Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Prognozes / Tuvāko gadu prognozes

PROGNOZES

23. DEC

Tuvāko gadu prognozes

Tuvāko gadu prognozes

Sākumā atgādināsim, ka pasaules līmeņa procesi ir saistīti ar triju tālo planētu: Urāna, Neptūna, bet visvairāk Plutona kustību, jo Plutona apgriešanās periods ir vislielākais (ap 250 gadu).
Un pirms pievērsties nākotnei, atcerēsimies neseno pagātni, kurai lielākā daļa esam liecinieki, un kuru, vairāk vai mazāk veiksmīgi prognozēja astrologi, vai apzināja to no planētu, ciklu un atrašanās viedokļa. 

1984-1995.g., kad Plutons gāja pa transformāciju zīmi Skorpionu, notika lielākais pasaules pāveidojums kopš Otrā pasaules kara - sabruka Dzelzs aizkars, beidzās  pasaules pārdale divās nometnēs, un savstarpēja sacensība it visā, ieskaitot bruņojumu. Beidzās Aukstā kara periods.

1995-2008.g., kad Plutons gāja pa ekspansīvo Strēlnieka zīmi - pēc sašķeltības perioda pasaule pārkārtojās, cenšoties atgūt veselumu, tā kļuva, ja ne vienota, tad krietni vienotāka. Un cilvēkiem nācās mācīties dzīvot savādāk, nekā agrāk, piemēram iztikt bez ienaidnieka tēla - karš, kopumā ņemot, kļuva par nepopulāru ideju. Transformējās cilvēku priekšstati, nācās izvizīt mērķus, kaut ko veidot vai radīt, notika aktīva jaunu vērtību un tirgu apguve, kapitāla ekspansija, privatizācijas procesi,  kredītu tirgus, ekonomisko burbuļu pūšana... Šajā periodā vienā cilvēces (sabiedrības) daļā pārspīlēti attīstījās patērētāju ideoloģija, bet otra cilvēces (sabiedrības) daļa - turpināja grimt nabadzībā. Un lūk, 2008.gadā, Plutonam tuvojoties Mežāža zīmei nobrieda krīze. Turklāt izrādījās, ka tā ir neparasta krīze - to vērtē kā pasaules mēroga sistēmisku krīzi, kas atbilst īstenībai no astroloģijas viedokļa.

No astroloģijas viedokļa, Mežāža zīme Zodiaka aplī ir "vieta", kurā izkristalizējas planētas cikla rezultāti. Un par cik runa ir par Plutona ciklu, kas iesākās (nonāca Aunā) 19.gadsimtā, rūpnieciskās revolūcijas un mūsdienu sociālo kustību dzimšanas laikmetā (ieskaitot piemēram Marksa komunistiskās partijas Manifestu).
Vētrainais divdesmitais gadsimts ir tikai sekojis deviņpadsmitajam...

Un lūk, Plutons pāriet "sistēmu zīmē" Mežāzī un sistēma, kas izveidojusies pasaulē nonāk stāvoklī, kurā pa vecam nesanāk, bet pa jaunam - nav skaidrs kā, kādā veidā un uz kā rēķina. Tā, ka dažus pat pārņem apokaliptiski noskaņojumi. 

Plutons ir planēta, kas astroloģijā ir saistīta ar dzinēspēkiem. Ekonomikā šajā Plutona ciklā tie ir divi - dabas resursi (izrakteņi) un nauda. Šī Plutona cikla īpatnība ir tā, ka tā, ap 150 gadu periodā, izrakteņi ir smelti no zemes dzīlēm ar tādu skubu, ka jau pamanāms "dibens". Šis resurss tālu neaizvedīs - ir vajadzīgs cits virzītājspēks. 
Nauda šī Plutona cikla periodā, no labi saprotama veida - cēlmetālu monētām pārvērtusies kādā slikti saprotamā un grūti valdāmā stihijā. 
Mūsdienu naudas idejas risinājums arī prasa pēc pārmaiņām.
Kāds greizi pajokoja, ka uz naudas un izrakteņiem pasaule "uzsēdināta" kā narkomāns uz adatas - visi nonākuši atkarībā un visiem jāarstējas.

Patlaban skaidrs, ka viss garais Plutona periods Mežāzī (2008-2024) - būs šobrīd izveidojušās sistēmas transformāciju periods, bet tuvākajā laikā tiks meklētas atbildes uz vairākiem svarīgiem jautājumiem:
Kā sekmēt izaugsmi, (piemēram ekonomikā) ja izplešanās raksturīga ekspansīvai uguns zīmei - Strēlniekam (kurā Plutons bija 1995.-2008.), bet Mežāzim, drīzāk - saraušanās (jo Mežāzis ir zemes stihijas zīme).
Tālākā perspektīvā noteikti atradīs labāku risinājumu naudas idejai nekā patlaban, taču, tuvākajā nākotnē skaidrs, ka naudu rūpīgāk skaitīs un vairāk taupīs.
"Stingrais" Mežāzis liks rast veidus kā savaldīt naudas "stihiju", to kontrolēt un  stabilizēt, kaut kam stingrāk „piesiet” (paturam prātā, ka šī Plutona cikla sākumā nauda bija „piesieta” zeltam). 
Plutons Mežāzī prasīs atrisināt enerģētikas problēmu, jo ir ļoti svarīgi attīstīt citus enerģijas veidus ātrāk nekā neatjaunojamie resursi sāks apsīkt.
Plutons ir transformāciju planēta, bet Mezāzis, zīme, kas saistīta ar pārvaldi tādēļ visur centīsies to otimizēt.
Plutons Mežžī mainīs ietekmes sfēras, pārbīdīs robežstabus un veiks teritoriālas reformas.
Plutonam Mežāzī liek pārskatīt un meklēt citus stabilitātes risinājumus (piemēram atšķiras taču lidmašīnas un divriteņa stabilitāte).  
Šīs daļas noslēgumā gribas pateikt, ka Mežāzis, ir brieduma zīme, cilvēce būs spiesta kļūt mazliet pieaugušāka, lai tiktu galā ar šī laika problēmām.

