glabātāja. Pārnesot patriotisma jūtas uz valsti, iznāk kaut kas infantils, jo valsts ir Mežāzisks veidojums – sistēma, aparāts, ko veido cieti un skarbi spēki, kur vieta vēziskam sentimentam ir tikai sākotnējā (entuziasma) fāzē, jaunrades posmā. Bet visu pārējo laiku gan tautas gan valsts līmenis ir tāds, ka Vēzis ver visplašākās iespējas manipulācijām ar apziņu – vajag tikai savlaicīgi sākt dziedāt dziesmas, šūpot karogus, saukt saukļus, un šajā laikā vēsi un pragmātiski aptīrīt šīs eiforijā nonākušās tautas kabatas...Kāds no politiķiem teica: patriotisms – ir neliešu pēdējais patvērums.

Turpetī Mežāzis prasa nevis emocionālu patriotismu, bet pragmātisku pilsoniskumu.

Raksturīgi, ka Ūdensvīra laikmeta gaitā – valsts kļūst arvien „ūdensvīriskāka”, tā arvien vairāk sāk līdzināties sabiedriskai orqanizācijai un ar to veidojas līgumattiecības turklāt arvien „caurspīdīgākas”.

Citādi veidojas apstākļi, kuros pats pilsoņa statuss ir kaut kas neizdevīgs pilsoņiem, vai situācija, kurā valstij ir svešas tās pilsoņu intereses. Vai situācija, kurā norma ir nevis likums, bet nelikumība. Tādēļ tik daudzi bēg – ne tikai no šejienes, bēg no visām postsociālisma valstīm. Kā lai nebēg, piemēram, ja izvēle ir vai nu maksāt nodokļus vai izdzīvot...

Taču pieaugot pilsoniskuma līmenim veidosies tiešām attiecības – pilsoņa un valsts līgumattiecības. Kur, ja pilsoņi šo organizāciju uztur, viņi par to atbild un viņi no tās prasa – tieši tādēļ eiropieši tik jūtīgi reaģē uz ikvienu nepopulāru valsts izpausmi.   

Vēl dažas lietas gribētos piebilst:

1) Pēc mundānās astroloģijas tauta – tas ir Mēness (Vēzis). Tādēļ tautu izmanto kas vien var un kā vien iespējams. Situācija mainās tikai tad, kad no Mēness amorfās substances sāk dzimt ar apziņu apveltīti indivīdi. Viņi ir spējīgi būt par reāliem (nevis vārda pēc) pilsoņiem.

2) Kāds garīgs pamatprincips, ko Skolotājs Beinsa Duno noformulēja tā: no sliktiem mūziķiem labu orķestri neizveidosi. „Pilnveidošanās” pieder pie tām idejām, par kurām var runāt tikai pirmajā personā.

3) Evolūcija, attīstības gaita.

Visi (tā vai citādi), iet un ies cauri visām evolūcijas fāzēm. Visi iet caur patvaļu, nelikumībām, dažādām brīvības un nebrīves interpretācijām, mežonīgam kapitālismam utt.

4)  Plutons ir saistīts kā ar jebkura veida enerģētiskiem resursiem, arī sabiedriskiem. Tādēļ, Plutonam sākot jaunu ciklu Aunā, Eiropā vienlaicīgi attīstījās gan ekonomiskie gan arī sabiedriskie procesi. Nav tik svarīgi kādi (dažādi, protams), svarīgi, ka Plutons liek koncentrēties jebkāda veida spēkiem, kas var kaut ko veikt. Šīs tautas problēma mazliet pārāk liels sava kakta gravitācijas spēks apziņā, pārāk zems sabiedriskuma līmenis (Ūdensvīrs), pārāk maz attīstīta spēja kooperēties un saliedēties (Skorpions). Visi  sasniegumi, sociāli vai ekonomiski, ko mēs varam konstatēt pasaulē, tiek saniegti spēkiem saliedējoties.

Un lūk, patlaban Plutons pārejot Mežāzī iezīmē jaunu valstisku un sabiedrisku, enerģētikas un resursu attīstības etapu.


31.01.2008.


                                                                       Citējot neaizmirstiet atsaukties uz Astropolis.lv