Sākumlapa / Astroloģijas Raksti / Prognozes / Pasaules gala gaidītājiem

PROGNOZES

16. DEC

Pasaules gala gaidītājiem

Pasaules gala gaidītājiem

Laikabiedru apmulsumu var saprast – par 2012 gada decembri tiek runāts kopš jaunās tūkstošgades sākuma, patiesībā, šī tēma parādījās jau 20.gadsimtā.
2012. gads uzkurināja fantāziju, tēmu sāka ekspluatēt - ir radīti neskaitāmi garadarbi, kuros apcerētas pasaules gala versijas...

Vismaz viens no apokaliptisko vīziju iedvesmas avotiem ir maiju kalendārs, un šī kalendāra perioda – baktuna (apm. 394,5 gadi) noslēgums, kas atbilst mūsu, 2012. gada beigām. Pirmkārt, perioda mērogi ikdienas apziņas stāvoklim ir iespaidīgi lieli, un otrkārt, baumoja, ka maiju kalendārs ar to arī noslēdzas, it kā pēc šī datuma kalendārā nekā nav, vien kapa klusums…
Vēl baumo, ka indiešu „Kali Jugas” laikmets beidzas – nu taisni šajās dienās...
Tad vēl runā par sadursmi ar pagaidām neatklātu planētu,  tā teikt – kad sadursimies, tad arī atklāsim…
Un visbeidzot, stāsta, ASV Federālām Rezervēm tieši šajā brīdī beidzas līgumtiesību termiņš uz dolāru drukāšanu - nu vai tad bez dolāriem dzīve vispār ir iedomājama... atliek skriet pēc sāls, ziepēm un sērkociņiem…  

Pirmkārt, sakarā ar maiju kalendāru, kurš it kā beidzas – tiešām kādā konkrētā vietā neatradās tālāki laika aprēķini, bet pirmkārt, brīnums, ka kaut kas vispār ir saglabājies, ņemot vērā gan laika zobu, gan cilvēku postīt prieku. Otrkārt, maiji tajā neko par pasaules galu nesaka. Un treškārt, kalendārs nebeidzas – uz citiem maiju pieminekļiem, ir tālāku laika periodu aprēķini, piemēram, minēts datums, kas atbilst 21.10.4772. Vismaz ar maijem skaidrs, ka dzīvot viņiem neapnika, skaitīt  – patika, un arī vietas, kur pierakstīt aprēķinus pietika.
Par Kali Jugas beigām – kosmiskie un vesturiskie cikli, līdzīgi kā gadalaiki dabā neiestājas vienā mirklī. Tāpat arī tas laikmets, kuru mēs saucam par Ūdensvīra laikmetu nesākas uzreiz - tā iezīmes mēs varam konstatēt jau kopš Reformācijas laikiem.
Tekstus par apokalipsi, kuru izraisīs pēkšņa planētas parādīšanos, tāpat kā baumas par Federālajām Rezervēm šeit negribu komentēt.
Lai gan mūsdienu pasaule nav īpaši veselīga, bet tā pagaidām nav ne trakuma, ne agonijas stāvoklī. Salīdzināšanai, atcerēsimies 20.gadsimtu, kurā mūsu vecvecāki un vecāki ir piedzīvojuši pasaules karus, kuros daudzi cilvēki nemaz nezināja par ko viņi karo, un mēs paši esam piedzīvojuši PSRS sabrukumu – tad gan bija papilnam gan trakuma gan agonijas pazīmju.    
 
Bet…ja astroloģiski vērtējam 2012.gada beigu asociēšanos ar pasaules galu, tad pirmkārt, kadēļ 21.? ja saspringta konfigurācija (Saule-Plutons-Urāns) veidojas vēlāk – tuvāk Jaungadam.  Taču šāda pat konfigurācija bija  pagājušogad un būs nākamgad .  
Plašāk paraugoties – 2012. gadā attīstījās tiešām visai rets planētu aspekts – Plutona un Urāna kvadrāts (90°), taču tas vēl turpināsies vairākus gadus, kas liks rast jaunus risinājumus (Urāns ir Aunā, tātad sāk jaunu ciklu) ekonomikas, enerģētikas un sociālajos procesos, kuri ir attīstījušies šajā Plutona ciklā (kurš patlaban ticis līdz Mežāzim). Šī Plutona cikla sākums sakrīt ar laiku, kad iesākās aktīva izrakteņu izmantošana, sāka attīstīties rūpniecība, daudzi mūsdienu ekonomiskie un sociālie procesi iesākās tieši tad. Un nu esam nonākuši līdz smailei - Mežāzim, kurā nav īsti skaidrs, ko darīt tālāk. Daudzos jautajumos nav špikeru, nav gatavu atbilžu.  
Bet tuvākajā laikā, dažādi akcentējot Urāna-Plutona aspektu, tam pievienosies citas planētas, kā piemēram Saturns  šogad oktobrī pārejot Skorpiona zīmē sāka akcentēt Plutonu (Saturna-Plutona recepcija), kas liek gaidīt jaunas kontroles, finansu legalizācijas iniciatīvas, pretkorupcijas kampaņas, korupcijas skandālus, varas un kriminālas pasaules sasaistes atmaskojumus utt. 
Nākamā gada vasarā minētai planētu grupai pievienosies  Jupiters, kas pārejot Vēzī, no Urana-Plutona kvadrāta izveidos saspringtu konfigurāciju (T-kvadrātu) – nobriedīs kārtējā varas un ideologijas krīze. Tas būs arī 2014.gada centrālais planētu ansamblis, kuru vainagos planētas, kas ies pa Svaru zīmi, izveidojot Lielo Krustu. Tiešām – nopietns faktors, ar daudziem uzdevumiem... ...Pasaule nebeidzas, un nenoskumsti laikabiedri – mums tajā vēl ir ko darīt…

Un beigās gadu saraksts, kuros, kā raksta, ticis „solīts” pasaules gals:
33, 666, 900, 999, 1000, 1013, 1033, 1492, 1584, 1666, 1844, 1899, 1900.