***

Šī gada (2011.) jaunums ir Urāna otrreizējā un galīgā pāriešana Auna zīmē (pirmā - 2010.), kas vareni ietekmēs informatīvos procesus, jo tas ir jauna cikla sākums.

Urāna atrašanās Aunā daudziem palīdzēs cīnīties ar domāšanas stagnāciju un pesimismu, palīdzēs pārvarēt vismaz ideju krīzi, vairos drosmi, kas, pie mūsu apātijas jau ir ļoti vērtīgi.
Ir pamats gaidīt, ka Urāns Aunā vairos passionāru un harizmātisku cilvēku skaitu  pasaulē. Taču tajā pat laikā vairos arī vairāk autoritārisma izpausmju - dažādās vietās ar savām vietējām īpatnībām.
No Urāna pārejas Aunā var gaidīt revolucionāras pārmaiņas tradicionāli „auniskās” jomās, kas saistītās ar drošību un aizsardzību, rīkiem un mehānismiem, arī bruņotiem spēkiem. Piemēram, jaunas paaudzes tehnoloģijas, kas ļaus ātrāk un enerģiskāk reaģēt.
No Urāna Aunā var gaidīt varenus soļus cilvēka smadzeņu  izpratnē, jauna līmeņa mehānikas rašanos (piem., kad iepriekšējo reizi Urāns bija Aunā, radās kvantu mehānika), jaunas paaudzes robotu tehnikā, iespējama, jauna interneta veidošanās uc.  
No nepatīkamākām izpausmēm: radīsies jauni „smadzeņu apstrādes” veidi - dažāda veida propoganda, kā arī reklāma meklēs veidus kā spēcīgāk bombardēt nabaga laikabiedra smadzeņu garozu. Arī interneta vide var kļūt agresīvāka, tajā var vairoties dažāds tīmekļa bandītisms un huligānisms.   

Urāns Aunā „liks” stingrāk ievērot drošības pasākumus darbojoties ar viegli uzliesmojošiem materiāliem un uguni (piemēram, pirmās Urāna pārejās laikā Auna zīmē, 2010.g. augustā, uguns radīja lielus zaudejumus Krievijā)      

***

Otrs šī gada (2011.) jaunums ir Neptūna pirmā pāreja Zivīs (otra būs 2012.). Atšķirībā no Urāna, kas sāk jaunu ciklu (Auns), Neptūns – noslēdz ciklu un Zivīs tas uzturēsies divreiz ilgāk nekā Urāns – ap 14 gadiem, kas ietekmēs kopējo psihoemocionālo klimatu, emocionālos uzskaņojumus, dzīves sajūtas.
Jārēķinās, ka Zivis, ir noslēdzoša Zodiaka zīme - tas radīs daudzu cilvēku noskaņojumos neskaidru sajūtu, ka kaut kas noslēdzas, beidzas, pienāk galā - skumju sajūtu. Kā ūdens stihijas zīme Zivis ir dziļāka nekā Ūdensvīrs, tātad, nāksies gūt dziļāku izjūtu pieredzi, kas ne vienmēr ir patīkami, taču, ja cilvēka attīstības gaita ir normāla - tas vairo garīgumu.
 
Neptūna pāreja Zivīs mainīs noskaņojumus estētiskajās izjūtās – mākslas un mūzikas, modes gaumi. Daiļo mākslu profesionāļiem vēlams ņemt vērā un gatavoties pārmaiņām.

Neptūns Zivīs liks skaidrāk apzināt tautu likteņceļus, nacionālo karmu un demogrāfijas jautājumus. Baltā rase sarūk, bet citas rases vairojas. Tiks asāk apjēgtas tautu novecošanas problēmas, etnosu transformācijas perspektīvas, rasu un nacionālā sastāva izmaiņas.

Tā kā Zivis ir ūdens stihijas zīme, Neptūna pāreja liks nopietnāk pievērsties pasaules ūdeņiem, jo vietām ūdens ir maz maz un ir dzeramā ūdens trūkums, bet citur ūdens ir par daudz un ir plūdu draudi.
Neptūna atrašanās Zivīs „liks” stingrāk ievērot drošības pasākumus darbojoties ar ķīmiskām, indīgām vielām.

Planētu zīmju maiņa vienmēr izraisa efektu līdzīgu tam, kas rodas vilcienam sakustoties, tādēļ jānovēl turēties stingri, nezaudēt līdzsvaru un iet uz priekšu.

Dzīve nesolās būt vienkārša, taču, mūsu nākotnes prognozē nerodas apokaliptiska vīzija. : )

 
23.12.2010.

 

Citējot neaizmirstiet pieminēt www.astropolis.lv