Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Prognozes / Gaidot Plutona pāreju Mežāzī

PROGNOZES

14. JAN

Gaidot Plutona pāreju Mežāzī

Gaidot Plutona pāreju Mežāzī
(no 2006.gada Astroloģijas konferences referāta )
 
Plutona pāreja Mežāzī 2008.gadā ir lielākais astroloģiskais notikums, kuru gaidām, notikums, kas liek mazliet bažīties, jo šī planētas stāvokļa izmaiņa iezīmē jaunu pārmaiņu periodu, kas ilgs  līdz 2024.gadam. Katra Plutona zīmes maiņa ir satraucošs process, bet šajā gadījumā Plutons pāriet tieši Mežāža zīmē.

Ikvienai planētai pārejot Mežāzī, šīs planētas tēmas izkristalizējas, un astrologam sev būtu jājautā – kādās formās izkristalizēsies Plutona tēmas?

No otras puses ikvienai neredzamai planētai atrodoties Mežāzī – notiek iedarbība uz visu, kas saistās ar stabilitāti, pamatīgumu un konstrukciju drošību, jo tas viss tiek pakļauts spēcīgiem pārveidojumiem (piemēram, Urānam un Neptūnam ejot pa Mežāzi sabruka PSRS. Urāns Mežāzi: 1988-1996; Neptūns Mežāzī:1984-1998).
Sāksim no sākuma:

1. Plutons – enerģētikas planēta, spēku mobilizācijas, kolektīvas darbības planēta, attīrīšanas procesu un transformācijas planēta. Planēta, kas vistiešāk ir saistīta ar ekonomiku (kuras pamats ir enerģētika) un sociāliem procesiem.

2. Mežāzis zīmju ciklā simbolizē nonākšanu kalngalā – realizēšanos. Augstāko sasniegumu un arī karmas noformēšanos. Mežāzis simbolizē neatkarību un pastāvēšanu noteiktās robežās, struktūru, taisnīgumu un likumību.

Tā kā planētas atrašanās zīmē ir planētas un zīmes simbolisma mijiedarbība, lai saprastu Plutona atrašanos Mežāzī, mums ir jāizvērtē un jāaptver Plutona un Mežāža mijiedarbības efekti.

Un lūk, Plutonam nonākot Mežāzī, no vienas puses, ir jānoformējas enerģētiskajiem, sociālajiem, politiskajiem, militārajiem sasniegumiem šī Plutona cikla ietvaros. Un arī karmai, jo Mežāzis konsekventi noformē gan vienu gan otru - gan sasniegumus gan trūkumus.

No otras puses, Mežāzī nonāk planēta, kurai raksturīgs transformēt „vietu”, kurā tā nonāk, proti, šajā gadījumā transformācijai tiks pakļautas dzīves puses, kas saistītas ar Mežāža simbolismu, un te ir jāskata visas lietas, ko mēs vēlamies uztvert kā stabilas, drošas un pamatīgas.

Veiksim īsu ekskursiju vēsturē, lai palūkotos – kas notika pasaulē iepriekšējos divos Plutona ciklos. Raksturosim laikmetu, kad Plutons nonāca Mežāzī 16. gadsimtā (1516-1532).

Viens no spilgtākajiem laikmeta raksturotājiem ir Reformācija, kas saviļņo un sašķeļ Eiropu. Reformācijai ir ne vien garīga, bet arī ekonomiska nozīme – sociologs Makss Vēbers savulaik to aprakstīja darbā „Protestantiskā ētika un kapitālisma gars”, proti, protestantisms stipri vien veicināja mūsdienu kapitālisma attīstību.

Tas ir utopista Tomasa Mora un reformatora Mārtiņa Lutera laiks, konkistadoru Ernando Kortesa un Francisko Pisaro laiks, pasaules apceļotāja Fernāna Magelāna un vācu zemnieka-revolucionāra Tomasa Mincera laiks.

Tas ir laiks, kad notiek Amerikas kontinenta pirmais kolonizācijas vilnis –  spāņu vilnis, kas sagrauj trīs lielas Amerikas pamatiedzīvotāju civilizācijas: acteku, maiju un inku. Un tas ir laiks, kad notiek pirmais ceļojums apkārt zemeslodei – Magelāna ceļojums, kas paver ceļu intensīvākai planētas resursu apgūšanai un cilvēku mijiedarbībai.  

Raksturosim laiku, kad Plutons nonāca Mežāzī nākamajā ciklā 18.gadsimtā (1762-1777)
Tas M. Lomonosova un A.Lavuazjē, V.Gētes, D.Didro un Džeimsa Kuka laiks. Rietumeiropā tas ir rūpnieciskās revolūcijas laiks. Anglijā tiek dibinātas pirmās fabrikas, kurās darbojas mašīnas (vērpjamā mašīna), Francijā 1769. gadā tiek uzkonstruēti pirmie ripojošie tvaika rati – automobiļa priekštecis. 1773.gadā  Lielbritānijas parlaments pieņem Aktu par Indijas pārvaldi – proti Indija nonāk atkarībā no Anglijas. 1775.gadā sākas Ziemeļamerikas koloniju karš ar Lielbritāniju – kura gaitā ASV nonāk neatkarībā no Anglijas. 1776.gadā Tiek pieņemta Savienoto Valstu Neatkarības Deklarācija .
Krievijā tas ir Katrīnes laiks. 1762.gadā Katrīne pieņem likumu par muižnieku atbrīvošanu no obligātā karadienesta, kas ļauj lielam radošam potenciālam izpausties visās dzīves jomās. 1765.gadā Katrīne izdod likumu par rūpnieciskās uzņēmējdarbības brīvību. Krievijā turklāt, tas ir divu viltvāržu Pugačova un Tarakanovas laiks.

Deviņpadsmitā gadsimta sākumā sākās Plutona cikls, kas turpinās vēl šobaltdien un 2008.gadā sasniegs Mežāža fāzi. Sākās, tas nozīmē, ka Plutons nonāca Aunā. Kas tad sākās šajā ciklā un kam ir jāsasniedz loģiskā virsotne un tikpat loģiska - karma?

Tātad, sāka savu ciklu Plutons pārejot Aunā 19.gadsimta divdesmitajos gados (1823-1852). Tas ir laiks, kurā dzima visas sociālās kustības – tas ir dekabristu laiks, „Komunistiskās partijas manifesta” un arodbiedrību dzimšanas laiks. Tas ir laiks, kad valstīs un zemēs sākas verdzības atcelšana.

Tas ir laiks, kad rūpnieciskā revolūcija nonāk mašīnbūves fāzē. Laiks, kad Eiropa sāk pārklāties dzelzceļiem, parādījās pirmie automobiļi, pirmie elektrodzinēji un telegrāfs. Laiks, kad tiek atklāti Termodinamikas, Enerģijas Nezūdamības un Oma likumi, kā arī jauna neeiklīda ģeometrija.
Mums ir svarīgs tas, ka toreiz, deviņpadsmitā gadsimta sākumā iesākās laikmets, kad par galveno cilvēces resursu kļuva ne vien kurināmais, bet tieši kurināmais, kuru iegūst no zemes dzīlēm – 19.gadsimta vidū Eiropā ogles kļuva par galveno enerģijas avotu, līdz divdesmitā gadsimta beigām arvien pieauga naftas un dabas gāzes loma, un patlaban dabas resursu ieguve un izmantošana ir šādā attiecībā:

nafta 40%,
dabas gāze 23%
ogles 22%

(pēc Dž.Rifkina grāmatas „Ja naftas vairs nav...kas nonāks pasaules enerģētiskās revolūcijas vadībā?”).

No astroloģijas viedokļa ir svarīgi ne vien tas, ka šajā Plutona ciklā neatjaunojamie dabas resursi kļuva par ekonomikas pamatu, bet tas, ka kopš 19.gadsimta nekas principiāli nav izmainījies, pēc daudzu neatkarīgo ekspertu domām periodā no 2010. līdz 2020.gadam (Plutons Mežāzī 2010-2024) naftas ieguve pasaulē sasniegs virsotni.


14.01.2007.
foto: no saita BizTimes